Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika
Edit Trip

Atlas světa: Maledivy

Atlas světa: Maledivy. Na této stránce můžete vidět mapu, vlajku státu a mnoho detailních informací o lidech, historii a ekonomice země Maledivy.

Domů - Asie - Maledivy

Informace - Maledivy

Zde naleznete vybrané informace o geografii, obyvatelstvu, vládě, ekonomice a historii země Maledivy. Zahrnuty jsou vybrané statistiky, přehledová mapa a podrobná mapa země Maledivy. (Některé texty na této stránce jsou automaticky přeloženy, takže překlad může být nepřesný. Právě nyní pracujeme na kvalitnějším překladu.) Ale pojďme začít mapou, kterou má Maledivy:

Maledivy - Přehled:

Co byste měli vědět o státě Maledivy? Začněme tímto: Sultanát od 12. století se Maledivy staly britským protektorátem v roce 1887. Stalo se republikou v roce 1968, tři roky po nezávislosti. Prezident Maumoon Abdul Gayoom vládl již 30 let na politické scéně ostrova, zvolený po dobu šesti po sobě jdoucích jednorázových referend. Po politických demonstracích v hlavním městě Muž v srpnu 2003 se Gayoom a jeho vláda zavázaly zahájit proces liberalizace a demokratických reforem, včetně reprezentativnějšího politického systému a rozšířených politických svobod. Politické strany byly v roce 2005 legalizovány. V červnu 2008 dokončilo ustavující shromáždění - nazvané "Zvláštní Majlis" - novou ústavu ratifikovanou Gayoomem v srpnu roku 2008. První prezidentské volby v rámci vícekanálového systému s více stranami byly která se konala v říjnu 2008. Gayoom byl poražen v průzkumu o volbách Mohamedem Nasheedem, politickým aktivistou, který byl před několika lety uvězněn režimem Gayoom. Nasheed čelil řadě výzev, včetně posilování demokracie a boje proti chudobě a zneužívání drog. Na začátku února 2012, po několika týdnech pouličních protestů v reakci na jeho příkaz k zatčení vrchního soudce, Nasheed rezignoval na předsednictví a předal moc místopředsedovi Mohammedovi Waheedovi Hassanovi Maniku. V polovině roku 2012 vláda zřídila národní vyšetřovací komisi, aby prověřila události vedoucí k nástupu Nasheeda. Přestože Komise nenalezla žádný důkaz o převratu, zpráva doporučila posílit demokratické instituce v zemi, aby se v budoucnu předešlo podobným událostem a vyšetřovat údajné policejní pochybení v době krize. Nasheed, Waheed, a Abdulla Yameen běžel ve volbách 2013 s Yameen nakonec vyhrát předsednictví po třech kolech hlasování. Jako prezident se Yameen snažil oslabit demokratické instituce, uvěznit své politické oponenty, omezit tisk a ovládnout soudnictví, aby posílil svůj vliv na moc a omezil nesouhlas. Maldivští představitelé hráli významnou roli v mezinárodních diskusích o změně klimatu (kvůli zranitelnosti ostrovů vůči stoupající hladině moře).

Geografie - Maledivy

Kde je na světě Maledivy? Umístění této země je Jižní Asie, skupina atolů v Indickém oceánu, jiho-jihozápadně od Indie. Maledivy má celkovou plochu 298 km2, z čehož 298 km2 je země. Takže to je docela malá země. Jak bychom mohli popsat terén této země? Tímto způsobem: byt s bílými písečnými plážemi. Nejnižší bod země Maledivy je Indický oceán 0 m, nejvyšší bod 8. odpaliště, golfové hřiště, ostrov Villingi 5 m. A klima je tropických; horké, vlhké; suchý severovýchodní monzun (listopad až březen); deštivý, jihozápadní monzun (červen až srpen).


Obyvatelé - Maledivy

Podívejme se, kolik lidí žije v zemi Maledivy. Počet obyvatel je: 392,709 (7/2017 odhad). Takže zde nežije příliš lidí. Kdo tady žije? Jižní Indové, Sinhalese, Arabové. Jaké jsou tu požívané jazyky? Maledivy hovoří jazyky Dhivehi (oficiální, dialekt z Sinhaly, písmo odvozené od arabštiny), anglicky (mluvené většinou vládních úředníků). A náboženství: Sunni muslim (oficiální). Kolik let je tady lidem? 28.2 roků. Musíme dodat, že toto číslo je medián - takže polovina lidí je starší, polovina je mladší. A jaká je jejich očekávaná délka života (při narození)? Tato: 75.8 roků. Kde tu lidé žijí? Zde: Asi třetina obyvatel žije v centrálně umístěném hlavním městě Male a téměř desáté v jižním městě Addu; zbytek populace je rozložen na asi 200 obývaných ostrovech souostroví. Hlavní městské oblasti v zemi Maledivy jsou: MALE (hlavní město) 156,000 (2014).

Vláda a ekonomika - Maledivy

Hlavní město země Maledivy je Muž a typ vlády prezidentské republiky. Podívejme se na administrativní členění - 21 administrativní atoly (atholhuthah, singular - atholhu); Addu, Ariatholhu Dhekunuburi, Ariatholhu Uthuruburi, Faadhippolhu, Felidhuatholhu, Fuvammulah, Hahdhunmathi, Huvadhuatholhu Dhekunuburi, Huvadhuatholhu Uthuruburi, Kolhumadulu, Maale, Maaleatholhu, Maalhosmadulu Dhekunuburi, Maalhosmadulu Uthuruburi, Miladhunmadulu Dhekunuburi, Miladhunmadulu Uthuruburi, Mulakatholhu, Nilandheatholhu Dhekunuburi, Nilandheatholhu Uthuruburi, Thiladhunmathee Dhekunuburi , Thiladhunmathee Uthuruburi. Pokud jde o ekonomiku, Maledivy má tyto důležité průmyslové produkty: turistika, zpracování ryb, lodní doprava, stavba lodí, zpracování kokosu, tkané rohože, lana, řemesla, těžba korálů a písku. Důležité zemědělské produkty jsou Kokosové ořechy, kukuřice, sladké brambory; rybářská. Nejdůležitějšími exportními komoditami jsou ryby a nejvýznamnějšími exportními partnery jsou Thajsko 33,8%, Srí Lanka 10%, USA 8,7%, Francie 8,6%, Německo 8,6%, Irsko 4,9%, Itálie 4,8%, Spojené království 4,1% (2016). Nejdůležitější importní komodity jsou ropné produkty, kapitálové zboží a nejdůležitější importní partneři jsou UAE 15,6%, Singapur 14,3%, Čína 13,4%, Indie 12,9%, Srí Lanka 6,3%, Malajsie 5,7%, Thajsko 4,7% (2016). Jakým bohatstvím oplývá Maledivy a jak bohatí jsou lidé v této zemi? Nejdůležitější je zde HDP na obyvatele (PPP): $19,200 (2017 odhad). To je docela dobré. Dodejme, že se jedná o hrubý domácí produkt na osobu, který se přepočítává s ohledem na relativní náklady na místní zboží a služby. A ještě jedno důležité číslo - populace pod hranicí chudoby: 16% (2008 odhad).


Mapa MaledivyZdarma Atlas světa e-kniha: Chcete mít vždy s sebou informace o všech zemích světa? Stáhněte si bezplatnou e-knihu Atlas světa nyní - zde - v mobi, epub nebo pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu iWorldAtlas.com a ochrana soukromí