Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika
Edit Trip

Atlas sveta: Svätý Vincent a Grenadíny

Atlas sveta: Svätý Vincent a Grenadíny. Na tejto stránke môžete vidieť mapu, vlajku krajiny a mnoho podrobných informácií o ľuďoch, histórii a hospodárstve krajiny Svätý Vincent a Grenadíny.

Domov - Stredná Amerika - Svätý Vincent a Grenadíny

Informácie - Svätý Vincent a Grenadíny

Tu nájdete online vybrané informácie o geografii, obyvateľoch, vláde, ekonomike a histórii krajiny Svätý Vincent a Grenadíny. Zahrnuté sú vybrané štatistiky, prehľadná mapa a podrobná mapa Svätý Vincent a Grenadíny. (Niektoré texty na tejto stránke sú automaticky preložené, takže preklad môže byť nepresný. Práve teraz pracujeme na lepšom preklade.) Ale začneme s vlajkou Svätý Vincent a Grenadíny tu:

Svätý Vincent a Grenadíny - Prehľad:

Čo by ste mali vedieť o krajine Svätý Vincent a Grenadíny? Začnime týmto: Odolnosť domácich Caribs zabránila kolonizácii na Svätý Vincent až do roku 1719. Veľká Británia pre väčšinu 18. storočia, ostrov bol postúpený na druhý v roku 1783. Medzi rokmi 1960 a 1962 bol Svätý Vincent a Grenadíny samostatnou správnou jednotkou Federácie Západných Indov. Autonómia bola udelená v roku 1969 a nezávislosť v roku 1979.

Geografia - Svätý Vincent a Grenadíny

Kde na svete je Svätý Vincent a Grenadíny? Umiestnenie tejto krajiny je Karibik, ostrovy medzi karibským morom a severným Atlantickým oceánom, severne od Trinidadu a Tobaga. Celková plocha krajiny Svätý Vincent a Grenadíny je 389 km2 (Saint Vincent 344 km2), z čoho 389 km2 je zem. Takže toto je pomerne malá krajina. Ako by sme mohli opísať terén krajiny? Týmto spôsobom: vulkanické, hornaté. Svätý Vincent a Grenadíny má najnižší bod Karibské more 0 m, najvyšší bod La Soufriere 1 234 m. Podnebie je malé sezónne zmeny teploty; (květen až november).


Obyvatelia - Svätý Vincent a Grenadíny

Poďme sa pozrieť, koľko ľudí žije v krajine Svätý Vincent a Grenadíny. To číslo je: 102,089 (7/2017 odhad). Takže nie toľko ľudí žije tu. Kto žije tu? čierna 66%, zmiešaná 19% Východná indická 6%, Európska 4%, Caribská Amerindianská 2%, Iná 3%. Aké sú jazyky v krajine Svätý Vincent a Grenadíny? Angličtina, Francúzska patoiská. A náboženstvá: Protestantka 75% (anglická 47%, Metodista 28%), Rímskokatolíci 13%, Iní (vrátane hinduistov, Adventistov siedmeho dňa, Protestant) 12%. Koľko rokov je ľudom v priemere? 33.6 rok. Musíme dodať, že toto číslo je medián - takže polovica ľudí je staršia ako táto, polovica je mladšia. A aká je ich očakávana dĺžka života (pri narodení)? Toto: 75.5 rok. Kde ľudia žijú v krajine Svätý Vincent a Grenadíny? Tu: Väčšina obyvateľstva sa sústreďuje v hlavnom meste Kingstown a. Hlavné mestské oblasti krajiny Svätý Vincent a Grenadíny sú: hlavnom meste hlavného mesta 27 000 (2014).

Vláda a hospodárstvo - Svätý Vincent a Grenadíny

Hlavné mesto krajiny Svätý Vincent a Grenadíny je Kingstown a typ vlády Parlamentnej demokracie (Domu zhromaždenia) konštitučná monarchia; kráľovstvo Commonwealthu. Poďme sa pozrieť na správne rozdelenie - 6 farnosti; Charlotte, Grenadíny, Saint Andrew, Saint David, Saint George, Saint Patrick. Pokiaľ ide o ekonomiku krajiny Svätý Vincent a Grenadíny, dôležité priemyselné produkty sú turizmus; spracovanie potravín, cement, nábytok, oblečenie, škrob. Dôležité poľnohospodárske produkty sú Banány, kokosové orechy, koreniny; malý počet hovädzieho dobytka, oviec, ošípaných, kôz; rybársky. Najdôležitejšie vývozné komodity sú banány, eddoes a dasheen (taro), škorpiový škrob; tenisové rakety a najdôležitejšími exportnými partnermi sú Barbados 18,3%, Svätá Lucia 17,6%, Antigua a Barbuda 14,8%, Trinidad a Tobago 12,3%, Dominika 9,5%, Svätý Krištof a Nevis 7,3%, Grenada 5,9% (2016). Najdôležitejšie dovozné komodity sú potraviny, stroje a zariadenia, hnojivá, minerály a palivá a najdôležitejšími dovoznými partnermi sú USA 44%, Trinidad a Tobago 14,1%, Spojené kráľovstvo 6,5%, Francúzsko 4,8% (2016). Ako bohatá je krajina Svätý Vincent a Grenadíny a ako bohatí sú ľudia v tejto krajine? Najdôležitejšie je HDP na obyvateľa (PPP): $11,600 (2017 odhad). To je celkom dobré. Pridajme, že to znamená hrubý domáci produkt na osobu, ktorý je prepočítaný vzhľadom na relatívne náklady na miestne tovary a služby. A ešte jedno dôležité číslo - populácia pod hranicou chudoby: neznáme%.


Mapa - Svätý Vincent a GrenadínyE-kniha - Atlas sveta zdarma: Chcete mať vždy informácie o všetkých krajinách sveta? Stiahnite si bezplatnú e-knihu Atlas sveta teraz - tu - v mobi, epub alebo pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Vydavateľ: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidlá webu iWorldAtlas.com a ochrany súkromia