Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Atlas sveta: Faerské ostrovy

Atlas sveta: Faerské ostrovy. Na tejto stránke môžete vidieť mapu, vlajku krajiny a mnoho podrobných informácií o ľuďoch, histórii a hospodárstve krajiny Faerské ostrovy.

Domov - Európa - Faerské ostrovy

Informácie - Faerské ostrovy

Tu nájdete online vybrané informácie o geografii, obyvateľoch, vláde, ekonomike a histórii krajiny Faerské ostrovy. Zahrnuté sú vybrané štatistiky, prehľadná mapa a podrobná mapa Faerské ostrovy. (Niektoré texty na tejto stránke sú automaticky preložené, takže preklad môže byť nepresný. Práve teraz pracujeme na lepšom preklade.) Ale začneme s vlajkou Faerské ostrovy tu:

Faerské ostrovy - Prehľad:

Čo by ste mali vedieť o krajine Faerské ostrovy? Začnime týmto: Populácia Faerských ostrovov je z veľkej časti pochádza z Vikingských osadníkov, ktorí prišli do 9. storočia. Ostrovy boli od 14. storočia politicky prepojené s Dánskom. Vysokému stupňu samosprávy dostali Faerské ostrovy v roku 1948, ktoré majú autonómiu vo väčšine vnútorných vecí, zatiaľ čo Dánsko je zodpovedné za spravodlivosť, obranu a zahraničné veci. Faerské ostrovy nie sú súčasťou Európskej únie.

Geografia - Faerské ostrovy

Kde na svete je Faerské ostrovy? Umiestnenie tejto krajiny je Severná Európa, ostrovná skupina medzi Nórskym morom a severným Atlantickým oceánom, asi na polceste medzi Islandom a Nórskom. Celková plocha krajiny Faerské ostrovy je 1,393 km2, z čoho 1,393 km2 je zem. Takže toto je pomerne malá krajina. Ako by sme mohli opísať terén krajiny? Týmto spôsobom: drsné, skalnaté, niektoré nízke vrcholy; útesy pozdĺž väčšiny pobrežia. Faerské ostrovy má najnižší bod Atlantický oceán 0 m, najvyšší bod Slaettaratindur 882 m. Podnebie je mierne zimy, chladné leto; zvyčajne zataženo; hmlisté, veterné.


Obyvatelia - Faerské ostrovy

Poďme sa pozrieť, koľko ľudí žije v krajine Faerské ostrovy. To číslo je: 50,730 (7/2017 odhad). Takže nie toľko ľudí žije tu. Kto žije tu? Faerské ostrovy 88% (škandinávsky a anglosaský pôvod), dánsky 7,6%, ostatné 4,4% (vrátane islandského, nórskeho, grónskeho, filipínskeho, thajského,. Aké sú jazyky v krajine Faerské ostrovy? Faerské ostrovy 93,8% (odvodené od starých nórskych), dánske 3,2%, ostatné 3% (v roku 2011). A náboženstvá: kresťanské 89,3% (prevažne evanjelické luteránske), iné 0,7%, viac ako jedno náboženstvo 0,2%, žiadne 3,8%, nešpecifikované 6% 2011 est.). Koľko rokov je ľudom v priemere? 37.6 rok. Musíme dodať, že toto číslo je medián - takže polovica ľudí je staršia ako táto, polovica je mladšia. A aká je ich očakávana dĺžka života (pri narodení)? Toto: 80.5 rok. Kde ľudia žijú v krajine Faerské ostrovy? Tu: ostrov Streymoy je zďaleka najľudnatejší s viac ako 40% obyvateľstva; má približne dvakrát toľko obyvateľov ako Eysturoy, druhý najľudnatejší ostrov; sedem obývaných ostrovov má menej ako 100 ľudí. Hlavné mestské oblasti krajiny Faerské ostrovy sú: Torshavn (hlavné mesto) 21 000 (2014).

Vláda a hospodárstvo - Faerské ostrovy

Hlavné mesto krajiny Faerské ostrovy je Torshavn a typ vlády parlamentnej demokracie (faerský parlament); časť Dánskeho kráľovstva. Poďme sa pozrieť na správne rozdelenie - žiadna (časť Dánskeho kráľovstva, samosprávne zámorské administratívne členenie Dánska); neexistujú administratívne rozdiely prvého poriadku, ako ich definovala vláda USA, avšak neexistuje 30 samosprávnych celkov. Pokiaľ ide o ekonomiku krajiny Faerské ostrovy, dôležité priemyselné produkty sú rybársky rybolov, spracovanie rýb,. Dôležité poľnohospodárske produkty sú Mlieko, zemiaky, zelenina, ovce, losos, sleď, makrela a. Najdôležitejšie vývozné komodity sú ryby a produkty z rýb (97%) (2017 tis.) a najdôležitejšími exportnými partnermi sú 17,8%, Rusko 17,3%, Nemecko 9,8%, Čína 9,2%, Dánsko 6,5%, USA 6% % (2016). Najdôležitejšie dovozné komodity sú tovary pre domácnosť, stroje a dopravné zariadenia, palivá, suroviny a polotovary, automobily a najdôležitejšími dovoznými partnermi sú Dánsko 26,6%, Nemecko 10,7%, Čína 10,6%, Nórsko 10,2%, Poľsko 6,2%, Írsko 5% % (2016). Ako bohatá je krajina Faerské ostrovy a ako bohatí sú ľudia v tejto krajine? Najdôležitejšie je HDP na obyvateľa (PPP): $40,000 (2014 odhad). To znamená, že životná úroveň je tu dobrá. Pridajme, že to znamená hrubý domáci produkt na osobu, ktorý je prepočítaný vzhľadom na relatívne náklady na miestne tovary a služby. A ešte jedno dôležité číslo - populácia pod hranicou chudoby: 4.2% (2012 odhad).


Mapa - Faerské ostrovyE-kniha - Atlas sveta zdarma: Chcete mať vždy informácie o všetkých krajinách sveta? Stiahnite si bezplatnú e-knihu Atlas sveta teraz - tu - v mobi, epub alebo pdf.

©2018-2019 iWorldAtlas.com
Vydavateľ: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidlá webu iWorldAtlas.com a ochrany súkromia


Tweet