Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika
Edit Trip

Atlas světa: Saint-Pierre a Miquelon

Atlas světa: Saint-Pierre a Miquelon. Na této stránce můžete vidět mapu, vlajku státu a mnoho detailních informací o lidech, historii a ekonomice země Saint-Pierre a Miquelon.

Domů - Severní Amerika - Saint-Pierre a Miquelon

Informace - Saint-Pierre a Miquelon

Zde naleznete vybrané informace o geografii, obyvatelstvu, vládě, ekonomice a historii země Saint-Pierre a Miquelon. Zahrnuty jsou vybrané statistiky, přehledová mapa a podrobná mapa země Saint-Pierre a Miquelon. (Některé texty na této stránce jsou automaticky přeloženy, takže překlad může být nepřesný. Právě nyní pracujeme na kvalitnějším překladu.) Ale pojďme začít mapou, kterou má Saint-Pierre a Miquelon:

Saint-Pierre a Miquelon - Přehled:

Co byste měli vědět o státě Saint-Pierre a Miquelon? Začněme tímto: Nejprve usadili Francouzi na počátku 17. století, ostrovy představují jediný pozůstatek francouzského kdysi obrovského severoamerického majetku. V roce 2003 získali status zámořské obce.

Geografie - Saint-Pierre a Miquelon

Kde je na světě Saint-Pierre a Miquelon? Umístění této země je Severní severní Amerika, ostrovy v severním Atlantském oceánu, jižně od Newfoundlandu (Kanada). Saint-Pierre a Miquelon má celkovou plochu 242 km2, z čehož 242 km2 je země. Takže to je docela malá země. Jak bychom mohli popsat terén této země? Tímto způsobem: převážně neplodná skála. Nejnižší bod země Saint-Pierre a Miquelon je Atlantský oceán 0 m, nejvyšší bod Morne de la Grande Montagne 240 m. A klima je studené a mokré, se značnou mlhou a mlhou ; jaro a podzim jsou často větrné.


Obyvatelé - Saint-Pierre a Miquelon

Podívejme se, kolik lidí žije v zemi Saint-Pierre a Miquelon. Počet obyvatel je: 5,533 (7/2017 odhad). Takže zde nežije příliš lidí. Kdo tady žije? Basques a Bretons (francouzští rybáři). Jaké jsou tu požívané jazyky? Saint-Pierre a Miquelon hovoří jazyky Francouzský (oficiální). A náboženství: římský katolík 99%, jiný 1%. Kolik let je tady lidem? 46.5 roků. Musíme dodat, že toto číslo je medián - takže polovina lidí je starší, polovina je mladší. A jaká je jejich očekávaná délka života (při narození)? Tato: 80.6 roků. Kde tu lidé žijí? Zde: Většina obyvatel se nachází na ostrově Saint Pierre; malá osada se nachází na severním konci ostrova Miquelon. Hlavní městské oblasti v zemi Saint-Pierre a Miquelon jsou: Saint-pierre (kapitál) 5 000 (2014).

Vláda a ekonomika - Saint-Pierre a Miquelon

Hlavní město země Saint-Pierre a Miquelon je Saint-Pierre a typ vlády parlamentní demokracie (Územní rada); zámořská sbírka Francie. Podívejme se na administrativní členění - žádné (územní zámořské sdružení Francie); poznámka - neexistují první správní rozdělení podle definice vlády USA, ale ve druhém pořadí existují 2 obce - Saint Pierre, Miquelon. Pokud jde o ekonomiku, Saint-Pierre a Miquelon má tyto důležité průmyslové produkty: rybářská a zásobovací základna pro rybářské loďstvo; cestovní ruch. Důležité zemědělské produkty jsou zeleniny; drůbež, skot, ovce, prasata; rybářská. Nejdůležitějšími exportními komoditami jsou ryby a produkty z ryb, sójové boby, krmivo pro zvířata, měkkýši a korýši, líh a norkové kůže a nejvýznamnějšími exportními partnery jsou neznámo. Nejdůležitější importní komodity jsou maso, oděvy, palivo, elektrická zařízení, stroje, stavební materiály a nejdůležitější importní partneři jsou neznámo. Jakým bohatstvím oplývá Saint-Pierre a Miquelon a jak bohatí jsou lidé v této zemi? Nejdůležitější je zde HDP na obyvatele (PPP): $34,900 (2006 odhad). To znamená, že životní úroveň je zde dobrá. Dodejme, že se jedná o hrubý domácí produkt na osobu, který se přepočítává s ohledem na relativní náklady na místní zboží a služby. A ještě jedno důležité číslo - populace pod hranicí chudoby: neznámo%.


Mapa Saint-Pierre a MiquelonZdarma Atlas světa e-kniha: Chcete mít vždy s sebou informace o všech zemích světa? Stáhněte si bezplatnou e-knihu Atlas světa nyní - zde - v mobi, epub nebo pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu iWorldAtlas.com a ochrana soukromí