Strona główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa
Edit Trip

Atlas Świata: Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych

Atlas of World: Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych. Na tej stronie możesz zobaczyć mapę, flagę kraju i wiele szczegółowych informacji o ludziach, historii i gospodarce kraju Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych.

Strona główna - Ameryka Centralna - Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych

Informacje o Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych

Tutaj znajdziesz online wybrane informacje o geografii, mieszkańcach, rządach, ekonomii i historii Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych. Uwzględnione są wybrane statystyki, mapa ogólna i szczegółowa mapa Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych. (Niektóre teksty na tej stronie są automatycznie tłumaczone, więc tłumaczenie może być niedokładne.) Teraz pracujemy nad lepszym tłumaczeniem.) Zacznijmy od flagi kraju Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych tutaj:

Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych - Przegląd:

Co powinieneś wiedzieć o kraju Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych? Zacznijmy od tego: Duńczycy zapewnili kontrolę nad południowymi Wyspami Dziewiczymi w Saint Thomas, Saint John i Saint Croix w XVII i na początku XVIII wieku. Trzcina cukrowa, wyprodukowana przez afrykańską niewolniczą siłę roboczą, napędzała gospodarkę wysp podczas XVIII i na początku XIX wieku. W 1917 r. Stany Zjednoczone nabyły duńskie holdingi, które od czasów zniesienia niewolnictwa od 1848 r. Znajdowały się w recesji. W dniu 6 września 2017 r. Huragan Irma przejechał północne Wyspy Dziewicze św. Tomasza i św. Jana i wyrządził poważne szkody w strukturach, drogi, lotnisko na Saint Thomas, łączność i elektryczność. Niecałe dwa tygodnie później huragan Maria przeszedł przez wyspę Saint Croix na południowych Wyspach Dziewiczych, zadając znaczne obrażenia silnym wiatrom i powodziom.

Geografia - Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych

Gdzie na świecie jest Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych? Lokalizacja tego kraju to Karaiby, wyspy między Morzem Karaibskim a Oceanem Atlantyckim, na wschód od Puerto Rico. Całkowita powierzchnia kraju Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych wynosi 1,910 km2, z czego 346 km2 to ziemia. To jest mały kraj. Jak możemy opisać teren kraju? W ten sposób: głównie pagórkowaty do chropowaty i górzysty z małym płaskim lądem. Najniższym punktem kraju Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych jest Morze Karaibskie 0 m, najwyższy punkt Korona Góra 474 m. Klimat jest Subtropikalny, hartowany przez wschodnie wiatry, stosunkowo niska wilgotność, niewielkie wahania sezonowe; pora deszczowa Wrzesień do Novembe.


Mieszkańcy - Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych

Zobaczmy, ile osób żyje w kraju Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych. Liczba to: 107,268 (7/2017 oszacowanie). Tak więc niewielu ludzi tu mieszka. Kto tu mieszka? Czarny 76%, biały 15,6%, azjatycki 1,4%, inny 4,9%, mieszany 2,1%. Jakie są języki w kraju Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych? Angielski 71,6%, hiszpański lub hiszpański kreolski 17,2%, francuski lub francuski kreolski 8,6%, inne 2,5% (2010 rok.). A religie: Protestant 59% (baptysta 42%, episkopalny 17%), katolicki 34%, inne 7%. Ile lat mają przeciętni ludzie? 41 rok. Musimy dodać, że ta liczba jest medianą - więc połowa ludzi jest starsza, połowa jest młodsza. Jaka jest średnia długość życia (po urodzeniu)? To: 79.4 rok. Gdzie ludzie mieszkają w kraju Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych? Tutaj: Podczas gdy ogólna gęstość zaludnienia na wyspach jest stosunkowo niska, koncentracje pojawiają się wokół Charlotte Amalie w St. Thomas i Christiansted w St. Croix. Główne obszary miejskie kraju Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych to: Charlotte Amalie (stolica) 52 000 (2014).

Rząd i gospodarka - Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych

Stolica kraju Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych to Charlotte Amalie i rządowy typ Demokracja prezydencka; samorządne terytorium USA. Rzućmy okiem na podziały administracyjne - brak (terytorium USA); nie ma podziału administracyjnego pierwszego rzędu według definicji rządu USA, ale w drugim rzędzie są 3 wyspy; Saint Croix, Saint John, Saint Thomas. Jeśli chodzi o ekonomię kraju Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych, ważnymi produktami przemysłowymi są turystyka bydlęca , montaż zegarków, destylacja rumu, budownictwo, farmaceutyka, elektronika. Ważne produkty rolne to Owoców, warzyw, sorgo; Senepol. Najważniejsze towary eksportowe to Rumowe, a najważniejszymi partnerami eksportowymi są nieznane. Najważniejsze towary importowe to artykuły spożywcze, towary konsumpcyjne, materiały budowlane, a najważniejsi partnerzy importowi to nieznane. Jak bogaty jest Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych i jak bogaci są ludzie w tym kraju? Najważniejszą liczbą jest tutaj PKB na mieszkańca (PPP): $36,100 (2013 oszacowanie). Oznacza to, że standardy życia są tutaj dobre. Dodajmy, że oznacza to Produkt krajowy brutto na osobę, który jest ponownie obliczany w odniesieniu do względnego kosztu lokalnych towarów i usług. I jeszcze jedna ważna liczba - populacja poniżej granicy ubóstwa: 28.9% (2002 oszacowanie).


Mapa - Wyspy Dziewicze Stanów ZjednoczonychBezpłatny e-book - Atlas świata: Czy chcesz mieć zawsze informacje o wszystkich krajach świata? Pobierz nasz darmowy Atlas świata - e-book teraz - tutaj - w mobi, epub lub pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Wydawca: Bispiral, s.r.o. | O nas | Zasady stronie internetowej iWorldAtlas.com i ochrony prywatności