Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika
Edit Trip

Atlas světa: Džibutsko

Atlas světa: Džibutsko. Na této stránce můžete vidět mapu, vlajku státu a mnoho detailních informací o lidech, historii a ekonomice země Džibutsko.

Domů - Afrika - Džibutsko

Informace - Džibutsko

Zde naleznete vybrané informace o geografii, obyvatelstvu, vládě, ekonomice a historii země Džibutsko. Zahrnuty jsou vybrané statistiky, přehledová mapa a podrobná mapa země Džibutsko. (Některé texty na této stránce jsou automaticky přeloženy, takže překlad může být nepřesný. Právě nyní pracujeme na kvalitnějším překladu.) Ale pojďme začít mapou, kterou má Džibutsko:

Džibutsko - Přehled:

Co byste měli vědět o státě Džibutsko? Začněme tímto: Francouzské území afarů a Issas se stalo Džibutí v roce 1977. Hassan Gouled Aptidon nainstaloval autoritářský stát jedné strany a do roku 1999 působil jako prezident. Neklid mezi afarskou menšinou v 90. letech vedl k občanské válce, která skončila v roce 2001 s mírovou dohodou mezi africkými povstalci a vládou ovládanou somálskou Issou. V roce 1999 džibutské první multipartní prezidentské volby vyústily ve volbu prezidenta Ismala Omar Guelleha; byl znovu zvolen na druhé funkční období v roce 2005 a prodloužil svou funkční funkci prostřednictvím ústavní úpravy, která mu umožnila v roce 2011 sloužit třetímu funkčnímu období a v roce 2016 začne čtvrtý termín. Džibutsko zaujímá strategickou zeměpisnou polohu na křižovatce Rudého moře a Adenského zálivu a slouží jako důležitý lodní portál pro zboží, které vstupuje a opouští východoafrické vysočiny a přesuny zboží mezi Evropou, Středním východem a Asií. Vláda drží dlouhotrvající vazby na Francii, která si v zemi udržuje významnou vojenskou přítomnost a má silné vztahy s USA. Džibuti hostí několik tisíc členů amerických ozbrojených sil v americkém táboře Camp Lemonnier.

Geografie - Džibutsko

Kde je na světě Džibutsko? Umístění této země je Východní Afrika, hraničící s Adenským zálivem a Rudým mořem, mezi Eritreou a Somálskem. Džibutsko má celkovou plochu 23,200 km2, z čehož 23,180 km2 je země. Takže to není nijak velká země. Jak bychom mohli popsat terén této země? Tímto způsobem: pobřežní rovina a náhorní plošina oddělená středními horami. Nejnižší bod země Džibutsko je Lac Assal -155 m, nejvyšší bod Moussa Ali 2 021 m. A klima je pouště; suchá.


Obyvatelé - Džibutsko

Podívejme se, kolik lidí žije v zemi Džibutsko. Počet obyvatel je: 865,267 (7/2017 odhad). Takže zde nežije příliš lidí. Kdo tady žije? Somálština 60%, Afar 35%, ostatní 5% (včetně francouzštiny, arabštiny, etiopské a italštiny). Jaké jsou tu požívané jazyky? Džibutsko hovoří jazyky Francouzština (oficiální) , Somálsko, Afa. A náboženství: Muslim 94%, křesťan 6%. Kolik let je tady lidem? 23.9 roků. Musíme dodat, že toto číslo je medián - takže polovina lidí je starší, polovina je mladší. A jaká je jejich očekávaná délka života (při narození)? Tato: 63.6 roků. Kde tu lidé žijí? Zde: Nejvíce hustě obydlené oblasti jsou na východě; největším městem je Džibuti, s počtem obyvatel přes 600 000; žádné jiné město na venkově má ​​celkem více než 50 000 obyvatel. Hlavní městské oblasti v zemi Džibutsko jsou: Džibuti (hlavní město) 529 000 (2015).

Vláda a ekonomika - Džibutsko

Hlavní město země Džibutsko je Džibuti a typ vlády poloprezidentská republika. Podívejme se na administrativní členění - 6 okresy - kruh); Ali Sabieh, Arta, Dikhil, Džibuti, Obock, Tadjourah. Pokud jde o ekonomiku, Džibutsko má tyto důležité průmyslové produkty: stavebnictví, zemědělství, zpracování, dopravu. Důležité zemědělské produkty jsou Ovoce, zeleniny; kozy, ovce, velbloudy, kůže zvířat. Nejdůležitějšími exportními komoditami jsou zpětného vývozu, kůže a kožešiny, káva (při přepravě), kovový šrot a nejvýznamnějšími exportními partnery jsou Ethiopia 39%, Somálsko 17,8%, Katar 9,4%, Brazílie 9,1%, Jemen 5,1% (2016). Nejdůležitější importní komodity jsou potraviny, nápoje, dopravních prostředků a zařízení , chemikálie, ropné produkty, oděvy a nejdůležitější importní partneři jsou SAE 25,8%, Francie 16,4%, Čína 10,4%, Saúdská Arábie 8,4%, Etiopie 7%, Jemen 4,8% (2016). Jakým bohatstvím oplývá Džibutsko a jak bohatí jsou lidé v této zemi? Nejdůležitější je zde HDP na obyvatele (PPP): $3,600 (2017 odhad). Toto je velmi malé číslo. Dodejme, že se jedná o hrubý domácí produkt na osobu, který se přepočítává s ohledem na relativní náklady na místní zboží a služby. A ještě jedno důležité číslo - populace pod hranicí chudoby: 23%.


Mapa DžibutskoZdarma Atlas světa e-kniha: Chcete mít vždy s sebou informace o všech zemích světa? Stáhněte si bezplatnou e-knihu Atlas světa nyní - zde - v mobi, epub nebo pdf.

©2018-2021 iWorldAtlas.com
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu iWorldAtlas.com a ochrana soukromí


Tweet