Strona główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa
Edit Trip

Atlas Świata: Kiribati

Atlas of World: Kiribati. Na tej stronie możesz zobaczyć mapę, flagę kraju i wiele szczegółowych informacji o ludziach, historii i gospodarce kraju Kiribati.


Informacje o Kiribati

Tutaj znajdziesz online wybrane informacje o geografii, mieszkańcach, rządach, ekonomii i historii Kiribati. Uwzględnione są wybrane statystyki, mapa ogólna i szczegółowa mapa Kiribati. (Niektóre teksty na tej stronie są automatycznie tłumaczone, więc tłumaczenie może być niedokładne.) Teraz pracujemy nad lepszym tłumaczeniem.) Zacznijmy od flagi kraju Kiribati tutaj:

Kiribati - Przegląd:

Co powinieneś wiedzieć o kraju Kiribati? Zacznijmy od tego: Wyspy Gilberta stały się brytyjskim protektoratem w 1892 r., A kolonia w 1915 r .; zostali schwytani przez Japończyków podczas wojny na Pacyfiku w 1941 roku. Wyspy Makin i Tarawa były miejscami wielkich amerykańskich desantowych zwycięstw nad okopanymi japońskimi garnizonami w 1943 roku. Wyspom Gilberta przyznano samorządność w Wielkiej Brytanii w 1971 roku i uzyskano całkowitą niezależność w 1979 r. pod nową nazwą Kiribati. USA zrzekły się wszelkich roszczeń do słabo zamieszkałych grup Phoenix i Line Island w traktacie z 1979 r. O przyjaźni z Kiribati.

Geografia - Kiribati

Gdzie na świecie jest Kiribati? Lokalizacja tego kraju to Oceania, grupa 33 atoli koralowych na Oceanie Spokojnym, okrakiem na równiku; stolica Tarawa leży w połowie drogi między Hawajami a Australią. Całkowita powierzchnia kraju Kiribati wynosi 811 km2, z czego 811 km2 to ziemia. To jest mały kraj. Jak możemy opisać teren kraju? W ten sposób: głównie nisko położone atole koralowe otoczone rozległymi rafami. Najniższym punktem kraju Kiribati jest Ocean Spokojny 0 m, najwyższy punkt nienazwana elewacja na Banaba 81 m. Klimat jest tropikalny; morskie, gorące i wilgotne, moderowane wiatrem.


Mieszkańcy - Kiribati

Zobaczmy, ile osób żyje w kraju Kiribati. Liczba to: 108,145 (7/2017 oszacowanie). Tak więc niewielu ludzi tu mieszka. Kto tu mieszka? I-Kiribati 96,2%, I-Kiribati / mieszane 1,8%, Tuvaluan 0,2%, inne 1,8% (2015 r.). Jakie są języki w kraju Kiribati? I-Kiribati, angielski (oficjalny). A religie: Rzymskokatolicki 57,3%, Kiribati jednocząc Kościół 31,3%, Mormon 5,3%, Baha'i 2,1%, Adwentarz dnia siódmego 1,9%, inny 2,1% (2015 rok). Ile lat mają przeciętni ludzie? 24.6 rok. Musimy dodać, że ta liczba jest medianą - więc połowa ludzi jest starsza, połowa jest młodsza. Jaka jest średnia długość życia (po urodzeniu)? To: 66.5 rok. Gdzie ludzie mieszkają w kraju Kiribati? Tutaj: składa się z trzech achipelagów rozłożonych nad obszarem mniej więcej wielkości Indii; wschodnie Wyspy Normandzkie i środkowe wyspy Phoenix są słabo zaludnione, ale zachodnie wyspy Gilbert to jedne z najgęściej zaludnionych miejsc na ziemi, a główna wyspa Południowa Tarawa ma gęstość zaludnienia podobną do Tokio lub Hong Kongu. Główne obszary miejskie kraju Kiribati to: Tarawa (stolica) 46 000 (2014).

Rząd i gospodarka - Kiribati

Stolica kraju Kiribati to Tarawa i rządowy typ Prezydenckich republika. Rzućmy okiem na podziały administracyjne - 3 jednostki geograficzne: wyspy Gilberta, Line Islands, wyspy Phoenix; Uwaga - nie ma podziału administracyjnego pierwszego rzędu, ale istnieje 6 okręgów (Banaba, Central Gilberts, Line Islands, Northern Gilberts, Southern Gilberts, Tarawa) i 21 rad wyspiarskich - po jednym na każdą z zamieszkałych wysp (Abaiang, Abemama, Aranuka, Arorae, Banaba, Beru, Butaritari, Kanton, Kiritimati, Kuria, Maiana, Makin, Marakei, Nikunau, Nonouti, Onotoa, Tabiteuea, Tabuaeran, Tamana, Tarawa, Teraina). Jeśli chodzi o ekonomię kraju Kiribati, ważnymi produktami przemysłowymi są wędkarstwo rybne , wyroby rzemieślnicze. Ważne produkty rolne to kopra, chleb chlebowy,. Najważniejsze towary eksportowe to ryb, produkty kokosowe, a najważniejszymi partnerami eksportowymi są Maroko 19,8%, Fidżi 17,3%, Filipiny 10,2%, USA 10,1%, Wietnam 7.9%, Australia 4.2% (2016). Najważniejsze towary importowe to żywność, maszyny i sprzęt, różne wyroby przemysłowe, paliwo, a najważniejsi partnerzy importowi to Australia 22,9%, NZ 20,9%, Fidżi 14,1%, Singapur 10,5%, Japonia 8,1%, Chiny 6,9% (2016). Jak bogaty jest Kiribati i jak bogaci są ludzie w tym kraju? Najważniejszą liczbą jest tutaj PKB na mieszkańca (PPP): $1,900 (2017 oszacowanie). To jest bardzo niska liczba. Dodajmy, że oznacza to Produkt krajowy brutto na osobę, który jest ponownie obliczany w odniesieniu do względnego kosztu lokalnych towarów i usług. I jeszcze jedna ważna liczba - populacja poniżej granicy ubóstwa: nieznany%.


Mapa - KiribatiBezpłatny e-book - Atlas świata: Czy chcesz mieć zawsze informacje o wszystkich krajach świata? Pobierz nasz darmowy Atlas świata - e-book teraz - tutaj - w mobi, epub lub pdf.

©2018-2021 iWorldAtlas.com
Wydawca: Bispiral, s.r.o. | O nas | Zasady stronie internetowej iWorldAtlas.com i ochrony prywatności


Tweet