Strona główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa
Edit Trip

Atlas Świata: Andora

Atlas of World: Andora. Na tej stronie możesz zobaczyć mapę, flagę kraju i wiele szczegółowych informacji o ludziach, historii i gospodarce kraju Andora.


Informacje o Andora

Tutaj znajdziesz online wybrane informacje o geografii, mieszkańcach, rządach, ekonomii i historii Andora. Uwzględnione są wybrane statystyki, mapa ogólna i szczegółowa mapa Andora. (Niektóre teksty na tej stronie są automatycznie tłumaczone, więc tłumaczenie może być niedokładne.) Teraz pracujemy nad lepszym tłumaczeniem.) Zacznijmy od flagi kraju Andora tutaj:

Andora - Przegląd:

Co powinieneś wiedzieć o kraju Andora? Zacznijmy od tego: Zakazane na Księstwo Księstwo Andory jest jednym z najmniejszych państw w Europie, położonym wysoko w Pirenejach między granicami francuskimi i hiszpańskimi. Przez 715 lat, od 1278 r. Do 1993 r., Andorrans żył pod wyjątkową kopriacką władzą, rządzoną przez francuskich i hiszpańskich przywódców (od 1607 r., Francuskiego szefa państwa i biskupa Urgell). W 1993 r. Ten system feudalny został zmodyfikowany poprzez wprowadzenie nowoczesnej konstytucji; książęta pozostali jak tytularne głowy państw, ale rząd przekształcił się w demokrację parlamentarną. Andora stała się popularnym miejscem turystycznym odwiedzanym przez około 8 milionów ludzi rocznie przez sporty zimowe, letni klimat i bezcłowe zakupy. Andora stała się również zamożnym międzynarodowym centrum handlowym ze względu na dojrzały sektor bankowy i niskie podatki. W ramach starań o modernizację swojej gospodarki, Andora otworzyła się na inwestycje zagraniczne i zaangażowała się w inne reformy, takie jak przyspieszenie inicjatyw podatkowych mających na celu wsparcie szerszej infrastruktury. Chociaż nie jest członkiem UE, Andora cieszy się szczególnym stosunkiem do tego bloku, który jest regulowany różnymi umowami celnymi i kooperacyjnymi i używa euro jako waluty krajowej.

Geografia - Andora

Gdzie na świecie jest Andora? Lokalizacja tego kraju to Południowo-zachodnia Europa, Pireneje, na granicy Francji i Hiszpanii. Całkowita powierzchnia kraju Andora wynosi 468 km2, z czego 468 km2 to ziemia. To jest mały kraj. Jak możemy opisać teren kraju? W ten sposób: surowych górach wyciętych wąskimi dolinami. Najniższym punktem kraju Andora jest Riu Runer 840 m, najwyższy punkt Pic de Coma Pedrosa 2946 m. Klimat jest Umiarkowany; śnieżne, mroźne zimy i ciepłe, suche lata w.


Mieszkańcy - Andora

Zobaczmy, ile osób żyje w kraju Andora. Liczba to: 76,965 (7/2017 oszacowanie). Tak więc niewielu ludzi tu mieszka. Kto tu mieszka? Andorran 46,2%, hiszpański 26,4%, portugalski 12,8%, francuski 5%, inne 9,6% (2016 r.). Jakie są języki w kraju Andora? kataloński (oficjalny), francuski, kastylijski , Portugalski. A religie: katolik (przeważa). Ile lat mają przeciętni ludzie? 44.3 rok. Musimy dodać, że ta liczba jest medianą - więc połowa ludzi jest starsza, połowa jest młodsza. Jaka jest średnia długość życia (po urodzeniu)? To: 82.9 rok. Gdzie ludzie mieszkają w kraju Andora? Tutaj: Ludności jest nierównomiernie rozmieszczone i koncentruje się w 7 zurbanizowanych dolinach, które tworzą parafie w kraju (podziały polityczne). Główne obszary miejskie kraju Andora to: Andorra LA Vella (stolica) 23 000 (2014).

Rząd i gospodarka - Andora

Stolica kraju Andora to Andorra la Vella i rządowy typ demokracja parlamentarna (od marca 1993 r.), Która zachowuje swoich szefów państw w formie wspólnego rządu; obaj książęta są prezydentem Francji i biskupem Seu d'Urgell w Hiszpanii, którzy delegują odpowiedzialność na innych urzędników parafii. Rzućmy okiem na podziały administracyjne - 7 (parokultury, liczba pojedyncza - parroquia); Andorra la Vella, Canillo, Encamp, Escaldes-Engordany, La Massana, Ordino, Sant Julia de Loria. Jeśli chodzi o ekonomię kraju Andora, ważnymi produktami przemysłowymi są turystyka bydła (w szczególności narciarstwo), bankowość, drewno, meble. Ważne produkty rolne to Małe ilości żyta, pszenicy, jęczmienia, owsa warzywa, tytoń; owce,. Najważniejsze towary eksportowe to wyrobów tytoniowych, meble, a najważniejszymi partnerami eksportowymi są nieznane. Najważniejsze towary importowe to konsumpcyjne, żywność, paliwo, energia elektryczna, a najważniejsi partnerzy importowi to nieznane. Jak bogaty jest Andora i jak bogaci są ludzie w tym kraju? Najważniejszą liczbą jest tutaj PKB na mieszkańca (PPP): $49,900 (2015 oszacowanie). Oznacza to, że ludzie tutaj są średnio bogaci. Dodajmy, że oznacza to Produkt krajowy brutto na osobę, który jest ponownie obliczany w odniesieniu do względnego kosztu lokalnych towarów i usług. I jeszcze jedna ważna liczba - populacja poniżej granicy ubóstwa: nieznany%.


Mapa - AndoraBezpłatny e-book - Atlas świata: Czy chcesz mieć zawsze informacje o wszystkich krajach świata? Pobierz nasz darmowy Atlas świata - e-book teraz - tutaj - w mobi, epub lub pdf.

©2018-2021 iWorldAtlas.com
Wydawca: Bispiral, s.r.o. | O nas | Zasady stronie internetowej iWorldAtlas.com i ochrony prywatności


Tweet