Strona główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa
Edit Trip

Atlas Świata: Turks i Caicos

Atlas of World: Turks i Caicos. Na tej stronie możesz zobaczyć mapę, flagę kraju i wiele szczegółowych informacji o ludziach, historii i gospodarce kraju Turks i Caicos.


Informacje o Turks i Caicos

Tutaj znajdziesz online wybrane informacje o geografii, mieszkańcach, rządach, ekonomii i historii Turks i Caicos. Uwzględnione są wybrane statystyki, mapa ogólna i szczegółowa mapa Turks i Caicos. (Niektóre teksty na tej stronie są automatycznie tłumaczone, więc tłumaczenie może być niedokładne.) Teraz pracujemy nad lepszym tłumaczeniem.) Zacznijmy od flagi kraju Turks i Caicos tutaj:

Turks i Caicos - Przegląd:

Co powinieneś wiedzieć o kraju Turks i Caicos? Zacznijmy od tego: Wyspy były częścią kolonii jamajskiej w Wielkiej Brytanii do 1962 r., Kiedy to na niepodległość Jamajki przyjęły status odrębnej kolonii korony. Gubernator Bahamów nadzorował sprawy od 1965 do 1973 roku. Po uzyskaniu niepodległości przez Bahamów, wyspy otrzymały odrębnego gubernatora w 1973 roku. Chociaż niezależność została uzgodniona w 1982 roku, polityka została odwrócona, a wyspy pozostają brytyjskim terytorium zamorskim. Wyspa Grand Turk została poważnie uszkodzona przez huragan Maria 22 września 2017 r., Co doprowadziło do utraty mocy i łączności, a także do strat w mieszkalnictwie i firmach.

Geografia - Turks i Caicos

Gdzie na świecie jest Turks i Caicos? Lokalizacja tego kraju to dwie grupy wysp na Północnym Atlantyku, na południowy wschód od Bahamów, na północ od Haiti. Całkowita powierzchnia kraju Turks i Caicos wynosi 948 km2, z czego 948 km2 to ziemia. To jest mały kraj. Jak możemy opisać teren kraju? W ten sposób: niski, płaski wapień; rozległe mokradła i bagna mangrowe. Najniższym punktem kraju Turks i Caicos jest Morze Karaibskie 0 m, najwyższy punkt Blue Hill na Providenciales i wzgórze Flamingo na wschodnim Caicos 48 m. Klimat jest tropikalny; morski; moderowane przez wiatry; słonecznie i stosunkowo sucho.


Mieszkańcy - Turks i Caicos

Zobaczmy, ile osób żyje w kraju Turks i Caicos. Liczba to: 52,570 (7/2017 oszacowanie). Tak więc niewielu ludzi tu mieszka. Kto tu mieszka? czarny 87,6%, biały 7,9%, mieszany 2,5%, East Indian 1,3%, inny 0,7% (2006). Jakie są języki w kraju Turks i Caicos? angielski (oficjalny ). A religie: Protestant 72,8% (Baptist 35,8%, Kościół Boga 11,7%, Anglikanin 10%, Metodysta 9,3%, Adwentysta Dnia Siódmego 6%), Rzymskokatolicki 11,4%, Świadkowie Jehowy 1,8%, pozostali 14%. Ile lat mają przeciętni ludzie? 33.3 rok. Musimy dodać, że ta liczba jest medianą - więc połowa ludzi jest starsza, połowa jest młodsza. Jaka jest średnia długość życia (po urodzeniu)? To: 80 rok. Gdzie ludzie mieszkają w kraju Turks i Caicos? Tutaj: osiem z trzydziestu wysp jest zamieszkanych; wyspa Providenciales jest najbardziej zaludniona, ale najgęściej zaludniona jest Grand Turk. Główne obszary miejskie kraju Turks i Caicos to: Grand TURK (stolica) 5 000 (2014).

Rząd i gospodarka - Turks i Caicos

Stolica kraju Turks i Caicos to Grand Turk (Cockburn Town) i rządowy typ demokracja parlamentarna (Izba Zgromadzenia); samorządne terytorium zamorskie w Wielkiej Brytanii. Rzućmy okiem na podziały administracyjne - brak (terytorium zamorskie w Wielkiej Brytanii). Jeśli chodzi o ekonomię kraju Turks i Caicos, ważnymi produktami przemysłowymi są turystyka rybna , morskie usługi finansowe. Ważne produkty rolne to kukurydza, fasola, maniok (maniok, tapioka), owoce cytrusowe;. Najważniejsze towary eksportowe to homara, suszona i świeża muszla, muszle konchy, a najważniejszymi partnerami eksportowymi są nieznane. Najważniejsze towary importowe to żywność i napoje, tytoń, odzież, manufaktury, materiały budowlane, a najważniejsi partnerzy importowi to nieznane. Jak bogaty jest Turks i Caicos i jak bogaci są ludzie w tym kraju? Najważniejszą liczbą jest tutaj PKB na mieszkańca (PPP): $29,100 (2007 oszacowanie). Oznacza to, że standardy życia są tutaj dobre. Dodajmy, że oznacza to Produkt krajowy brutto na osobę, który jest ponownie obliczany w odniesieniu do względnego kosztu lokalnych towarów i usług. I jeszcze jedna ważna liczba - populacja poniżej granicy ubóstwa: nieznany%.


Mapa - Turks i CaicosBezpłatny e-book - Atlas świata: Czy chcesz mieć zawsze informacje o wszystkich krajach świata? Pobierz nasz darmowy Atlas świata - e-book teraz - tutaj - w mobi, epub lub pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Wydawca: Bispiral, s.r.o. | O nas | Zasady stronie internetowej iWorldAtlas.com i ochrony prywatności