Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika
Edit Trip

Atlas sveta: Americká Samoa

Atlas sveta: Americká Samoa. Na tejto stránke môžete vidieť mapu, vlajku krajiny a mnoho podrobných informácií o ľuďoch, histórii a hospodárstve krajiny Americká Samoa.

Domov - Austrália & Oceánia - Americká Samoa

Informácie - Americká Samoa

Tu nájdete online vybrané informácie o geografii, obyvateľoch, vláde, ekonomike a histórii krajiny Americká Samoa. Zahrnuté sú vybrané štatistiky, prehľadná mapa a podrobná mapa Americká Samoa. (Niektoré texty na tejto stránke sú automaticky preložené, takže preklad môže byť nepresný. Práve teraz pracujeme na lepšom preklade.) Ale začneme s vlajkou Americká Samoa tu:

Americká Samoa - Prehľad:

Čo by ste mali vedieť o krajine Americká Samoa? Začnime týmto: osídlené už 1000 pred naším letopočtom, Do európskych prieskumníkov nedošlo do 18. storočia. Medzinárodné rivality v druhej polovici 19. storočia boli riešené zmluvou z roku 1899, v ktorej Nemecko a USA rozdeľovali Samočanské súostrovie. USA formálne obsadili svoju časť - menšiu skupinu východných ostrovov s vynikajúcim prístavom Pago Pago - nasledujúci rok.

Geografia - Americká Samoa

Kde na svete je Americká Samoa? Umiestnenie tejto krajiny je Oceánia, skupina ostrovov v južnom Tichom oceáne, asi na polceste medzi Havajom a Novým Zélandom. Celková plocha krajiny Americká Samoa je 199 km2, z čoho 199 km2 je zem. Takže toto je pomerne malá krajina. Ako by sme mohli opísať terén krajiny? Týmto spôsobom: päť vulkanických ostrovov s drsnými vrcholmi a obmedzenými pobrežnými pláňami, dva koralové atoly (Rose Island, Swains Island). Americká Samoa má najnižší bod Tichý oceán 0 m, najvyšší bod Lata hora 964 m. Podnebie je tropických morí, moderovaných juhovýchodným obchodným vetrom; ročné zrážky dosahujú priemerne 3 m; dážď (november až apríl), suchá sezóna (máj až október); malá sezónna teplotná zmena.


Obyvatelia - Americká Samoa

Poďme sa pozrieť, koľko ľudí žije v krajine Americká Samoa. To číslo je: 51,504 (7/2017 odhad). Takže nie toľko ľudí žije tu. Kto žije tu? Pacific Islander 92,6% 88,9%, Tongan 2,9%, ostatné 8%), ázijské 3,6% (zahŕňa Filipínsky 2,2%, ostatné 1,4%), zmiešané 2,7%, iné 1,2% (v roku 2010). Aké sú jazyky v krajine Americká Samoa? Samoan 88,6% (úzko súvisí s havajských a ďalších polynézskych jazykov), angličtina 3,9%, Tongan 2,7%, ostatné Tichomorie ostrovania 3%, ostatní 1,8%. A náboženstvá: Christian 98,3%, ostatní 1%, unaffiliated 0,7% (2010 est.). Koľko rokov je ľudom v priemere? 25.5 rok. Musíme dodať, že toto číslo je medián - takže polovica ľudí je staršia ako táto, polovica je mladšia. A aká je ich očakávana dĺžka života (pri narodení)? Toto: 73.4 rok. Kde ľudia žijú v krajine Americká Samoa? Tu: nevedno. Hlavné mestské oblasti krajiny Americká Samoa sú: PAGO PAGO (hlavné mesto) 48 000 (2014).

Vláda a hospodárstvo - Americká Samoa

Hlavné mesto krajiny Americká Samoa je Pago Pago a typ vlády Prezidentská demokracia; samosprávne územie USA. Poďme sa pozrieť na správne rozdelenie - žiadne (územie USA); neexistujú administratívne rozdiely prvého rozkazu podľa definície vlády USA, ale v druhom poradí existujú tri okresy a dva ostrovy; Východ, Manu'a, Rose Island, Swains Island, Západné. Pokiaľ ide o ekonomiku krajiny Americká Samoa, dôležité priemyselné produkty sú konzervy tuniaka hospodárskych zvierat (z veľkej časti dodávané zahraničnými rybárskymi plavidlami), remeslá. Dôležité poľnohospodárske produkty sú banány, kokosové orechy, zelenina, taro, chlieb, sladké džúsy, kopry, ananásy, papája; mliečne výrobky,. Najdôležitejšie vývozné komodity sú konzervovaných tuniakov 93% a najdôležitejšími exportnými partnermi sú Austrália 21,6%, Ghana 16,1%, Holandsko 11,5%, Barma 8,1%, Južná Kórea 7,9%, Kolumbia 4,7%, Indonézia 4,3% (2016). Najdôležitejšie dovozné komodity sú suroviny pre konzervárne, potraviny, ropné produkty, stroje a časti a najdôležitejšími dovoznými partnermi sú Singapur 22,6%, NZ 19,1%, Samoa 8,7%, Malajzia 8,2%, Fidži 7,6%, Južná Kórea 7,4%, Austrália 4,6%. Ako bohatá je krajina Americká Samoa a ako bohatí sú ľudia v tejto krajine? Najdôležitejšie je HDP na obyvateľa (PPP): $13,000 (2013 odhad). To je celkom dobré. Pridajme, že to znamená hrubý domáci produkt na osobu, ktorý je prepočítaný vzhľadom na relatívne náklady na miestne tovary a služby. A ešte jedno dôležité číslo - populácia pod hranicou chudoby: neznáme%.


Mapa - Americká SamoaE-kniha - Atlas sveta zdarma: Chcete mať vždy informácie o všetkých krajinách sveta? Stiahnite si bezplatnú e-knihu Atlas sveta teraz - tu - v mobi, epub alebo pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Vydavateľ: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidlá webu iWorldAtlas.com a ochrany súkromia