Strona główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa
Edit Trip

Atlas Świata: Senegal

Atlas of World: Senegal. Na tej stronie możesz zobaczyć mapę, flagę kraju i wiele szczegółowych informacji o ludziach, historii i gospodarce kraju Senegal.


Informacje o Senegal

Tutaj znajdziesz online wybrane informacje o geografii, mieszkańcach, rządach, ekonomii i historii Senegal. Uwzględnione są wybrane statystyki, mapa ogólna i szczegółowa mapa Senegal. (Niektóre teksty na tej stronie są automatycznie tłumaczone, więc tłumaczenie może być niedokładne.) Teraz pracujemy nad lepszym tłumaczeniem.) Zacznijmy od flagi kraju Senegal tutaj:

Senegal - Przegląd:

Co powinieneś wiedzieć o kraju Senegal? Zacznijmy od tego: Francuskie kolonie w Senegalu i francuskim Sudanie połączyły się w 1959 r. I uzyskały niepodległość w 1960 r. Jako Federacja Mali. Związek rozpadł się po zaledwie kilku miesiącach. Senegal połączył się z Gambią, aby utworzyć nominalną konfederację Senegambii w 1982 r. Planowana integracja obu krajów nigdy nie została wdrożona, a związek rozwiązano w 1989 r. Ruch Demokratycznych Sił w Casamance doprowadził do powstania separatystycznego reżimu niskiego poziomu w południowym Senegalu od lat 80. Kilka transakcji pokojowych nie rozwiązało konfliktu, ale nieoficjalne zawieszenie broni pozostaje w dużej mierze obowiązujące od 2012 roku. Senegal pozostaje jedną z najbardziej stabilnych demokracji w Afryce i ma długą historię uczestniczenia w międzynarodowych operacjach pokojowych i mediacjach regionalnych. Senegal był rządzony przez Partię Socjalistyczną przez 40 lat, dopóki Abdoulaye WADE nie został wybrany na prezydenta w 2000 roku. Został ponownie wybrany w 2007 roku i podczas swoich dwóch kadencji kilkanaście razy zmienił konstytucję Senegalu, aby zwiększyć władzę wykonawczą i osłabić opozycję. Jego decyzja o kandydowaniu na trzecią kadencję prezydencką wywołała dużą reakcję opinii publicznej, która doprowadziła do jego porażki w marcu 2012 r. Z Mackym SALLem, którego kadencja trwała do 2019 r. Referendum konstytucyjne z 2016 r. Skróciło ten okres do pięciu lat, z czego maksymalnie dwa kolejne warunki dla przyszłych prezydentów.

Geografia - Senegal

Gdzie na świecie jest Senegal? Lokalizacja tego kraju to Zachodnia Afryka, na północnym Oceanie Atlantyckim, pomiędzy Gwineą Bissau a Mauretanią. Całkowita powierzchnia kraju Senegal wynosi 196,722 km2, z czego 192,530 km2 to ziemia. To nie jest duży kraj. Jak możemy opisać teren kraju? W ten sposób: ogólnie niski, toczący się, równiny rosnące na zboczach w południowo- wschodniej części wyspy. Najniższym punktem kraju Senegal jest Ocean Atlantycki 0 m, najwyższy punkt nienazwane wzniesienie 2,8 km na południowy wschód od Nepen Diaka 648 m. Klimat jest Tropikalne; gorący, wilgotny; pora deszczowa (od maja do listopada) ma silne wiatry południowo-wschodnie; pora sucha (od grudnia do kwietnia) zdominowana przez gorący, suchy, harmattanowy wiatr.


Mieszkańcy - Senegal

Zobaczmy, ile osób żyje w kraju Senegal. Liczba to: 14,668,522 (7/2017 oszacowanie). To nie jest bardzo duża populacja. Kto tu mieszka? Wolof 38,6%, Pular 26,6%, Serer 14,9%, Mandinka 4,6%, Jola 4,1%, Soninke 2,3%, pozostałe 8,9% (w tym Europejczycy i osoby pochodzenia libańskiego) (2010-11 est.). Jakie są języki w kraju Senegal? Francuski (urzędowy), Wolof, Pular, Jola, Mandinka, Serer, Soninke. A religie: Muslim 95,3% (większość należy do jednego z czterech głównych bractw sufickich), Christian 4,3% (głównie rzymskokatolicki), animista 0,4% (2010-11 est.). Ile lat mają przeciętni ludzie? 18.8 rok. Musimy dodać, że ta liczba jest medianą - więc połowa ludzi jest starsza, połowa jest młodsza. Jaka jest średnia długość życia (po urodzeniu)? To: 62.1 rok. Gdzie ludzie mieszkają w kraju Senegal? Tutaj: populacja koncentruje się na zachodzie, a Dakar zakotwicza dobrze zdefiniowany obszar rdzenia; około 70% populacji to wiejski. Główne obszary miejskie kraju Senegal to: Dakar (stolica) 3,52 miliona (2015).

Rząd i gospodarka - Senegal

Stolica kraju Senegal to Daka i rządowy typ prezydencka republika. Rzućmy okiem na podziały administracyjne - 14 regionów (regiony, liczba pojedyncza - region); Dakar, Diourbel, Fatick, Kaffrine, Kaolack, Kedougou, Kolda, Louga, Matam, Saint-Louis, Sedhiou, Tambacounda, Thies, Ziguincho. Jeśli chodzi o ekonomię kraju Senegal, ważnymi produktami przemysłowymi są przetwarzania rolnictwa i ryb, górnictwo fosforan, produkcji nawozów sztucznych, rafinacja ropy naftowej, cyrkon i wydobycie złota, materiały budowlane, budowa statków i naprawy i. Ważne produkty rolne to orzeszków ziemnych, prosa, kukurydzy, sorgo, ryżu, bawełny, pomidorów, zielonych warzywa; bydło, drób, świnie; ryby. Najważniejsze towary eksportowe to ryby, orzeszki ziemne (orzeszki ziemne), produkty naftowe, fosforany, bawełna, a najważniejszymi partnerami eksportowymi są Mali 18,2%, Szwajcaria 10,6%, Indie 8,2%, Wybrzeże Kości Słoniowej 5,3%, Chiny 5% (2016). Najważniejsze towary importowe to żywność i napoje, dobra kapitałowe, paliwa, a najważniejsi partnerzy importowi to Francja 15,9%, Chiny 10,3%, Nigeria 7,8%, Indie 7,6%, Holandia 5,3% , Hiszpania 4.9% (2016). Jak bogaty jest Senegal i jak bogaci są ludzie w tym kraju? Najważniejszą liczbą jest tutaj PKB na mieszkańca (PPP): $2,700 (2017 oszacowanie). To jest bardzo niska liczba. Dodajmy, że oznacza to Produkt krajowy brutto na osobę, który jest ponownie obliczany w odniesieniu do względnego kosztu lokalnych towarów i usług. I jeszcze jedna ważna liczba - populacja poniżej granicy ubóstwa: 46.7% (2011 oszacowanie).


Mapa - SenegalBezpłatny e-book - Atlas świata: Czy chcesz mieć zawsze informacje o wszystkich krajach świata? Pobierz nasz darmowy Atlas świata - e-book teraz - tutaj - w mobi, epub lub pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Wydawca: Bispiral, s.r.o. | O nas | Zasady stronie internetowej iWorldAtlas.com i ochrony prywatności