Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika
Edit Trip

Atlas světa: Americké Panenské ostrovy

Atlas světa: Americké Panenské ostrovy. Na této stránce můžete vidět mapu, vlajku státu a mnoho detailních informací o lidech, historii a ekonomice země Americké Panenské ostrovy.

Domů - Střední Amerika - Americké Panenské ostrovy

Informace - Americké Panenské ostrovy

Zde naleznete vybrané informace o geografii, obyvatelstvu, vládě, ekonomice a historii země Americké Panenské ostrovy. Zahrnuty jsou vybrané statistiky, přehledová mapa a podrobná mapa země Americké Panenské ostrovy. (Některé texty na této stránce jsou automaticky přeloženy, takže překlad může být nepřesný. Právě nyní pracujeme na kvalitnějším překladu.) Ale pojďme začít mapou, kterou má Americké Panenské ostrovy:

Americké Panenské ostrovy - Přehled:

Co byste měli vědět o státě Americké Panenské ostrovy? Začněme tímto: Daná zajistila kontrolu nad jižními Panenskými ostrovy svatého Tomáše, sv. Jana a sv. Kříže během 17. a počátku 18. století. Cukrová tráva, produkovaná africkou otrockou prací, řídila ekonomiku ostrovů během 18. a počátku 19. století. V roce 1917 Spojené státy koupily dánské hospodářství, které byly po zrušení otroctví v roce 1848 v hospodářském úpadku. 6. září 2017 prošel hurikán Irma přes severní Panenské ostrovy svatého Tomáše a svatého Jana a způsobil těžké škody na stavbách, silnice, letiště na Saint Thomas, komunikace a elektřinu. Méně než o dva týdny později pronikl hurikán Maria přes ostrov Saint Croix na jižních Panenských ostrovech, který způsobil značné škody při silném větru a záplavových deštích.

Geografie - Americké Panenské ostrovy

Kde je na světě Americké Panenské ostrovy? Umístění této země je Karibik, ostrovy mezi Karibským mořem a severním Atlantickým oceánem, východně od Portoru. Americké Panenské ostrovy má celkovou plochu 1,910 km2, z čehož 346 km2 je země. Takže to je docela malá země. Jak bychom mohli popsat terén této země? Tímto způsobem: převážně kopcovité až hornaté a hornaté s malou rovinnou plochou. Nejnižší bod země Americké Panenské ostrovy je Karibské moře 0 m, nejvyšší bod Korunní hora 474 m. A klima je subtropické, temperované větrem větru, relativně nízká vlhkost, malá sezónní teplotní variace; deštivé období září až listopad.


Obyvatelé - Americké Panenské ostrovy

Podívejme se, kolik lidí žije v zemi Americké Panenské ostrovy. Počet obyvatel je: 107,268 (7/2017 odhad). Takže zde nežije příliš lidí. Kdo tady žije? černá 76%, bílá 15,6%, asijská 1,4%, ostatní 4,9%, smíšená 2,1%. Jaké jsou tu požívané jazyky? Americké Panenské ostrovy hovoří jazyky Angličtina 71,6%, španělská nebo španělsky Creole 17,2%, francouzština nebo francouzský kreolský 8,6%, ostatní 2,5% (2010 est.). A náboženství: Protestant 59% (Baptist 42%, Episcopalian 17%), římský katolík 34%, ostatní 7%. Kolik let je tady lidem? 41 roků. Musíme dodat, že toto číslo je medián - takže polovina lidí je starší, polovina je mladší. A jaká je jejich očekávaná délka života (při narození)? Tato: 79.4 roků. Kde tu lidé žijí? Zde: Zatímco celková hustota obyvatelstva na ostrovech je poměrně nízká, koncentrace se objevují kolem Charlotty Amalie na St. Thomas a Christiansted na St. Croix. Hlavní městské oblasti v zemi Americké Panenské ostrovy jsou: Charlotte Amalie (hlavní město) 52,000 (2014).

Vláda a ekonomika - Americké Panenské ostrovy

Hlavní město země Americké Panenské ostrovy je Charlotte Amalie a typ vlády Prezidentské demokracie; samosprávné území USA. Podívejme se na administrativní členění - žádný (území USA); neexistují žádné administrativní rozdělení prvního řádu podle definice vlády USA, ale v druhém pořadí existují 3 ostrovy; Saint Croix, Saint John, Saint Thomas. Pokud jde o ekonomiku, Americké Panenské ostrovy má tyto důležité průmyslové produkty: , hodinky, destilace rumů, stavebnictví, léčiva, elektronika. Důležité zemědělské produkty jsou ovoce, zelenina, čirok; Senepol dobytek. Nejdůležitějšími exportními komoditami jsou Rumové a nejvýznamnějšími exportními partnery jsou neznámo. Nejdůležitější importní komodity jsou potraviny, spotřební zboží, stavební materiály a nejdůležitější importní partneři jsou neznámo. Jakým bohatstvím oplývá Americké Panenské ostrovy a jak bohatí jsou lidé v této zemi? Nejdůležitější je zde HDP na obyvatele (PPP): $36,100 (2013 odhad). To znamená, že životní úroveň je zde dobrá. Dodejme, že se jedná o hrubý domácí produkt na osobu, který se přepočítává s ohledem na relativní náklady na místní zboží a služby. A ještě jedno důležité číslo - populace pod hranicí chudoby: 28.9% (2002 odhad).


Mapa Americké Panenské ostrovyZdarma Atlas světa e-kniha: Chcete mít vždy s sebou informace o všech zemích světa? Stáhněte si bezplatnou e-knihu Atlas světa nyní - zde - v mobi, epub nebo pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu iWorldAtlas.com a ochrana soukromí