Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika
Edit Trip

Atlas sveta: Kapverdy

Atlas sveta: Kapverdy. Na tejto stránke môžete vidieť mapu, vlajku krajiny a mnoho podrobných informácií o ľuďoch, histórii a hospodárstve krajiny Kapverdy.

Domov - Afrika - Kapverdy

Informácie - Kapverdy

Tu nájdete online vybrané informácie o geografii, obyvateľoch, vláde, ekonomike a histórii krajiny Kapverdy. Zahrnuté sú vybrané štatistiky, prehľadná mapa a podrobná mapa Kapverdy. (Niektoré texty na tejto stránke sú automaticky preložené, takže preklad môže byť nepresný. Práve teraz pracujeme na lepšom preklade.) Ale začneme s vlajkou Kapverdy tu:

Kapverdy - Prehľad:

Čo by ste mali vedieť o krajine Kapverdy? Začnime týmto: Neobydlené ostrovy boli objavené a kolonizované portugalským v 15. storočí; Cabo Verde sa následne stalo obchodným centrom afrických otrokov a neskôr dôležitým zastavením a zásobovaním zastávok pre lov veľrýb a transatlantických lodí. Spojenie európskych a rôznych afrických kultúrnych tradícií sa odráža v jazyku Cabo Verde v Crioulo, hudbe a pano textilu. Po nezávislosti v roku 1975 a predbežnom záujme o zjednotenie s Guineou-Bissau bol vytvorený a udržiavaný systém jednej strany, až kým sa v roku 1990 neuskutoční viacstranné voľby. Cabo Verde naďalej udržiava jednu z najstabilnejších demokratických vlád v Afrike. Opakované suchá počas druhej polovice 20. storočia spôsobili značné ťažkosti a spôsobili ťažkú ​​emigráciu. Výsledkom je, že Cabo Verde ' je vyššia než domáca populácia. Väčšina Cabo Verdeans má africké aj portugalské antecedenty. Počet obyvateľov Cabo Verde klesá od prvých trvalých obyvateľov koncom 15. storočia - prevahu západoafrických otrokov, malý podiel portugalských kolonistov a ešte menej Talianov, Španielov a portugalských Židov. Spomedzi deviatich obývaných ostrovov je populácia rozdeľovaná. Ostrovy na východe sú veľmi suché a sú len riedko usadené, aby využili svoje rozsiahle ložiská soli. Viac južných ostrovov dostáva väčšie množstvo zrážok a podporuje väčšie populácie, ale poľnohospodárstvo a pasenie dobytka poškodilo ich úrodnosť a vegetáciu. Storočia celková populácia krajiny výrazne kolísala,

Geografia - Kapverdy

Kde na svete je Kapverdy? Umiestnenie tejto krajiny je Západná Afrika, skupina ostrovov v severnom Atlantickom oceáne, západne od Senegalu. Celková plocha krajiny Kapverdy je 4,033 km2, z čoho 4,033 km2 je zem. Takže toto je pomerne malá krajina. Ako by sme mohli opísať terén krajiny? Týmto spôsobom: strmé, drsné, skalnaté, sopečné. Kapverdy má najnižší bod Atlantský oceán 0 m, najvyšší bod Mt. Fogo 2 829 m (sopka na ostrove Fogo). Podnebie je mierne; teplé, suché leto; zrážky slabé a nepravidelné.


Obyvatelia - Kapverdy

Poďme sa pozrieť, koľko ľudí žije v krajine Kapverdy. To číslo je: 560,899 (7/2017 odhad). Takže nie toľko ľudí žije tu. Kto žije tu? mulatto) 71%, africký 28%, európsky 1%. Aké sú jazyky v krajine Kapverdy? portugalský (oficiálny), Crioulo (zmes Portugalska a Západu Africké slová). A náboženstvá: Rímsky katolík 77,3%, protestant 4,6% (vrátane kostola Nazarene 1,7%, Adventist 1,5%, zhromaždenie Boha 0,9%, Univerzálne Božie kráľovstvo 0,4% a Boh a láska 0,1%), iní kresťania 3,4% 1,9%, svedok Jehovovi 1% a nový apoštolský 0,5%), moslimský 1,8%, iný 1,3%, žiadny 10,8%, nespecifikovaný 0,7% (2010 est.). Koľko rokov je ľudom v priemere? 25.4 rok. Musíme dodať, že toto číslo je medián - takže polovica ľudí je staršia ako táto, polovica je mladšia. A aká je ich očakávana dĺžka života (pri narodení)? Toto: 72.4 rok. Kde ľudia žijú v krajine Kapverdy? Tu: medzi deviatimi obývanými ostrovmi je populácia rozdeľovaná; ostrovy na východe sú veľmi suché a sú len riedko osídlené, aby využili svoje rozsiahle ložiská soli; viac južných ostrovov dostáva viac zrážok a podporuje väčšie množstvo obyvateľstva, ale poľnohospodárstvo a pasenie dobytka poškodilo úrodnosť pôdy a vegetáciu; približne polovica obyvateľov žije na ostrove Sao Tiago, ktorý je hlavným mestom mesta Praia; Mindelo na severnom ostrove Sao Vicente má tiež veľké mestské obyvateľstvo. Hlavné mestské oblasti krajiny Kapverdy sú: Praia (hlavné mesto) 145 000 (2014).

Vláda a hospodárstvo - Kapverdy

Hlavné mesto krajiny Kapverdy je Praia a typ vlády parlamentná republika. Poďme sa pozrieť na správne rozdelenie - 22 obcí (concelhos, singular - concelho); Boa Vista, Brava, Maio, Mosteiros, Paul, Porto Novo, Praia, Ribeira Brava, Ribeira Grande, Ribeira Grande de Santiago, Sal, Santa Catarina, Santa Catarina do Fogo, Santa Cruz, Sao Domingos, Sao Filipe, Sao Lourenco dos Orgaos , Sao Miguel, Sao Salvador do Mundo, Sao Vicente, Tarrafal, Tarrafal de Sao Nicolau. Pokiaľ ide o ekonomiku krajiny Kapverdy, dôležité priemyselné produkty sú potravín a nápojov, spracovanie rýb, obuv a odevy, ťažba soli, loď opravy a t. Dôležité poľnohospodárske produkty sú , , sladké zemiaky, cukrová trstina, káva, arašidy; ryba. Najdôležitejšie vývozné komodity sú palivo (re-export), topánky, odevy, ryby, schováva a najdôležitejšími exportnými partnermi sú Austrália 48,6%, Španielsko 20,2%, Portugalsko 18,9% ( 2016). Najdôležitejšie dovozné komodity sú potraviny, priemyselné výrobky, dopravné prostriedky, palivá a najdôležitejšími dovoznými partnermi sú Portugalsko 43%, Španielsko 12,8%, Francúzsko 5,9%, Čína 5%, Rusko 4,4% (2016). Ako bohatá je krajina Kapverdy a ako bohatí sú ľudia v tejto krajine? Najdôležitejšie je HDP na obyvateľa (PPP): $6,900 (2017 odhad). Toto je pomerne nízke číslo. Pridajme, že to znamená hrubý domáci produkt na osobu, ktorý je prepočítaný vzhľadom na relatívne náklady na miestne tovary a služby. A ešte jedno dôležité číslo - populácia pod hranicou chudoby: 30% (2000 odhad).


Mapa - KapverdyE-kniha - Atlas sveta zdarma: Chcete mať vždy informácie o všetkých krajinách sveta? Stiahnite si bezplatnú e-knihu Atlas sveta teraz - tu - v mobi, epub alebo pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Vydavateľ: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidlá webu iWorldAtlas.com a ochrany súkromia