Strona główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa
Edit Trip

Atlas Świata: Saint Vincent i Grenadyny

Atlas of World: Saint Vincent i Grenadyny. Na tej stronie możesz zobaczyć mapę, flagę kraju i wiele szczegółowych informacji o ludziach, historii i gospodarce kraju Saint Vincent i Grenadyny.

Strona główna - Ameryka Centralna - Saint Vincent i Grenadyny

Informacje o Saint Vincent i Grenadyny

Tutaj znajdziesz online wybrane informacje o geografii, mieszkańcach, rządach, ekonomii i historii Saint Vincent i Grenadyny. Uwzględnione są wybrane statystyki, mapa ogólna i szczegółowa mapa Saint Vincent i Grenadyny. (Niektóre teksty na tej stronie są automatycznie tłumaczone, więc tłumaczenie może być niedokładne.) Teraz pracujemy nad lepszym tłumaczeniem.) Zacznijmy od flagi kraju Saint Vincent i Grenadyny tutaj:

Saint Vincent i Grenadyny - Przegląd:

Co powinieneś wiedzieć o kraju Saint Vincent i Grenadyny? Zacznijmy od tego: Opór rodzimych karibuchów uniemożliwił kolonizację na Saint Vincent do 1719 r. Spór między Francją a w Wielkiej Brytanii przez większą część XVIII wieku, wyspa została oddana temu ostatniemu w 1783 roku. W latach 1960-1966 Saint Vincent i Grenadyny stanowiły odrębną jednostkę administracyjną Federacji Indii Zachodnich. Autonomia została przyznana w 1969 r., A niepodległość w 1979 r.

Geografia - Saint Vincent i Grenadyny

Gdzie na świecie jest Saint Vincent i Grenadyny? Lokalizacja tego kraju to Karaiby, wyspy między Morzem Karaibskim i Oceanem Atlantyckim, na północ od Trynidadu i Tobago. Całkowita powierzchnia kraju Saint Vincent i Grenadyny wynosi 389 km2 (Saint Vincent 344 km2), z czego 389 km2 to ziemia. To jest mały kraj. Jak możemy opisać teren kraju? W ten sposób: wulkaniczne, górzyste. Najniższym punktem kraju Saint Vincent i Grenadyny jest Morze Karaibskie 0 m, najwyższy punkt La Soufriere 1 244 m. Klimat jest tropikalny; niewielkie wahania temperatury sezonowej; pora deszczowa (od maja do listopada).


Mieszkańcy - Saint Vincent i Grenadyny

Zobaczmy, ile osób żyje w kraju Saint Vincent i Grenadyny. Liczba to: 102,089 (7/2017 oszacowanie). Tak więc niewielu ludzi tu mieszka. Kto tu mieszka? czarne 66%, mieszane 19%, East Indian 6%, European 4%, Carib Amerindian 2%, inne 3%. Jakie są języki w kraju Saint Vincent i Grenadyny? angielski, francuski patois. A religie: Protestant 75% (Anglican 47%, Methodist 28%), Roman Catholic 13%, inne (w tym Hindusi, Adwentystów Dnia Siódmego, inni Protestant) 12%. Ile lat mają przeciętni ludzie? 33.6 rok. Musimy dodać, że ta liczba jest medianą - więc połowa ludzi jest starsza, połowa jest młodsza. Jaka jest średnia długość życia (po urodzeniu)? To: 75.5 rok. Gdzie ludzie mieszkają w kraju Saint Vincent i Grenadyny? Tutaj: Większość ludności skupia się w stolicy Kingstown i. Główne obszary miejskie kraju Saint Vincent i Grenadyny to: Kingstown (stolica) 27 000 (2014).

Rząd i gospodarka - Saint Vincent i Grenadyny

Stolica kraju Saint Vincent i Grenadyny to Kingstown i rządowy typ Demokracja parlamentarna (Izba Zgromadzenia) pod monarchia konstytucyjna; Commonwealth sfera. Rzućmy okiem na podziały administracyjne - 6 parafie; Charlotte, Grenadyny, Saint Andrew, Saint David, Saint George, Saint Patrick. Jeśli chodzi o ekonomię kraju Saint Vincent i Grenadyny, ważnymi produktami przemysłowymi są turystyka; przetwórstwo spożywcze, cement, meble, odzież, skrobia. Ważne produkty rolne to Bananów, orzechów kokosowych, słodkich ziemniaków, przyprawy; niewielka liczba bydła, owiec, świń, kóz; ryba. Najważniejsze towary eksportowe to banany, eddoe i dasheen (taro), skrobia strzępiasta; rakiety tenisowe, a najważniejszymi partnerami eksportowymi są Barbados 18,3%, St. Lucia 17,6%, Antigua i Barbuda 14,8%, Trynidad i Tobago 12,3%, Dominika 9,5%, St. Kitts i Nevis 7,3%, Grenada 5,9% (2016). Najważniejsze towary importowe to żywność, maszyny i sprzęt, chemikalia i nawozy, minerały i paliwa, a najważniejsi partnerzy importowi to USA 44%, Trynidad i Tobago 14,1%, Wielka Brytania 6,5%, Francja 4,8% (2016). Jak bogaty jest Saint Vincent i Grenadyny i jak bogaci są ludzie w tym kraju? Najważniejszą liczbą jest tutaj PKB na mieszkańca (PPP): $11,600 (2017 oszacowanie). To całkiem dobrze. Dodajmy, że oznacza to Produkt krajowy brutto na osobę, który jest ponownie obliczany w odniesieniu do względnego kosztu lokalnych towarów i usług. I jeszcze jedna ważna liczba - populacja poniżej granicy ubóstwa: nieznany%.


Mapa - Saint Vincent i GrenadynyBezpłatny e-book - Atlas świata: Czy chcesz mieć zawsze informacje o wszystkich krajach świata? Pobierz nasz darmowy Atlas świata - e-book teraz - tutaj - w mobi, epub lub pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Wydawca: Bispiral, s.r.o. | O nas | Zasady stronie internetowej iWorldAtlas.com i ochrony prywatności