Strona główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa
Edit Trip

Atlas Świata: Dżibuti

Atlas of World: Dżibuti. Na tej stronie możesz zobaczyć mapę, flagę kraju i wiele szczegółowych informacji o ludziach, historii i gospodarce kraju Dżibuti.

Strona główna - Afryka - Dżibuti

Informacje o Dżibuti

Tutaj znajdziesz online wybrane informacje o geografii, mieszkańcach, rządach, ekonomii i historii Dżibuti. Uwzględnione są wybrane statystyki, mapa ogólna i szczegółowa mapa Dżibuti. (Niektóre teksty na tej stronie są automatycznie tłumaczone, więc tłumaczenie może być niedokładne.) Teraz pracujemy nad lepszym tłumaczeniem.) Zacznijmy od flagi kraju Dżibuti tutaj:

Dżibuti - Przegląd:

Co powinieneś wiedzieć o kraju Dżibuti? Zacznijmy od tego: Francuskie Terytorium Afarów i Issas stało się Dżibuti w 1977 roku. Hassan Gouled Aptidon założył autorytarne jedno-partyjne państwo i zaczął pełnić funkcję prezydenta do 1999 roku. Niepokoje wśród mniejszości w Afryce w latach 90. doprowadziły do ​​wojny domowej, która zakończyła się w 2001 roku. z porozumieniem pokojowym między rebeliantami z Afrii a rządem zdominowanym przez somalijską Issę. W 1999 r. Pierwsze wielopartyjne wybory prezydenckie w Dżibuti doprowadziły do ​​wyboru Ismaila Omara Guelleha na prezydenta; został ponownie wybrany na drugą kadencję w 2005 r. i przedłużył kadencję urzędu poprzez poprawkę konstytucyjną, która umożliwiła mu trzecią kadencję w 2011 r. i rozpoczęcie czwartej kadencji w 2016 r. Dżibuti zajmuje strategiczne położenie geograficzne na przecięciu Morza Czerwonego i Zatoki Adeńskiej i służy jako ważny portal żeglugowy dla towarów wjeżdżających i wyjeżdżających z wyżyn wschodnioafrykańskich oraz przeładunków między Europą, Bliskim Wschodem i Azją. Rząd utrzymuje długotrwałe więzi z Francją, która utrzymuje znaczącą obecność wojskową w tym kraju i ma silne powiązania z USA. Dżibuti gości kilka tysięcy członków amerykańskich sił zbrojnych w prowadzonym przez USA Camp Lemonnier.

Geografia - Dżibuti

Gdzie na świecie jest Dżibuti? Lokalizacja tego kraju to Afryka Wschodnia, granicząca z Zatoką Adeńską i Morzem Czerwonym, między Erytreą i Somalią. Całkowita powierzchnia kraju Dżibuti wynosi 23,200 km2, z czego 23,180 km2 to ziemia. To nie jest duży kraj. Jak możemy opisać teren kraju? W ten sposób: równina przybrzeżna i płaskowyż oddzielone górami centralnymi. Najniższym punktem kraju Dżibuti jest Lac Assal -155 m, najwyższy punkt Moussa Ali 2 021 m. Klimat jest pustynia; gorąca, sucha.


Mieszkańcy - Dżibuti

Zobaczmy, ile osób żyje w kraju Dżibuti. Liczba to: 865,267 (7/2017 oszacowanie). Tak więc niewielu ludzi tu mieszka. Kto tu mieszka? Somalijski 60%, Afar 35%, inne 5% (w tym francuski, arabski, etiopski i włoski). Jakie są języki w kraju Dżibuti? francuski (oficjalny), arabski (oficjalny) , Somali, Afa. A religie: Muzułmanin 94%, chrześcijanin 6%. Ile lat mają przeciętni ludzie? 23.9 rok. Musimy dodać, że ta liczba jest medianą - więc połowa ludzi jest starsza, połowa jest młodsza. Jaka jest średnia długość życia (po urodzeniu)? To: 63.6 rok. Gdzie ludzie mieszkają w kraju Dżibuti? Tutaj: najbardziej zaludnione obszary znajdują się na wschodzie; największym miastem jest Dżibuti, liczące ponad 600 000 mieszkańców; żadne inne miasto w kraju nie ma całkowitej populacji powyżej 50 000. Główne obszary miejskie kraju Dżibuti to: Dżibuti (stolica) 529 000 (2015).

Rząd i gospodarka - Dżibuti

Stolica kraju Dżibuti to Dżibuti i rządowy typ pół-prezydencka republika. Rzućmy okiem na podziały administracyjne - 6 dystryktów (cercles, singular - cercle); Ali Sabieh, Arta, Dikhil, Djibouti, Obock, Tadjourah. Jeśli chodzi o ekonomię kraju Dżibuti, ważnymi produktami przemysłowymi są budownictwo, przetwórstwo rolne, transport. Ważne produkty rolne to Owoców, warzyw; kozy, owce, wielbłądy, skóry zwierząt. Najważniejsze towary eksportowe to reeksportu, skóry i skórki, kawa (w tranzycie), złom metali, a najważniejszymi partnerami eksportowymi są Etiopia 39%, Somalia 17,8%, Katar 9,4%, Brazylia 9,1%, Jemen 5,1% (2016). Najważniejsze towary importowe to żywność, napoje, sprzęt transportowy , chemikalia, produkty ropopochodne, odzież, a najważniejsi partnerzy importowi to ZEA 25,8%, Francja 16,4%, Chiny 10,4%, Arabia Saudyjska 8,4%, Etiopia 7%, Jemen 4,8% (2016). Jak bogaty jest Dżibuti i jak bogaci są ludzie w tym kraju? Najważniejszą liczbą jest tutaj PKB na mieszkańca (PPP): $3,600 (2017 oszacowanie). To jest bardzo niska liczba. Dodajmy, że oznacza to Produkt krajowy brutto na osobę, który jest ponownie obliczany w odniesieniu do względnego kosztu lokalnych towarów i usług. I jeszcze jedna ważna liczba - populacja poniżej granicy ubóstwa: 23%.


Mapa - DżibutiBezpłatny e-book - Atlas świata: Czy chcesz mieć zawsze informacje o wszystkich krajach świata? Pobierz nasz darmowy Atlas świata - e-book teraz - tutaj - w mobi, epub lub pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Wydawca: Bispiral, s.r.o. | O nas | Zasady stronie internetowej iWorldAtlas.com i ochrony prywatności