Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika
Edit Trip

Atlas sveta: Saint Pierre a Miquelon

Atlas sveta: Saint Pierre a Miquelon. Na tejto stránke môžete vidieť mapu, vlajku krajiny a mnoho podrobných informácií o ľuďoch, histórii a hospodárstve krajiny Saint Pierre a Miquelon.

Domov - Severná Amerika - Saint Pierre a Miquelon

Informácie - Saint Pierre a Miquelon

Tu nájdete online vybrané informácie o geografii, obyvateľoch, vláde, ekonomike a histórii krajiny Saint Pierre a Miquelon. Zahrnuté sú vybrané štatistiky, prehľadná mapa a podrobná mapa Saint Pierre a Miquelon. (Niektoré texty na tejto stránke sú automaticky preložené, takže preklad môže byť nepresný. Práve teraz pracujeme na lepšom preklade.) Ale začneme s vlajkou Saint Pierre a Miquelon tu:

Saint Pierre a Miquelon - Prehľad:

Čo by ste mali vedieť o krajine Saint Pierre a Miquelon? Začnime týmto: Najprv usadili sa francúzski obyvatelia na začiatku 17. storočia a ostrovy predstavujú jedinú zostávajúcu stopu francúzskeho kedysi obrovského severoamerického majetku. V roku 2003 dosiahli status zámorskej kolektivity.

Geografia - Saint Pierre a Miquelon

Kde na svete je Saint Pierre a Miquelon? Umiestnenie tejto krajiny je Severná Severná Amerika, ostrovy v severnom Atlantickom oceáne, južne od Newfoundlandu (Kanada). Celková plocha krajiny Saint Pierre a Miquelon je 242 km2, z čoho 242 km2 je zem. Takže toto je pomerne malá krajina. Ako by sme mohli opísať terén krajiny? Týmto spôsobom: väčšinou neplodná skala. Saint Pierre a Miquelon má najnižší bod Atlantický oceán 0 m, najvyšší bod Morne de la Grande Montagne 240 m. Podnebie je studené a mokré so značnou hmlou a hmlou ; jar a jeseň sú často veterné.


Obyvatelia - Saint Pierre a Miquelon

Poďme sa pozrieť, koľko ľudí žije v krajine Saint Pierre a Miquelon. To číslo je: 5,533 (7/2017 odhad). Takže nie toľko ľudí žije tu. Kto žije tu? Basques a Bretons (francúzski rybári). Aké sú jazyky v krajine Saint Pierre a Miquelon? Francúzsky (oficiálny). A náboženstvá: rímskokatolícky 99%, iní 1%. Koľko rokov je ľudom v priemere? 46.5 rok. Musíme dodať, že toto číslo je medián - takže polovica ľudí je staršia ako táto, polovica je mladšia. A aká je ich očakávana dĺžka života (pri narodení)? Toto: 80.6 rok. Kde ľudia žijú v krajine Saint Pierre a Miquelon? Tu: Väčšina obyvateľov sa nachádza na ostrove Saint Pierre; malá osada sa nachádza na severnom konci ostrova Miquelon. Hlavné mestské oblasti krajiny Saint Pierre a Miquelon sú: Saint-pierre (hlavné mesto) 5 000 (2014).

Vláda a hospodárstvo - Saint Pierre a Miquelon

Hlavné mesto krajiny Saint Pierre a Miquelon je Saint-Pierre a typ vlády parlamentnej demokracie (územná rada); zámorská kolektíva Francúzska. Poďme sa pozrieť na správne rozdelenie - žiadna (územná zámorská kolektíva Francúzska); poznámka - neexistujú žiadne administratívne rozdiely prvého poriadku definované vládou USA, ale v druhom poradí sú dve obce - Saint Pierre, Miquelon. Pokiaľ ide o ekonomiku krajiny Saint Pierre a Miquelon, dôležité priemyselné produkty sú spracovanie rýb a dodávateľskej základne pre rybárske flotily; cestovný ruch. Dôležité poľnohospodárske produkty sú Zeleniny; hydina, hovädzí dobytok, ovce, ošípané; ryby. Najdôležitejšie vývozné komodity sú ryby a produkty z rýb, sójové bôby, krmivo pre zvieratá, mäkkýše a kôrovce, líšok a norkové kožušiny a najdôležitejšími exportnými partnermi sú nevedno. Najdôležitejšie dovozné komodity sú mäso, oblečenie, palivo, elektrické zariadenia, stroje, stavebné materiály a najdôležitejšími dovoznými partnermi sú nevedno. Ako bohatá je krajina Saint Pierre a Miquelon a ako bohatí sú ľudia v tejto krajine? Najdôležitejšie je HDP na obyvateľa (PPP): $34,900 (2006 odhad). To znamená, že životná úroveň je tu dobrá. Pridajme, že to znamená hrubý domáci produkt na osobu, ktorý je prepočítaný vzhľadom na relatívne náklady na miestne tovary a služby. A ešte jedno dôležité číslo - populácia pod hranicou chudoby: neznáme%.


Mapa - Saint Pierre a MiquelonE-kniha - Atlas sveta zdarma: Chcete mať vždy informácie o všetkých krajinách sveta? Stiahnite si bezplatnú e-knihu Atlas sveta teraz - tu - v mobi, epub alebo pdf.

©2018-2022 iWorldAtlas.com
Vydavateľ: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidlá webu iWorldAtlas.com a ochrany súkromia


Tweet