Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika
Edit Trip

Atlas světa: Turks a Caicos

Atlas světa: Turks a Caicos. Na této stránce můžete vidět mapu, vlajku státu a mnoho detailních informací o lidech, historii a ekonomice země Turks a Caicos.

Domů - Střední Amerika - Turks a Caicos

Informace - Turks a Caicos

Zde naleznete vybrané informace o geografii, obyvatelstvu, vládě, ekonomice a historii země Turks a Caicos. Zahrnuty jsou vybrané statistiky, přehledová mapa a podrobná mapa země Turks a Caicos. (Některé texty na této stránce jsou automaticky přeloženy, takže překlad může být nepřesný. Právě nyní pracujeme na kvalitnějším překladu.) Ale pojďme začít mapou, kterou má Turks a Caicos:

Turks a Caicos - Přehled:

Co byste měli vědět o státě Turks a Caicos? Začněme tímto: Ostrovy byly součástí britské jamajské kolonie až do roku 1962, kdy získaly status samostatné korunní kolonie na nezávislosti Jamajky. Guvernér Bahamy dohlížel na záležitosti od roku 1965 do roku 1973. Na Bahamské nezávislosti získaly ostrovy v roce 1973 oddělený guvernér. Ačkoli byla dohoda o nezávislosti pro rok 1982, politika byla zrušena a ostrovy zůstaly britským zámořským územím. Ostrov Grand Turk trpěl rozsáhlou škodou hurikánu Maria dne 22. září 2017, což mělo za následek ztrátu moci a komunikaci, jakož i škody na bydlení a podnikání.

Geografie - Turks a Caicos

Kde je na světě Turks a Caicos? Umístění této země je dvě ostrovní skupiny v severním Atlantském oceánu, jihovýchodně od Bahamy, severně od Haiti. Turks a Caicos má celkovou plochu 948 km2, z čehož 948 km2 je země. Takže to je docela malá země. Jak bychom mohli popsat terén této země? Tímto způsobem: nízké, ploché vápence; rozsáhlé bažiny a mangrovní bažiny. Nejnižší bod země Turks a Caicos je Karibské moře 0 m, nejvyšší bod Blue Hill na Providenciales a na kopci Flamingo na východním Caicos 48 m. A klima je tropické; námořní; zpomalené obchodními větry; slunečné a relativně suché.


Obyvatelé - Turks a Caicos

Podívejme se, kolik lidí žije v zemi Turks a Caicos. Počet obyvatel je: 52,570 (7/2017 odhad). Takže zde nežije příliš lidí. Kdo tady žije? černý 87,6%, bílá 7,9%, smíšený 2,5%, Východní indické 1,3%, ostatní 0,7% (2006). Jaké jsou tu požívané jazyky? Turks a Caicos hovoří jazyky angličtina (úřední ). A náboženství: Protestant 72,8% (Baptista 35,8%, Boží církev 11,7%, anglikánský 10%, metodista 9,3%, Adventist sedmého dne 6%), římský katolík 11,4%, svědkové Jehovovi 1,8%, ostatní 14%. Kolik let je tady lidem? 33.3 roků. Musíme dodat, že toto číslo je medián - takže polovina lidí je starší, polovina je mladší. A jaká je jejich očekávaná délka života (při narození)? Tato: 80 roků. Kde tu lidé žijí? Zde: Osm z třiceti ostrovů je obýváno; ostrov Providenciales je nejvíce obydlený, ale nejhustěji obydlený je Grand Turk. Hlavní městské oblasti v zemi Turks a Caicos jsou: Grand TURK (hlavní město) 5 000 (2014).

Vláda a ekonomika - Turks a Caicos

Hlavní město země Turks a Caicos je Grand Turk (Cockburn Town) a typ vlády parlamentní demokracie (dům shromáždění); samosprávné zámořské území Spojeného království. Podívejme se na administrativní členění - žádný (zámořské území Spojeného království). Pokud jde o ekonomiku, Turks a Caicos má tyto důležité průmyslové produkty: turistiky, offshore finanční služby. Důležité zemědělské produkty jsou kukuřice, fazole, kasava (maniok, tapioka), citrusové plody; rybářské. Nejdůležitějšími exportními komoditami jsou humr, sušené a čerstvé skořápky, skořápky a nejvýznamnějšími exportními partnery jsou neznámo. Nejdůležitější importní komodity jsou potraviny a nápoje, tabák, oděvy, výrobky, stavební materiály a nejdůležitější importní partneři jsou neznámo. Jakým bohatstvím oplývá Turks a Caicos a jak bohatí jsou lidé v této zemi? Nejdůležitější je zde HDP na obyvatele (PPP): $29,100 (2007 odhad). To znamená, že životní úroveň je zde dobrá. Dodejme, že se jedná o hrubý domácí produkt na osobu, který se přepočítává s ohledem na relativní náklady na místní zboží a služby. A ještě jedno důležité číslo - populace pod hranicí chudoby: neznámo%.


Mapa Turks a CaicosZdarma Atlas světa e-kniha: Chcete mít vždy s sebou informace o všech zemích světa? Stáhněte si bezplatnou e-knihu Atlas světa nyní - zde - v mobi, epub nebo pdf.

©2018-2021 iWorldAtlas.com
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu iWorldAtlas.com a ochrana soukromí


Tweet