Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika
Edit Trip

Atlas sveta: Turks a Caicos

Atlas sveta: Turks a Caicos. Na tejto stránke môžete vidieť mapu, vlajku krajiny a mnoho podrobných informácií o ľuďoch, histórii a hospodárstve krajiny Turks a Caicos.

Domov - Stredná Amerika - Turks a Caicos

Informácie - Turks a Caicos

Tu nájdete online vybrané informácie o geografii, obyvateľoch, vláde, ekonomike a histórii krajiny Turks a Caicos. Zahrnuté sú vybrané štatistiky, prehľadná mapa a podrobná mapa Turks a Caicos. (Niektoré texty na tejto stránke sú automaticky preložené, takže preklad môže byť nepresný. Práve teraz pracujeme na lepšom preklade.) Ale začneme s vlajkou Turks a Caicos tu:

Turks a Caicos - Prehľad:

Čo by ste mali vedieť o krajine Turks a Caicos? Začnime týmto: Ostrovy boli súčasťou jamajskej kolónie Spojeného kráľovstva až do roku 1962, keď po nezávislosti Jamajky nadobudli status samostatnej korunnej kolónie. Guvernér Bahamy dohliadal na záležitosti od roku 1965 do roku 1973. S bahamskou nezávislosťou získali ostrovy od roku 1973 oddelenú vládu. Hoci bola dohodnutá nezávislosť v roku 1982, politika bola zrušená a ostrovy zostávajú zámorským územím Spojeného kráľovstva. Ostrov Grand Turk utrpel rozsiahle škody spôsobené hurikánom Maria 22. septembra 2017, čo malo za následok stratu moci a komunikáciu, ako aj škody na bývaní a podnikoch.

Geografia - Turks a Caicos

Kde na svete je Turks a Caicos? Umiestnenie tejto krajiny je dve ostrovné skupiny v severnom Atlantickom oceáne, juhovýchodne od Bahám, severne od Haiti. Celková plocha krajiny Turks a Caicos je 948 km2, z čoho 948 km2 je zem. Takže toto je pomerne malá krajina. Ako by sme mohli opísať terén krajiny? Týmto spôsobom: nízky, plochý vápenec; rozsiahle močariská a mangrovové močiare. Turks a Caicos má najnižší bod Karibské more 0 m, najvyšší bod Blue Hill na Providenciales a na kopci Flamingo na východnom Caicose 48 m. Podnebie je tropických; morské; moderované obchodnými vetrami; slnečné a relatívne suché.


Obyvatelia - Turks a Caicos

Poďme sa pozrieť, koľko ľudí žije v krajine Turks a Caicos. To číslo je: 52,570 (7/2017 odhad). Takže nie toľko ľudí žije tu. Kto žije tu? čierna 87,6%, biela 7,9%, zmiešaná 2,5%, východná indická 1,3%, ostatné 0,7% (2006). Aké sú jazyky v krajine Turks a Caicos? angličtina ). A náboženstvá: Protestant 72,8% (Baptista 35,8%, Cirkev Božia 11,7%, Anglikánska 10%, Metodista 9,3%, Adventista siedmeho dňa 6%), Rímskokatolíci 11,4%, Svedkovia Jehovovi 1,8%, Iné 14%. Koľko rokov je ľudom v priemere? 33.3 rok. Musíme dodať, že toto číslo je medián - takže polovica ľudí je staršia ako táto, polovica je mladšia. A aká je ich očakávana dĺžka života (pri narodení)? Toto: 80 rok. Kde ľudia žijú v krajine Turks a Caicos? Tu: osem z tridsiatich ostrovov je obývaných; Ostrov Providenciales je najľudnatejší, ale najviac husto osídlený je Grand Turk. Hlavné mestské oblasti krajiny Turks a Caicos sú: Grand TURK (hlavné mesto) 5000 (2014).

Vláda a hospodárstvo - Turks a Caicos

Hlavné mesto krajiny Turks a Caicos je Grand Turk (Cockburn Town) a typ vlády parlamentnej demokracie (Dom zhromaždenia); samosprávne zámorské územie Spojeného kráľovstva. Poďme sa pozrieť na správne rozdelenie - žiadny (zámorské územie Spojeného kráľovstva). Pokiaľ ide o ekonomiku krajiny Turks a Caicos, dôležité priemyselné produkty sú turistika, offshore finančné služby. Dôležité poľnohospodárske produkty sú kukurica, fazuľa, kasava (maniok, tapioka), citrusové plody; rybárska. Najdôležitejšie vývozné komodity sú homár, sušené a čerstvé škrupiny, škrupiny škrupiny a najdôležitejšími exportnými partnermi sú nevedno. Najdôležitejšie dovozné komodity sú potravín a nápojov, tabaku, odevov, výrobkov, stavebných materiálov a najdôležitejšími dovoznými partnermi sú nevedno. Ako bohatá je krajina Turks a Caicos a ako bohatí sú ľudia v tejto krajine? Najdôležitejšie je HDP na obyvateľa (PPP): $29,100 (2007 odhad). To znamená, že životná úroveň je tu dobrá. Pridajme, že to znamená hrubý domáci produkt na osobu, ktorý je prepočítaný vzhľadom na relatívne náklady na miestne tovary a služby. A ešte jedno dôležité číslo - populácia pod hranicou chudoby: neznáme%.


Mapa - Turks a CaicosE-kniha - Atlas sveta zdarma: Chcete mať vždy informácie o všetkých krajinách sveta? Stiahnite si bezplatnú e-knihu Atlas sveta teraz - tu - v mobi, epub alebo pdf.

©2018-2021 iWorldAtlas.com
Vydavateľ: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidlá webu iWorldAtlas.com a ochrany súkromia


Tweet