Strona główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa
Edit Trip

Atlas Świata: Saint-Pierre i Miquelon

Atlas of World: Saint-Pierre i Miquelon. Na tej stronie możesz zobaczyć mapę, flagę kraju i wiele szczegółowych informacji o ludziach, historii i gospodarce kraju Saint-Pierre i Miquelon.

Strona główna - Ameryka Północna - Saint-Pierre i Miquelon

Informacje o Saint-Pierre i Miquelon

Tutaj znajdziesz online wybrane informacje o geografii, mieszkańcach, rządach, ekonomii i historii Saint-Pierre i Miquelon. Uwzględnione są wybrane statystyki, mapa ogólna i szczegółowa mapa Saint-Pierre i Miquelon. (Niektóre teksty na tej stronie są automatycznie tłumaczone, więc tłumaczenie może być niedokładne.) Teraz pracujemy nad lepszym tłumaczeniem.) Zacznijmy od flagi kraju Saint-Pierre i Miquelon tutaj:

Saint-Pierre i Miquelon - Przegląd:

Co powinieneś wiedzieć o kraju Saint-Pierre i Miquelon? Zacznijmy od tego: Po raz pierwszy zasiedlone przez Francuzów na początku XVII wieku, wyspy stanowią jedyny pozostały ślad po niegdyś rozległych posiadłościach Ameryki Północnej. W 2003 roku uzyskali status kolektywu zagranicznego.

Geografia - Saint-Pierre i Miquelon

Gdzie na świecie jest Saint-Pierre i Miquelon? Lokalizacja tego kraju to Północna Ameryka Północna, wyspy na Północnym Atlantyku, na południe od Nowej Funlandii (Kanada). Całkowita powierzchnia kraju Saint-Pierre i Miquelon wynosi 242 km2, z czego 242 km2 to ziemia. To jest mały kraj. Jak możemy opisać teren kraju? W ten sposób: głównie jałowe skały. Najniższym punktem kraju Saint-Pierre i Miquelon jest Ocean Atlantycki 0 m, najwyższy punkt Morne de la Grande Montagne 240 m. Klimat jest zimne i mokre, ze znaczną mgłą i mgłą ; wiosną i jesienią często są wietrzne,.


Mieszkańcy - Saint-Pierre i Miquelon

Zobaczmy, ile osób żyje w kraju Saint-Pierre i Miquelon. Liczba to: 5,533 (7/2017 oszacowanie). Tak więc niewielu ludzi tu mieszka. Kto tu mieszka? Baskowie i Bretończycy (francuscy rybacy). Jakie są języki w kraju Saint-Pierre i Miquelon? Francuski (urzędowy). A religie: rzymskokatolicki 99%, inny 1%. Ile lat mają przeciętni ludzie? 46.5 rok. Musimy dodać, że ta liczba jest medianą - więc połowa ludzi jest starsza, połowa jest młodsza. Jaka jest średnia długość życia (po urodzeniu)? To: 80.6 rok. Gdzie ludzie mieszkają w kraju Saint-Pierre i Miquelon? Tutaj: Większość ludności znajduje się na wyspie Saint Pierre; mała osada znajduje się na północnym krańcu wyspy Miquelon. Główne obszary miejskie kraju Saint-Pierre i Miquelon to: Saint-pierre (stolica) 5 000 (2014).

Rząd i gospodarka - Saint-Pierre i Miquelon

Stolica kraju Saint-Pierre i Miquelon to Saint-Pierre i rządowy typ demokracja parlamentarna (Rada Terytorialna); zamorska wspólnota Francji. Rzućmy okiem na podziały administracyjne - brak (terytorialna zamorska wspólnota Francji); uwaga - nie ma podziału administracyjnego pierwszego rzędu według definicji rządu USA, ale w drugim rzędzie są dwie gminy - Saint Pierre, Miquelon. Jeśli chodzi o ekonomię kraju Saint-Pierre i Miquelon, ważnymi produktami przemysłowymi są przetwórstwo ryb oraz podstawa zasilająca dla flot rybackich; turystyka. Ważne produkty rolne to warzywa; drób, bydło, owce, świnie; ryby. Najważniejsze towary eksportowe to ryby i produkty rybne, soja, pasza dla zwierząt, mięczaki i skorupiaki, skóry lisie i norki, a najważniejszymi partnerami eksportowymi są nieznane. Najważniejsze towary importowe to mięso, odzież, paliwo, sprzęt elektryczny, maszyny, materiały budowlane, a najważniejsi partnerzy importowi to nieznane. Jak bogaty jest Saint-Pierre i Miquelon i jak bogaci są ludzie w tym kraju? Najważniejszą liczbą jest tutaj PKB na mieszkańca (PPP): $34,900 (2006 oszacowanie). Oznacza to, że standardy życia są tutaj dobre. Dodajmy, że oznacza to Produkt krajowy brutto na osobę, który jest ponownie obliczany w odniesieniu do względnego kosztu lokalnych towarów i usług. I jeszcze jedna ważna liczba - populacja poniżej granicy ubóstwa: nieznany%.


Mapa - Saint-Pierre i MiquelonBezpłatny e-book - Atlas świata: Czy chcesz mieć zawsze informacje o wszystkich krajach świata? Pobierz nasz darmowy Atlas świata - e-book teraz - tutaj - w mobi, epub lub pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Wydawca: Bispiral, s.r.o. | O nas | Zasady stronie internetowej iWorldAtlas.com i ochrony prywatności