Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika
Edit Trip

Atlas světa: Americká Samoa

Atlas světa: Americká Samoa. Na této stránce můžete vidět mapu, vlajku státu a mnoho detailních informací o lidech, historii a ekonomice země Americká Samoa.

Domů - Austrálie & Oceánie - Americká Samoa

Informace - Americká Samoa

Zde naleznete vybrané informace o geografii, obyvatelstvu, vládě, ekonomice a historii země Americká Samoa. Zahrnuty jsou vybrané statistiky, přehledová mapa a podrobná mapa země Americká Samoa. (Některé texty na této stránce jsou automaticky přeloženy, takže překlad může být nepřesný. Právě nyní pracujeme na kvalitnějším překladu.) Ale pojďme začít mapou, kterou má Americká Samoa:

Americká Samoa - Přehled:

Co byste měli vědět o státě Americká Samoa? Začněme tímto: osídleno již 1000 před naším letopočtem, Samoa do evropských průzkumníků nedosáhla do 18. století. Mezinárodní rivalita v druhé polovině 19. století byla řešena smlouvou z roku 1899, ve které Německo a USA rozdělily samoinské souostroví. Spojené státy formálně obsadily svou část - menší skupinu východních ostrovů s vynikajícím přístavem Pago Pago - v následujícím roce.

Geografie - Americká Samoa

Kde je na světě Americká Samoa? Umístění této země je Oceánie, skupina ostrovů v jižním Tichém oceánu, asi na půli cesty mezi Havajem a Novým Zélandem. Americká Samoa má celkovou plochu 199 km2, z čehož 199 km2 je země. Takže to je docela malá země. Jak bychom mohli popsat terén této země? Tímto způsobem: pět vulkanických ostrovů s drsnými vrcholy a omezenými pobřežními pláněmi, dva korálové atoly (Rose Island, Swains Island). Nejnižší bod země Americká Samoa je Tichý oceán 0 m, nejvyšší bod Lata hora 964 m. A klima je tropických mořských oblastí, moderováno jihovýchodními obchodními větry; roční průměry srážek činí zhruba 3 m; období dešťů (listopad až duben), suchá sezóna (květen až říjen); malá sezónní teplotní variace.


Obyvatelé - Americká Samoa

Podívejme se, kolik lidí žije v zemi Americká Samoa. Počet obyvatel je: 51,504 (7/2017 odhad). Takže zde nežije příliš lidí. Kdo tady žije? Pacific Islander 92.6% 88,9%, Tongan 2,9%, ostatní 8%), Asijské 3,6% (zahrnuje Filipínské 2,2%, ostatní 1,4%), smíšené 2,7%, ostatní 1,2% (v roce 2010). Jaké jsou tu požívané jazyky? Americká Samoa hovoří jazyky Samoan 88,6% (úzce souvisí s havajských a dalších polynéských jazyků), angličtina 3,9%, Tongan 2,7%, ostatní Pacifik ostrovan 3%, ostatní 1,8%. A náboženství: Christian 98,3%, ostatní 1%, unaffiliated 0,7% (2010 est.). Kolik let je tady lidem? 25.5 roků. Musíme dodat, že toto číslo je medián - takže polovina lidí je starší, polovina je mladší. A jaká je jejich očekávaná délka života (při narození)? Tato: 73.4 roků. Kde tu lidé žijí? Zde: neznámo. Hlavní městské oblasti v zemi Americká Samoa jsou: PAGO PAGO (kapitál) 48 000 (2014).

Vláda a ekonomika - Americká Samoa

Hlavní město země Americká Samoa je Pago Pago a typ vlády Prezidentská demokracie; samosprávné území USA. Podívejme se na administrativní členění - žádné (území USA); neexistují žádné administrativní rozdělení prvního řádu podle definice vlády USA, ale v druhém pořadí existují 3 okresy a 2 ostrovy; Východní, Manu'a, Rose Island, Ostrov Swains, Západní. Pokud jde o ekonomiku, Americká Samoa má tyto důležité průmyslové produkty: konzervy tuňáků pro hospodářská zvířata (z velké části dodávané zahraničními rybářskými plavidly), ruční práce. Důležité zemědělské produkty jsou banány, kokosové ořechy, zelenina, taro, chleb, jam, kopra, ananas, papája; mléčné výrobky,. Nejdůležitějšími exportními komoditami jsou konzervovaných tuňáků 93% a nejvýznamnějšími exportními partnery jsou Austrálie 21,6%, Ghana 16,1%, Nizozemsko 11,5%, Barma 8,1%, Jižní Korea 7,9%, Kolumbie 4,7% (2016). Nejdůležitější importní komodity jsou suroviny pro konzervárenské výrobky, potraviny, ropné produkty, stroje a součásti a nejdůležitější importní partneři jsou Singapur 22,6%, NZ 19,1%, Samoa 8,7%, Malajsie 8,2%, Fidži 7,6%, Jižní Korea 7,4%, Austrálie 4,6%. Jakým bohatstvím oplývá Americká Samoa a jak bohatí jsou lidé v této zemi? Nejdůležitější je zde HDP na obyvatele (PPP): $13,000 (2013 odhad). To je docela dobré. Dodejme, že se jedná o hrubý domácí produkt na osobu, který se přepočítává s ohledem na relativní náklady na místní zboží a služby. A ještě jedno důležité číslo - populace pod hranicí chudoby: neznámo%.


Mapa Americká SamoaZdarma Atlas světa e-kniha: Chcete mít vždy s sebou informace o všech zemích světa? Stáhněte si bezplatnou e-knihu Atlas světa nyní - zde - v mobi, epub nebo pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu iWorldAtlas.com a ochrana soukromí