Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika
Edit Trip

Atlas světa: Faerské ostrovy

Atlas světa: Faerské ostrovy. Na této stránce můžete vidět mapu, vlajku státu a mnoho detailních informací o lidech, historii a ekonomice země Faerské ostrovy.

Domů - Evropa - Faerské ostrovy

Informace - Faerské ostrovy

Zde naleznete vybrané informace o geografii, obyvatelstvu, vládě, ekonomice a historii země Faerské ostrovy. Zahrnuty jsou vybrané statistiky, přehledová mapa a podrobná mapa země Faerské ostrovy. (Některé texty na této stránce jsou automaticky přeloženy, takže překlad může být nepřesný. Právě nyní pracujeme na kvalitnějším překladu.) Ale pojďme začít mapou, kterou má Faerské ostrovy:

Faerské ostrovy - Přehled:

Co byste měli vědět o státě Faerské ostrovy? Začněme tímto: Obyvatelé Faerských ostrovů pocházejí převážně z Vikingských osadníků, kteří přišli do 9. století. Ostrovy byly od 14. století politicky spojeny s Dánskem. Vysoký stupeň samosprávy dostal Faerské ostrovy v roce 1948, kteří mají autonomii ve většině vnitřních záležitostí, zatímco Dánsko je odpovědné za spravedlnost, obranu a zahraniční záležitosti. Faerské ostrovy nejsou součástí Evropské unie.

Geografie - Faerské ostrovy

Kde je na světě Faerské ostrovy? Umístění této země je Severní Evropa, ostrovní skupina mezi Norským mořem a severním Atlantickým oceánem, asi na půli cesty mezi Islandem a Norskem. Faerské ostrovy má celkovou plochu 1,393 km2, z čehož 1,393 km2 je země. Takže to je docela malá země. Jak bychom mohli popsat terén této země? Tímto způsobem: drsné, skalnaté, některé nízké vrcholy; útesy podél většiny pobřeží. Nejnižší bod země Faerské ostrovy je Atlantský oceán 0 m, nejvyšší bod Slaettaratindur 882 m. A klima je mírné zimy, chladná léta; obvykle zataženo; mlhavé, větrné.


Obyvatelé - Faerské ostrovy

Podívejme se, kolik lidí žije v zemi Faerské ostrovy. Počet obyvatel je: 50,730 (7/2017 odhad). Takže zde nežije příliš lidí. Kdo tady žije? Faroese 88% (skandinávský a anglosaský původ), dánský 7,6%, ostatní 4,4% (zahrnuje islandský, norský, grónský, filipínský, thajský,. Jaké jsou tu požívané jazyky? Faerské ostrovy hovoří jazyky Faroese 93,8% (odvozeno od starých norštinů), dánské 3,2%, ostatní 3% (. A náboženství: křesťanský rok 2011) 89,3% (převážně evangelický luterán), ostatní 0,7%, víc než jedno náboženství 0,2%, žádné 3,8%, nespecifikováno 6% 2011 est.). Kolik let je tady lidem? 37.6 roků. Musíme dodat, že toto číslo je medián - takže polovina lidí je starší, polovina je mladší. A jaká je jejich očekávaná délka života (při narození)? Tato: 80.5 roků. Kde tu lidé žijí? Zde: ostrov Streymoy je zdaleka nejlidnatější s více než 40% obyvatelstva; má přibližně dvojnásobný počet obyvatel jako Eysturoy, druhý nejlidnatější ostrov; sedm obyvatel ostrovů má méně než 100 obyvatel. Hlavní městské oblasti v zemi Faerské ostrovy jsou: Torshavn (hlavní město) 21 000 (2014).

Vláda a ekonomika - Faerské ostrovy

Hlavní město země Faerské ostrovy je Torshavn a typ vlády parlamentní demokracie (Faerský parlament); část Dánského království. Podívejme se na administrativní členění - žádná (část Dánského království, samosprávné zámořské správní dělení Dánska); neexistují žádné administrativní rozdíly prvního řádu, jak jsou definovány vládou USA, ale. Pokud jde o ekonomiku, Faerské ostrovy má tyto důležité průmyslové produkty: rybaření, zpracování ryb, turistika, opravy a renovace malých lodí. Důležité zemědělské produkty jsou mléko, brambory, zelenina, ovce, losos, sleď, makrela a rybářská. Nejdůležitějšími exportními komoditami jsou ryby a produkty z ryb (97%) (2017 est.) a nejvýznamnějšími exportními partnery jsou 17,8% ve Velké Británii, 17,3% v Rusku, 9,8% v Německu, 9,2% v Dánsku, 6,5% % (2016). Nejdůležitější importní komodity jsou zboží pro spotřebu domácnosti, stroje a dopravní prostředky, pohonné hmoty, suroviny a polotovary, automobily a nejdůležitější importní partneři jsou Dánsko 26,6%, Německo 10,7%, Čína 10,6%, Norsko 10,2%, Polsko 6,2%, Irsko 5% % (2016). Jakým bohatstvím oplývá Faerské ostrovy a jak bohatí jsou lidé v této zemi? Nejdůležitější je zde HDP na obyvatele (PPP): $40,000 (2014 odhad). To znamená, že životní úroveň je zde dobrá. Dodejme, že se jedná o hrubý domácí produkt na osobu, který se přepočítává s ohledem na relativní náklady na místní zboží a služby. A ještě jedno důležité číslo - populace pod hranicí chudoby: 4.2% (2012 odhad).


Mapa Faerské ostrovyZdarma Atlas světa e-kniha: Chcete mít vždy s sebou informace o všech zemích světa? Stáhněte si bezplatnou e-knihu Atlas světa nyní - zde - v mobi, epub nebo pdf.

©2018-2021 iWorldAtlas.com
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu iWorldAtlas.com a ochrana soukromí


Tweet