Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika
Edit Trip

Atlas světa: Kiribati

Atlas světa: Kiribati. Na této stránce můžete vidět mapu, vlajku státu a mnoho detailních informací o lidech, historii a ekonomice země Kiribati.


Informace - Kiribati

Zde naleznete vybrané informace o geografii, obyvatelstvu, vládě, ekonomice a historii země Kiribati. Zahrnuty jsou vybrané statistiky, přehledová mapa a podrobná mapa země Kiribati. (Některé texty na této stránce jsou automaticky přeloženy, takže překlad může být nepřesný. Právě nyní pracujeme na kvalitnějším překladu.) Ale pojďme začít mapou, kterou má Kiribati:

Kiribati - Přehled:

Co byste měli vědět o státě Kiribati? Začněme tímto: Gilbertovy ostrovy se staly britským protektorátem v roce 1892 a kolonií v roce 1915; oni byli zachyceni Japonci v tichomořské válce v roce 1941. Ostrov Makin a Tarawa byly místa velkých amerických obojživelných vítězství přes zakotvené japonské posádky v roce 1943. Gilbertovy ostrovy byly uděleny samospouření Spojeného království v roce 1971 a úplná nezávislost v roce 1979 pod novým názvem Kiribati. Spojené státy se vzdaly všech nároků na řídce osídlené skupiny Phoenix a Line Island v roce 1979 smlouvu o přátelství s Kiribati.

Geografie - Kiribati

Kde je na světě Kiribati? Umístění této země je Oceánie, skupina 33 korálových atolů v Tichém oceánu, která se rozprostírá po rovníku; hlavní město Tarawa je asi na půli cesty mezi Havaji a Austrálií. Kiribati má celkovou plochu 811 km2, z čehož 811 km2 je země. Takže to je docela malá země. Jak bychom mohli popsat terén této země? Tímto způsobem: převážně nízko položené korálové atoly obklopené rozsáhlými útesy. Nejnižší bod země Kiribati je Tichý oceán 0 m, nejvyšší bod nadmořská výška na Banaba 81 m. A klima je tropické; mořské, horké a vlhké, moderované obchodními větry.


Obyvatelé - Kiribati

Podívejme se, kolik lidí žije v zemi Kiribati. Počet obyvatel je: 108,145 (7/2017 odhad). Takže zde nežije příliš lidí. Kdo tady žije? I-Kiribati 96,2%, I-Kiribati / smíšené 1,8%, Tuvaluan 0,2%, ostatní 1,8% (2015 est.). Jaké jsou tu požívané jazyky? Kiribati hovoří jazyky I-Kiribati,. A náboženství: Římskokatolická 57,3%, Kiribati Uniting církev 31,3%, Mormon 5,3%, 2,1% Bahá'í, adventistů sedmého dne 1,9%, ostatní 2,1% (2015 est.). Kolik let je tady lidem? 24.6 roků. Musíme dodat, že toto číslo je medián - takže polovina lidí je starší, polovina je mladší. A jaká je jejich očekávaná délka života (při narození)? Tato: 66.5 roků. Kde tu lidé žijí? Zde: Se skládá ze tří achipelagos rozprostřeny přes oblast zhruba na velikost Indie; východní ostrovy Line a centrální Phoenixovy ostrovy jsou řídce osídlené, ale západní Gilbertovy ostrovy jsou některé z nejvíce hustě ustálených míst na světě, přičemž hlavní ostrov Jižní Tarawa se může pochlubit hustotou obyvatelstva podobnou Tokiu nebo Hongkongu. Hlavní městské oblasti v zemi Kiribati jsou: Tarawa (hlavní město) 46 000 (2014).

Vláda a ekonomika - Kiribati

Hlavní město země Kiribati je Tarawa a typ vlády Prezidentská republika. Podívejme se na administrativní členění - 3 zeměpisné jednotky: Gilbertovy ostrovy, Line ostrovy, Phoenixovy ostrovy; (Banaba, Central Gilberts, Line ostrovy, Severní Gilberts, Jižní Gilberts, Tarawa) a 21 ostrovních rad - jeden pro každý obyvatelé ostrovů (Abaiang, Abemama, Aranuka, Arorae, Banaba, Beru, Butaritari, Kanton, Kiritimati, Kuria, Maiana, Makin, Marakei, Nikunau, Nonouti, Onotoa, Tabiteuea, Tabuaeran, Tamana, Tarawa, Teraina). Pokud jde o ekonomiku, Kiribati má tyto důležité průmyslové produkty: rybaření, řemesla. Důležité zemědělské produkty jsou kopra, chlebovník, ryby. Nejdůležitějšími exportními komoditami jsou ryby, kokosové produkty a nejvýznamnějšími exportními partnery jsou Maroko 19,8%, Fidži 17,3%, Filipíny 10,2%, USA 10,1%, Vietnam 7,9%, Austrálie 4,2% (2016). Nejdůležitější importní komodity jsou potraviny, stroje a zařízení, různé výrobky, palivo a nejdůležitější importní partneři jsou Austrálie 22,9%, NZ 20,9%, Fidži 14,1% 10,5%, Japonsko 8,1%, Čína 6,9% (2016). Jakým bohatstvím oplývá Kiribati a jak bohatí jsou lidé v této zemi? Nejdůležitější je zde HDP na obyvatele (PPP): $1,900 (2017 odhad). Toto je velmi malé číslo. Dodejme, že se jedná o hrubý domácí produkt na osobu, který se přepočítává s ohledem na relativní náklady na místní zboží a služby. A ještě jedno důležité číslo - populace pod hranicí chudoby: neznámo%.


Mapa KiribatiZdarma Atlas světa e-kniha: Chcete mít vždy s sebou informace o všech zemích světa? Stáhněte si bezplatnou e-knihu Atlas světa nyní - zde - v mobi, epub nebo pdf.

©2018-2021 iWorldAtlas.com
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu iWorldAtlas.com a ochrana soukromí


Tweet