Strona główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa
Edit Trip

Atlas Świata: Malediwy

Atlas of World: Malediwy. Na tej stronie możesz zobaczyć mapę, flagę kraju i wiele szczegółowych informacji o ludziach, historii i gospodarce kraju Malediwy.

Strona główna - Azja - Malediwy

Informacje o Malediwy

Tutaj znajdziesz online wybrane informacje o geografii, mieszkańcach, rządach, ekonomii i historii Malediwy. Uwzględnione są wybrane statystyki, mapa ogólna i szczegółowa mapa Malediwy. (Niektóre teksty na tej stronie są automatycznie tłumaczone, więc tłumaczenie może być niedokładne.) Teraz pracujemy nad lepszym tłumaczeniem.) Zacznijmy od flagi kraju Malediwy tutaj:

Malediwy - Przegląd:

Co powinieneś wiedzieć o kraju Malediwy? Zacznijmy od tego: Sułtanat od XII wieku, Malediwy stały się brytyjskim protektoratem w 1887 r. Stało się republiką w 1968 r., Trzy lata po odzyskaniu niepodległości. Prezydent Maumoon Abdul Gayoom przez 30 lat dominował na scenie politycznej wysp, wybierany do sześciu kolejnych kadencji przez referenda jednoosobowe. Po politycznych demonstracjach w stolicy Male w sierpniu 2003 r. Gayoom i jego rząd zobowiązali się do rozpoczęcia procesu liberalizacji i reform demokratycznych, w tym bardziej reprezentatywnego systemu politycznego i rozszerzonych swobód politycznych. Partie polityczne zostały zalegalizowane w 2005 r. W czerwcu 2008 r. Zgromadzenie założycielskie, zwane "Specjalnym Madżlisem", sfinalizowało nową konstytucję ratyfikowaną przez Gayoom w sierpniu 2008 r. Pierwsze w historii wybory prezydenckie w ramach wielopartyjnego systemu wielopartyjnego odbyło się w październiku 2008 r. Gayoom został pokonany w sondażu przeprowadzonym przez Mohameda Nasheeda, działacza politycznego, który został uwięziony kilka lat wcześniej przez reżim Gayooma. Nasheed stanął wobec szeregu wyzwań, w tym wzmocnienia demokracji oraz walki z ubóstwem i narkomanią. Na początku lutego 2012 roku, po kilku tygodniach protestów ulicznych w odpowiedzi na nakazanie aresztowania najwyższego sędziego, Nasheed zrezygnował z prezydentury i przekazał władzę wiceprezydentowi Mohammedowi Waheedowi Hassanowi Maniku. W połowie 2012 r. Rząd powołał komisję śledczą do zbadania wydarzeń, które doprowadziły do ​​rezygnacji Nasheeda. Chociaż komisja nie znalazła dowodu na zamach stanu, w raporcie zalecono wzmocnienie instytucji demokratycznych tego kraju, aby zapobiec podobnym wydarzeniom w przyszłości, a także zbadanie rzekomego niewłaściwego postępowania policji w czasie kryzysu. Nasheed, Waheed, a Abdulla Yameen prowadził w wyborach w 2013 r., a Yameen ostatecznie wygrał prezydenturę po trzech turach głosowania. Jako prezydent Yameen dążył do osłabienia demokratycznych instytucji, więzienia swoich politycznych przeciwników, ograniczenia prasy i sprawowania kontroli nad sądownictwem, aby wzmocnić jego władzę i ograniczyć sprzeciw. Urzędnicy Malediwów odegrali ważną rolę w międzynarodowych dyskusjach dotyczących zmian klimatycznych (ze względu na wrażliwość wysp na podnoszenie się poziomu mórz).

Geografia - Malediwy

Gdzie na świecie jest Malediwy? Lokalizacja tego kraju to Azja Południowa, grupa atoli na Oceanie Indyjskim, południowo-południowy zachód od Indii. Całkowita powierzchnia kraju Malediwy wynosi 298 km2, z czego 298 km2 to ziemia. To jest mały kraj. Jak możemy opisać teren kraju? W ten sposób: płaski, z piaszczystymi plażami. Najniższym punktem kraju Malediwy jest Oceanem Indyjskim 0 m, najwyższy punkt ósmy trójkąt, pole golfowe, wyspa Villingi 5 m. Klimat jest tropikalny; gorący, wilgotny; suchy, północny wschód monsun (od listopada do marca); deszczowy, południowo-zachodni monsun (od czerwca do sierpnia).


Mieszkańcy - Malediwy

Zobaczmy, ile osób żyje w kraju Malediwy. Liczba to: 392,709 (7/2017 oszacowanie). Tak więc niewielu ludzi tu mieszka. Kto tu mieszka? Południowi Indianie, Syngalesi, Arabowie. Jakie są języki w kraju Malediwy? Dhivehi (oficjalny, dialekt z Sinhala, scenariusz wywodzący się z języka arabskiego), angielski (używany przez większość urzędników. A religie: państwowych) Sunnicki muzułmanin (oficjalny). Ile lat mają przeciętni ludzie? 28.2 rok. Musimy dodać, że ta liczba jest medianą - więc połowa ludzi jest starsza, połowa jest młodsza. Jaka jest średnia długość życia (po urodzeniu)? To: 75.8 rok. Gdzie ludzie mieszkają w kraju Malediwy? Tutaj: Około jedna trzecia populacji mieszka w centralnie położonej stolicy Male i prawie dziesiąte w południowym Addu City; pozostała część ludności jest rozproszona na 200 lub tak zaludnionych wyspach archipelagu. Główne obszary miejskie kraju Malediwy to: MALE (stolica) 156000 (2014).

Rząd i gospodarka - Malediwy

Stolica kraju Malediwy to Mężczyzna i rządowy typ prezydenckiej republiki. Rzućmy okiem na podziały administracyjne - 21 atoli administracyjnych (atholhuthah, liczba pojedyncza - atholhu); Addu, Ariatholhu Dhekunuburi, Ariatholhu Uthuruburi, Faadhippolhu, Felidhuatholhu, Fuvammulah, Hahdhunmathi, Huvadhuatholhu Dhekunuburi, Huvadhuatholhu Uthuruburi, Kolhumadulu, Maale, Maaleatholhu, Maalhosmadulu Dhekunuburi, Maalhosmadulu Uthuruburi, Miladhunmadulu Dhekunuburi, Miladhunmadulu Uthuruburi, Mulakatholhu, Nilandheatholhu Dhekunuburi, Nilandheatholhu Uthuruburi, Thiladhunmathee Dhekunuburi , Thiladhunmathee Uthuruburi. Jeśli chodzi o ekonomię kraju Malediwy, ważnymi produktami przemysłowymi są turystyka, przetwórstwo ryb, wysyłka, szkutnictwo, przetwórstwo kokosowego, tkane maty, liny, rękodzieła, rafy i wydobycie piasku. Ważne produkty rolne to Kokosów, kukurydzy, słodkich ziemniaków; ryba. Najważniejsze towary eksportowe to Ryby, a najważniejszymi partnerami eksportowymi są Tajlandia 33,8%, Sri Lanka 10%, USA 8,7%, Francja 8,6%, Niemcy 8,6%, Irlandia 4,9%, Włochy 4,8%, Wielka Brytania 4,1% (2016). Najważniejsze towary importowe to produkty naftowe, odzież, produkty pośrednie i dobra inwestycyjne, a najważniejsi partnerzy importowi to Zjednoczone Emiraty Arabskie 15,6%, Singapur 14,3%, Chiny 13,4%, Indie 12,9%, Sri Lanka 6,3%, Malezja 5,7%, Tajlandia 4,7% (2016). Jak bogaty jest Malediwy i jak bogaci są ludzie w tym kraju? Najważniejszą liczbą jest tutaj PKB na mieszkańca (PPP): $19,200 (2017 oszacowanie). To całkiem dobrze. Dodajmy, że oznacza to Produkt krajowy brutto na osobę, który jest ponownie obliczany w odniesieniu do względnego kosztu lokalnych towarów i usług. I jeszcze jedna ważna liczba - populacja poniżej granicy ubóstwa: 16% (2008 oszacowanie).


Mapa - MalediwyBezpłatny e-book - Atlas świata: Czy chcesz mieć zawsze informacje o wszystkich krajach świata? Pobierz nasz darmowy Atlas świata - e-book teraz - tutaj - w mobi, epub lub pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Wydawca: Bispiral, s.r.o. | O nas | Zasady stronie internetowej iWorldAtlas.com i ochrony prywatności