Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika
Edit Trip

Atlas světa: Kapverdy

Atlas světa: Kapverdy. Na této stránce můžete vidět mapu, vlajku státu a mnoho detailních informací o lidech, historii a ekonomice země Kapverdy.

Domů - Afrika - Kapverdy

Informace - Kapverdy

Zde naleznete vybrané informace o geografii, obyvatelstvu, vládě, ekonomice a historii země Kapverdy. Zahrnuty jsou vybrané statistiky, přehledová mapa a podrobná mapa země Kapverdy. (Některé texty na této stránce jsou automaticky přeloženy, takže překlad může být nepřesný. Právě nyní pracujeme na kvalitnějším překladu.) Ale pojďme začít mapou, kterou má Kapverdy:

Kapverdy - Přehled:

Co byste měli vědět o státě Kapverdy? Začněme tímto: Neobydlené ostrovy byly objeveny a kolonizovány portugalštinou v 15. století; Cabo Verde se následně stalo obchodním centrem afrických otroků a později významným zastavením a zásobováním zastávkou pro velrybářskou a transatlantickou dopravu. Spojování evropských a různých afrických kulturních tradic se odráží v jazyku Cabo Verde v Crioulo, hudbě a pano textilu. Po nezávislosti v roce 1975 a předběžném zájmu o sjednocení s Guineou-Bissau byl zaveden a udržován systém jedné strany, až se v roce 1990 uskuteční vícestranné volby. Cabo Verde nadále udržuje jednu z nejstabilnějších demokratických vlád v Africe. Opakované sucho během druhé poloviny 20. století způsobilo značné utrpení a způsobilo těžkou emigraci. V důsledku toho společnost Cabo Verde ' jeho vysídlování je větší než jeho domácí. Většina Cabo Verdeans má africké i portugalské předchůdce. Počet obyvatel Cabo Verde sestupuje od prvních stálých obyvatel koncem 15. století - převaha západoafrických otroků, malý podíl portugalských kolonistů a ještě méně Italů, Španělů a portugalských Židů. Z devíti obydlených ostrovů je populační rozdělení proměnlivá. Ostrovy na východě jsou velmi suché a jsou jen řídce osídleny, aby využily svých rozsáhlých ložisek soli. Více jižních ostrovů dostává více srážek a podporuje větší populace, ale zemědělství a pastevní hospodářství poškodily jejich půdní plodnost a vegetaci. Století celková populace země se výrazně měnila,

Geografie - Kapverdy

Kde je na světě Kapverdy? Umístění této země je Západní Afrika, skupina ostrovů v severním Atlantském oceánu, západně od Senegalu. Kapverdy má celkovou plochu 4,033 km2, z čehož 4,033 km2 je země. Takže to je docela malá země. Jak bychom mohli popsat terén této země? Tímto způsobem: strmé, drsné, skalnaté, vulkanické. Nejnižší bod země Kapverdy je Atlantský oceán 0 m, nejvyšší bod Mt. Fogo 2 829 m (sopka na ostrově Fogo). A klima je mírné; teplé, suché léto; srážky slabé a nepravidelné.


Obyvatelé - Kapverdy

Podívejme se, kolik lidí žije v zemi Kapverdy. Počet obyvatel je: 560,899 (7/2017 odhad). Takže zde nežije příliš lidí. Kdo tady žije? kreolský (mulatto) 71%, africký 28%, evropský 1%. Jaké jsou tu požívané jazyky? Kapverdy hovoří jazyky portugalský (oficiální), Crioulo (směs portugalštiny a západu Africké slova). A náboženství: Římský katolík 77,3%, protestantský 4,6% (včetně kostela Nazaretského 1,7%, adventista 1,5%, shromáždění Boží 0,9%, Božího království 0,4% a Boha a lásky 0,1%), dalších křesťanů 3,4% 1,9%, Svědek Jehovova 1% a Nové apoštolské 0,5%), muslimské 1,8%, ostatní 1,3%, žádné 10,8%, nespecifikováno 0,7% (2010 est.). Kolik let je tady lidem? 25.4 roků. Musíme dodat, že toto číslo je medián - takže polovina lidí je starší, polovina je mladší. A jaká je jejich očekávaná délka života (při narození)? Tato: 72.4 roků. Kde tu lidé žijí? Zde: z devíti obývaných ostrovů je populační rozdělení proměnlivá; ostrovy na východě jsou velmi suché a jsou jen řídce usazeny, aby využily své rozsáhlé ložiska solí; jižní ostrovy dostávají více srážek a podporují větší populaci, ale zemědělství a pastevní hospodářství poškodily půdní úrodnost a vegetaci; přibližně polovina obyvatel žije na ostrově Sao Tiago, který je místem hlavního města Praia; Mindelo, na severním ostrově Sao Vicente, má také velké městské obyvatelstvo. Hlavní městské oblasti v zemi Kapverdy jsou: Praia (hlavní město) 145 000 (2014).

Vláda a ekonomika - Kapverdy

Hlavní město země Kapverdy je Praia a typ vlády parlamentní republika. Podívejme se na administrativní členění - 22 obcí (concelhos, singular - concelho); Boa Vista, Brava, Maio, Mosteiros, Paul, Porto Novo, Praia, Ribeira Brava, Ribeira Grande, Ribeira Grande de Santiago, San Catarina, Santa Catarina do Fogo, Santa Cruz, Sao Domingos, Sao Filipe, Sao Lourenco dos Orgaos , Sao Miguel, Sao Salvador do Mundo, Sao Vicente, Tarrafal, Tarrafal de Sao Nicolau. Pokud jde o ekonomiku, Kapverdy má tyto důležité průmyslové produkty: potravin a nápojů, zpracování ryb, obuv a oděvy, těžba soli, loď opravy a t. Důležité zemědělské produkty jsou Banány, kukuřice, , sladké brambory, cukrová třtina, káva, arašídy; ryba. Nejdůležitějšími exportními komoditami jsou palivo (re-export), boty, oděvy, ryby, schovává a nejvýznamnějšími exportními partnery jsou Austrálie 48,6%, Španělsko 20,2%, Portugalsko 18,9% ( 2016). Nejdůležitější importní komodity jsou potraviny, průmyslové výrobky, dopravní prostředky, pohonné hmoty a nejdůležitější importní partneři jsou Portugalsko 43%, Španělsko 12,8%, Francie 5,9%, Čína 5%, Rusko 4,4% (2016). Jakým bohatstvím oplývá Kapverdy a jak bohatí jsou lidé v této zemi? Nejdůležitější je zde HDP na obyvatele (PPP): $6,900 (2017 odhad). To je poměrně nízké číslo. Dodejme, že se jedná o hrubý domácí produkt na osobu, který se přepočítává s ohledem na relativní náklady na místní zboží a služby. A ještě jedno důležité číslo - populace pod hranicí chudoby: 30% (2000 odhad).


Mapa KapverdyZdarma Atlas světa e-kniha: Chcete mít vždy s sebou informace o všech zemích světa? Stáhněte si bezplatnou e-knihu Atlas světa nyní - zde - v mobi, epub nebo pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu iWorldAtlas.com a ochrana soukromí