Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika
Edit Trip

Atlas světa: Japonsko

Atlas světa: Japonsko. Na této stránce můžete vidět mapu, vlajku státu a mnoho detailních informací o lidech, historii a ekonomice země Japonsko.

Domů - Asie - Japonsko

Informace - Japonsko

Zde naleznete vybrané informace o geografii, obyvatelstvu, vládě, ekonomice a historii země Japonsko. Zahrnuty jsou vybrané statistiky, přehledová mapa a podrobná mapa země Japonsko. (Některé texty na této stránce jsou automaticky přeloženy, takže překlad může být nepřesný. Právě nyní pracujeme na kvalitnějším překladu.) Ale pojďme začít mapou, kterou má Japonsko:

Japonsko - Přehled:

Co byste měli vědět o státě Japonsko? Začněme tímto: V roce 1603, po desetiletích občanské války, shogunát Tokugawa (vojenská, dynastická vláda) zahájil dlouhou dobu relativní politické stability a izolace od cizího vlivu. Po více než dvě staletí tato politika umožnila Japonsku těšit se z rozkvětu své původní kultury. Japonsko otevřelo své přístavy poté, co podepsalo smlouvu Kanagawa se Spojenými státy v roce 1854 a začalo se intenzivně modernizovat a industrializovat. Během pozdních 19. a počátku 20. století se Japonsko stalo regionální mocí, která dokázala porazit síly jak Číny, tak Ruska. Obývalo Korea, Formosa (Tchaj-wan) a jižní ostrov Sachalin. V letech 1931-32 obsadila Japonsko Manchuriu a v roce 1937 zahájila invazi do Číny. Japonsko zaútočilo na americké síly v roce 1941 - který vstoupil do druhé světové války - a brzy obsadil hodně východní a jihovýchodní Asie. Po porážce ve druhé světové válce se Japonsko zotavilo, aby se stalo ekonomickou mocí a spojencem Spojených států. Zatímco císař si uchovává trůn jako symbol národní jednoty, zvolení politici mají rozhodovací pravomoc. Po třech desetiletích bezprecedentního růstu došlo v Japonsku k výraznému zpomalení hospodářství od devadesátých let, ale země zůstává ekonomickou silou. V březnu 2011 zničilo nejsilnější zemětřesení v Japonsku a doprovázené tsunami severozápadní část ostrova Honshu, zabil tisíce a poškodilo několik jaderných elektráren. Katastrofa zhoršila ekonomiku země a její energetickou infrastrukturu a testovala její schopnost řešit humanitární katastrofy.

Geografie - Japonsko

Kde je na světě Japonsko? Umístění této země je Východní Asie, ostrovní řetězec mezi severním Tichým oceánem a Japonským mořem, východně od Korejského poloostrova. Japonsko má celkovou plochu 377,915 km2, z čehož 364,485 km2 je země. Takže to je docela velká země. Jak bychom mohli popsat terén této země? Tímto způsobem: většinou drsné a hornaté. Nejnižší bod země Japonsko je Hachiro-gata -4 m, nejvyšší bod Mount Fuji 3 776 m. A klima je pohybuje od tropických na jihu až po chladné mírné na severu.


Obyvatelé - Japonsko

Podívejme se, kolik lidí žije v zemi Japonsko. Počet obyvatel je: 126,451,398 (7/2017 odhad). Takže tato země patří mezi nejlidnatější na světě. Kdo tady žije? Japonci 98,5%, Korejci 0,5%, Číňani 0,4%, Ostatní 0,6%. Jaké jsou tu požívané jazyky? Japonsko hovoří jazyky Japonský. A náboženství: šintoismus 79,2%, Buddhismus 66,8% Křesťanství 1,5%, ostatní 7,1%. Kolik let je tady lidem? 47.3 roků. Musíme dodat, že toto číslo je medián - takže polovina lidí je starší, polovina je mladší. A jaká je jejich očekávaná délka života (při narození)? Tato: 85.3 roků. Kde tu lidé žijí? Zde: Všechny primární a sekundární oblasti s vysokou hustotou obyvatelstva leží na pobřeží; jedna třetina populace sídlí v Tokiu a kolem ní na centrální pláni (Kanto Plain). Hlavní městské oblasti v zemi Japonsko jsou: Tokyo (hlavní město) 38.001 milionů; Osaka-Kobe 20,238 milionu; Nagoya 9,406 milionu; Kitakyushu-Fukuoka 5,51 milionu; Shizuoka-Hamamatsu 3 369 milionů; Sapporo 2,571 milionu (2015).

Vláda a ekonomika - Japonsko

Hlavní město země Japonsko je Tokio a typ vlády Parlamentní ústavní monarchie. Podívejme se na administrativní členění - 47 prefektur; Aichi, Akita, Aomori, Chiba, Fukushima, Gifu, Gunma, Hirošima, Hokkaido, Hyogo, Ibaraki, Nagano, Nagasaki, Nara, Niigata, Oita, Okayama, Okinawa, Osaka, Saga, Saitama, Shiga, Shimane, Shizuoka, Tochigi, Tokushima, Tokyo, Tottori, Toyama, Wakayama, Yamagata, Yamaguchi, Yamanashi. Pokud jde o ekonomiku, Japonsko má tyto důležité průmyslové produkty: mezi největší a nejvíce technologicky vyspělých světových výrobců motorových vozidel, elektronických zařízení, strojní nástroje, oceli a neželezné kovy, lodě, chemikálie, textil, zpracované potraviny. Důležité zemědělské produkty jsou zelenina, rýže, ryby, drůbež, ovoce, mléčné výrobky, vepřové maso, hovězí maso, květiny, brambory / TAROS / sladké brambory, cukrová třtina, čaj, luštěniny, pšenice a ječmene. Nejdůležitějšími exportními komoditami jsou motorová vozidla 14,9%; výrobky ze železa a oceli o 5,4%; polovodiče 5%; auto díly 4,8%; stroje na výrobu energie 3,5%; plasty 3,3% (2014) a nejvýznamnějšími exportními partnery jsou 20,2%, Čína 17,7%, Jižní Korea 7,2%, Hongkong 5,2%, Thajsko 4,3% (2016). Nejdůležitější importní komodity jsou ropa 16,1%; tekutý zemní plyn 9,1%; oblečení 3,8%; polovodiče 3,3%; uhlí 2,4%; audio a vizuální zařízení 1,4% (v roce 2014) a nejdůležitější importní partneři jsou Čína 25,8%, USA 11,4%, Austrálie 5%, Jižní Korea 4,1% (2016). Jakým bohatstvím oplývá Japonsko a jak bohatí jsou lidé v této zemi? Nejdůležitější je zde HDP na obyvatele (PPP): $42,700 (2017 odhad). To znamená, že tady lidé jsou v průměru bohatí. Dodejme, že se jedná o hrubý domácí produkt na osobu, který se přepočítává s ohledem na relativní náklady na místní zboží a služby. A ještě jedno důležité číslo - populace pod hranicí chudoby: 16.1% (2013 odhad).


Mapa JaponskoZdarma Atlas světa e-kniha: Chcete mít vždy s sebou informace o všech zemích světa? Stáhněte si bezplatnou e-knihu Atlas světa nyní - zde - v mobi, epub nebo pdf.

©2018-2021 iWorldAtlas.com
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu iWorldAtlas.com a ochrana soukromí


Tweet