Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika
Edit Trip

Atlas sveta: Americké Panenské ostrovy

Atlas sveta: Americké Panenské ostrovy. Na tejto stránke môžete vidieť mapu, vlajku krajiny a mnoho podrobných informácií o ľuďoch, histórii a hospodárstve krajiny Americké Panenské ostrovy.

Domov - Stredná Amerika - Americké Panenské ostrovy

Informácie - Americké Panenské ostrovy

Tu nájdete online vybrané informácie o geografii, obyvateľoch, vláde, ekonomike a histórii krajiny Americké Panenské ostrovy. Zahrnuté sú vybrané štatistiky, prehľadná mapa a podrobná mapa Americké Panenské ostrovy. (Niektoré texty na tejto stránke sú automaticky preložené, takže preklad môže byť nepresný. Práve teraz pracujeme na lepšom preklade.) Ale začneme s vlajkou Americké Panenské ostrovy tu:

Americké Panenské ostrovy - Prehľad:

Čo by ste mali vedieť o krajine Americké Panenské ostrovy? Začnime týmto: Dane zabezpečovali kontrolu nad južnými Panenskými ostrovmi svätého Tomáša, svätého Jána a svätého Croixa počas 17. a začiatku 18. storočia. Cukor, produkovaný africkými otrokmi, viedol ekonomiku ostrovov počas 18. a začiatku 19. storočia. V roku 1917 Spojené štáty kúpili dánske hospodárstva, ktoré boli od zrušenia otroctva v roku 1848 v ekonomickom úpadku. 6. septembra 2017 prebehol hurikán Irma cez severné Panenské ostrovy svätého Tomáša a svätého Jána a spôsobil vážne škody na stavbách, cesty, letisko na ostrove Saint Thomas, komunikácie a elektrickú energiu. Menej ako dva týždne neskôr prejde hurikán Maria ostrovom Saint Croix na južných Panenských ostrovoch, ktorý spôsobuje značné škody pri silnom vetre a záplavových dažďoch.

Geografia - Americké Panenské ostrovy

Kde na svete je Americké Panenské ostrovy? Umiestnenie tejto krajiny je Caribbean, ostrovy medzi Karibské more a severný Atlantický oceán, východne od Puerto Rico. Celková plocha krajiny Americké Panenské ostrovy je 1,910 km2, z čoho 346 km2 je zem. Takže toto je pomerne malá krajina. Ako by sme mohli opísať terén krajiny? Týmto spôsobom: prevažne kopcovitý na drsný a hornatý s malou plochou pôdy. Americké Panenské ostrovy má najnižší bod Karibského mora 0 m, najvyšší bod Crown Mountain 474 m. Podnebie je subtropické ktoré zmierňuje východnej pasáty, relatívne nízkou vlhkosťou, malý sezónne kolísanie teploty; dažďov septembra do Novembe.


Obyvatelia - Americké Panenské ostrovy

Poďme sa pozrieť, koľko ľudí žije v krajine Americké Panenské ostrovy. To číslo je: 107,268 (7/2017 odhad). Takže nie toľko ľudí žije tu. Kto žije tu? čierna 76%, biela 15,6%, ázijská 1,4%, ostatná 4,9%, zmiešaná 2,1%. Aké sú jazyky v krajine Americké Panenské ostrovy? Angličtina 71,6%, španielsky alebo španielsky kreolský 17,2%, francúzsky alebo francúzsky kreolský 8,6%, iný 2,5% (2010 est.). A náboženstvá: Protestant 59% (baptist 42%, episkopálny 17%), rímsky katolík 34%, iný 7%. Koľko rokov je ľudom v priemere? 41 rok. Musíme dodať, že toto číslo je medián - takže polovica ľudí je staršia ako táto, polovica je mladšia. A aká je ich očakávana dĺžka života (pri narodení)? Toto: 79.4 rok. Kde ľudia žijú v krajine Americké Panenské ostrovy? Tu: , zatiaľ čo celková hustota populácie skrz ostrovy je relatívne nízka koncentrácia sa okolo Charlotte Amalie na Svätom Tomášovi a Christiansted na St. Croix. Hlavné mestské oblasti krajiny Americké Panenské ostrovy sú: Charlotte Amalie (kapitál) 52,000 (2014).

Vláda a hospodárstvo - Americké Panenské ostrovy

Hlavné mesto krajiny Americké Panenské ostrovy je Charlotte Amalie a typ vlády Prezidentská demokracia; samosprávne územie USA. Poďme sa pozrieť na správne rozdelenie - žiadne (územie USA); neexistujú administratívne rozdiely prvého poriadku podľa definície vlády USA, ale v druhom poradí sú 3 ostrovy; Saint Croix, Saint John, Saint Thomas. Pokiaľ ide o ekonomiku krajiny Americké Panenské ostrovy, dôležité priemyselné produkty sú cestovný ruch, montáž hodiniek, destilácia rumu, stavebníctvo, liečivá, elektronika. Dôležité poľnohospodárske produkty sú ovocia, zeleniny, ciroku; Senepol dobytok. Najdôležitejšie vývozné komodity sú Rum a najdôležitejšími exportnými partnermi sú nevedno. Najdôležitejšie dovozné komodity sú potraviny, spotrebný tovar, stavebné materiály a najdôležitejšími dovoznými partnermi sú nevedno. Ako bohatá je krajina Americké Panenské ostrovy a ako bohatí sú ľudia v tejto krajine? Najdôležitejšie je HDP na obyvateľa (PPP): $36,100 (2013 odhad). To znamená, že životná úroveň je tu dobrá. Pridajme, že to znamená hrubý domáci produkt na osobu, ktorý je prepočítaný vzhľadom na relatívne náklady na miestne tovary a služby. A ešte jedno dôležité číslo - populácia pod hranicou chudoby: 28.9% (2002 odhad).


Mapa - Americké Panenské ostrovyE-kniha - Atlas sveta zdarma: Chcete mať vždy informácie o všetkých krajinách sveta? Stiahnite si bezplatnú e-knihu Atlas sveta teraz - tu - v mobi, epub alebo pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Vydavateľ: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidlá webu iWorldAtlas.com a ochrany súkromia