Strona główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa
Edit Trip

Atlas Świata: Izrael

Atlas of World: Izrael. Na tej stronie możesz zobaczyć mapę, flagę kraju i wiele szczegółowych informacji o ludziach, historii i gospodarce kraju Izrael.


Informacje o Izrael

Tutaj znajdziesz online wybrane informacje o geografii, mieszkańcach, rządach, ekonomii i historii Izrael. Uwzględnione są wybrane statystyki, mapa ogólna i szczegółowa mapa Izrael. (Niektóre teksty na tej stronie są automatycznie tłumaczone, więc tłumaczenie może być niedokładne.) Teraz pracujemy nad lepszym tłumaczeniem.) Zacznijmy od flagi kraju Izrael tutaj:

Izrael - Przegląd:

Co powinieneś wiedzieć o kraju Izrael? Zacznijmy od tego: Po drugiej wojnie światowej Wielka Brytania wycofała się z mandatu Palestyny, a ONZ zaproponowała podział tego obszaru na arabskie i żydowskie państwa, a porozumienie zostało odrzucone przez Arabów. Niemniej jednak, w 1948 r. Ogłoszono państwo izraelskie, a Izrael następnie pokonał armie arabskie w serii wojen, które nie zakończyły głębokich napięć między obiema stronami. (Terytoria Izraela okupowane od czasu wojny z 1967 r. Nie są uwzględnione w profilu państwa Izrael, o ile nie zaznaczono inaczej). 25 kwietnia 1982 r. Izrael wycofał się z Półwyspu Synaj zgodnie z izraelskim traktatem pokojowym z 1979 r. Zgodnie z ramami ustanowionymi na Konferencji w Madrycie w październiku 1991 r. Izrael przeprowadził dwustronne negocjacje z przedstawicielami Palestyny ​​i Syrii w celu osiągnięcia z nimi stałego porozumienia. Izrael i palestyńscy urzędnicy w dniu 13 września 1993 r. Podpisali Deklarację Zasad (znaną również jako "Porozumienia z Oslo"), w której zawarto ideę dwupaństwowego rozwiązania konfliktu i prowadzenia tymczasowego okresu palestyńskiej samorządności. Strony osiągnęły sześć dodatkowych znaczących umów przejściowych w latach 1994-1999, mających na celu stworzenie warunków dla rozwiązania dwupaństwowego, ale większość nigdy nie została w pełni zrealizowana. Spory terytorialne i inne spory z Jordanią zostały rozwiązane w ramach traktatu pokojowego Izrael-Jordania w dniu 26 października 1994 r. Postęp w kierunku ostatecznego porozumienia o statusie z Palestyńczykami został podważony przez przemoc izraelsko-palestyńską między 2001 r. A lutym 2005 r. Izrael w 2005 r. Jednostronnie wycofał się ze Strefy Gazy, ewakuacja osadników i wojsk, przy zachowaniu kontroli nad większością punktów wejścia do Strefy Gazy. Wybór Hamasu na szefa Palestyńskiej Rady Legislacyjnej w 2006 r. Tymczasowo zamroził stosunki między Izraelem a Autonomią Palestyńską. Izrael zaangażował się w 34-dniowy konflikt z Hezbollahem w Libanie od lipca do sierpnia 2006 r. Oraz 23-dniowy konflikt z Hamasem w Strefie Gazy od grudnia 2008 r. Do stycznia 2009 r. W listopadzie 2012 r. Izrael rozpoczął siedmiodniowy konflikt z Hamasem w Strefie Gazy. Bezpośrednie rozmowy z Palestyńczykami rozpoczęto niedawno w lipcu 2013 r., Ale zawieszono ich w kwietniu 2014 r. Rozmowy stanowiły czwartą wspólną próbę rozwiązania kwestii ostatecznego statusu między stronami od czasu ich pierwszego omówienia w Camp David w 2000 r. Trzy miesiące później Hamas i inne grupy bojowników wystrzeliły rakiety do Izraela,

Geografia - Izrael

Gdzie na świecie jest Izrael? Lokalizacja tego kraju to Bliski Wschód, graniczący z Morzem Śródziemnym, między Egiptem a Libanem. Całkowita powierzchnia kraju Izrael wynosi 20,770 km2, z czego 20,330 km2 to ziemia. To nie jest duży kraj. Jak możemy opisać teren kraju? W ten sposób: Negew na południu; niska równina przybrzeżna; góry centralne; Jordan Rift Valley. Najniższym punktem kraju Izrael jest Morze Martwe -431 m, najwyższy punkt Har Meron 1,208 m. Klimat jest ; gorący i suchy na południowo-wschodnich pustyniach Pustynia.


Mieszkańcy - Izrael

Zobaczmy, ile osób żyje w kraju Izrael. Liczba to: 8,299,706 (7/2017 oszacowanie) (includes populations of the Golan Heights of Golan Sub-District and also East Jerusalem, which was annexed by Israel after 1967). To nie jest bardzo duża populacja. Kto tu mieszka? Żydów 74,7% (z tego 76,3% z Izraela, Europa / Ameryka / Oceania) ur. 16,2%, Urodzony w Afryce 4,8%, Urodzony w Azji 2,7%), nieżydowski 25,2% (głównie arab.) (2016 r.). Jakie są języki w kraju Izrael? Hebrajski (urzędowy), arabski (używany oficjalnie dla mniejszości arabskiej), angielski (najczęściej używany język obcy). A religie: żydowska 74,7%, muzułmańska 17,7%, chrześcijańska 2%, druzowie 1,6%, pozostałe 4% (prognoza 2016 r.). Ile lat mają przeciętni ludzie? 29.9 rok. Musimy dodać, że ta liczba jest medianą - więc połowa ludzi jest starsza, połowa jest młodsza. Jaka jest średnia długość życia (po urodzeniu)? To: 82.5 rok. Gdzie ludzie mieszkają w kraju Izrael? Tutaj: populacja skupiona w okolicach Tel Awiwu, a także w okolicach Morze Galilejskie; Południe pozostaje słabo zaludnione, z wyjątkiem brzegu Zatoki Akaba. Główne obszary miejskie kraju Izrael to: Tel Awiw-Yafo 3.608 milionów; Hajfa 1,097 miliona; Jerozolima (proklamowana stolica) 839 000 (2015).

Rząd i gospodarka - Izrael

Stolica kraju Izrael to Jerozolima; uwaga - USA uznały Jerozolimę za stolicę Izraela w grudniu 2017 r., nie zajmując stanowiska w sprawie konkretnych granic suwerenności Izraela i rządowy typ demokracja parlamentarna. Rzućmy okiem na podziały administracyjne - 6 dzielnic (mehozot, singular - mehoz); Centralny, Hajfa, Jerozolima, Północny, Południowy, Tel Awiw. Jeśli chodzi o ekonomię kraju Izrael, ważnymi produktami przemysłowymi są produkty wysokiej technologii (w tym lotnictwo, komunikacja, projektowanie i produkcja wspomagane komputerowo, elektronika medyczna, światłowody), produkty z drewna i papieru, potaż i fosforany, żywność, napoje i tytoń, soda kaustyczna, cement, farmaceutyki, budownictwo, metal produkty, produkty chemiczne, tworzywa sztuczne, diamenty cięte, tekstylia, footwea. Ważne produkty rolne to cytrusów, warzyw, bawełny ; wołowina, drób, produkty mleczne. Najważniejsze towary eksportowe to maszyn i urządzeń, oprogramowanie, szlifowane diamenty, produkty rolne, chemikalia, tekstylia i odzież, a najważniejszymi partnerami eksportowymi są US 29,3%, Hongkong 7,4%, UK 6,5%, Chiny 5,5%, Belgia 4,2% (2016). Najważniejsze towary importowe to surowców, sprzętu wojskowego, dóbr inwestycyjnych, surowca diamentowego, paliw, zboża, dóbr konsumpcyjnych, a najważniejsi partnerzy importowi to USA 12,2%, Chin 8,9%, Szwajcarii 6,4%, Niemiec 6,1%, Belgii 5,9%, Wielkiej Brytanii 5,5%, Holandii 4,1% , Włochy 4% (2016). Jak bogaty jest Izrael i jak bogaci są ludzie w tym kraju? Najważniejszą liczbą jest tutaj PKB na mieszkańca (PPP): $36,200 (2017 oszacowanie). Oznacza to, że standardy życia są tutaj dobre. Dodajmy, że oznacza to Produkt krajowy brutto na osobę, który jest ponownie obliczany w odniesieniu do względnego kosztu lokalnych towarów i usług. I jeszcze jedna ważna liczba - populacja poniżej granicy ubóstwa: 22%.


Mapa - IzraelBezpłatny e-book - Atlas świata: Czy chcesz mieć zawsze informacje o wszystkich krajach świata? Pobierz nasz darmowy Atlas świata - e-book teraz - tutaj - w mobi, epub lub pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Wydawca: Bispiral, s.r.o. | O nas | Zasady stronie internetowej iWorldAtlas.com i ochrony prywatności