Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika
Edit Trip

Atlas světa: Malawi

Atlas světa: Malawi. Na této stránce můžete vidět mapu, vlajku státu a mnoho detailních informací o lidech, historii a ekonomice země Malawi.

Domů - Afrika - Malawi

Informace - Malawi

Zde naleznete vybrané informace o geografii, obyvatelstvu, vládě, ekonomice a historii země Malawi. Zahrnuty jsou vybrané statistiky, přehledová mapa a podrobná mapa země Malawi. (Některé texty na této stránce jsou automaticky přeloženy, takže překlad může být nepřesný. Právě nyní pracujeme na kvalitnějším překladu.) Ale pojďme začít mapou, kterou má Malawi:

Malawi - Přehled:

Co byste měli vědět o státě Malawi? Začněme tímto: Založená v roce 1891, britský protektorát Nyasaland se stal nezávislým státem z Malawi v roce 1964. Po třech desetiletích jednorázové vlády pod vedením prezidenta Hastingse Kamuzu Bandy se země v roce 1994 účastnily mnohonárodních prezidentských a parlamentních voleb podle prozatímní ústavy, plně v následujícím roce. Prezident Bingu wa Mutharika, zvolený v roce 2004 po neúspěšném pokusu předchozího prezidenta změnit ústavu, aby povolil jiný termín, se snažil prosadit svou autoritu proti jeho předchůdci a následně zahájil svou vlastní stranu, Demokratickou progresivní stranu v roce 2005. Mutharika byla znovu zvolena do druhého funkčního období v roce 2009. Do svého prvního funkčního období dohlížel na určité hospodářské zlepšení, ale byl ve druhém funkčním období obviněn z ekonomického špatného řízení a špatného řízení. V roce 2012 náhle zemřel a byl následován viceprezidentem Joyce Bandou, která dříve zahájila svou vlastní stranu, lidovou stranu. Mutharika bratr, Peter Mutharika, porazil Banda v volbách v roce 2014. Růst obyvatel, rostoucí tlak na zemědělské půdy, korupce a pohroma HIV / AIDS představují pro Malawi velké problémy.

Geografie - Malawi

Kde je na světě Malawi? Umístění této země je Jižní Afrika, východně od Zambie, západ a severně od Mozambiku. Malawi má celkovou plochu 118,484 km2, z čehož 94,080 km2 je země. Takže to není nijak velká země. Jak bychom mohli popsat terén této země? Tímto způsobem: úzká podlouhlá plošina s valivými pláněmi, zaoblené kopce, některé hory. Nejnižší bod země Malawi je křižovatka řeky Shire a mezinárodní hranice s Mosambikem 37 m, nejvyšší bod Sapitwa (Mount Mlanje) 3 002 m. A klima je subtropické; období dešťů (listopad až květen); suchá sezóna (květen až listopad).


Obyvatelé - Malawi

Podívejme se, kolik lidí žije v zemi Malawi. Počet obyvatel je: 19,196,246. Takže toto není příliš lidnatá země. Kdo tady žije? 35,1%, Lomwe 18,9%, Yao 13,1%, Ngoni 12%, Tumbuka 9,4%, Sena 3,5%, Tonga 1,8%, Nyanja 1%, Nkhonde 0,9% , dalších 1,8% (2015-16 est.). Jaké jsou tu požívané jazyky? Malawi hovoří jazyky (Včetně. A náboženství: Církve Střední Afriky presbyteriánské 17,7%, adventisté sedmého dne / baptista 6,9% ), Chinyanja, Chiyao, Chitumbuka, Chilomwe, Chinkhonde, Chingoni, Chisena, Chitonga, Chinyakyusa, Chilambya Protestant 27.2% Anglický 2,6%), katolický 18,4%, jiný křesťan 41%, muslimský 12,1%, jiný 0,3%, žádný 1% (2015-16. Kolik let je tady lidem? 16.5 roků. Musíme dodat, že toto číslo je medián - takže polovina lidí je starší, polovina je mladší. A jaká je jejich očekávaná délka života (při narození)? Tato: 61.7 roků. Kde tu lidé žijí? Zde: Hustota obyvatelstva je nejvyšší jižně od jezera Nyasa. Hlavní městské oblasti v zemi Malawi jsou: Lilongwe (kapitál) 905 000; Blantyre-Limbe 808 000 (2015).

Vláda a ekonomika - Malawi

Hlavní město země Malawi je Lilongwe a typ vlády prezidentské republiky. Podívejme se na administrativní členění - 28 okresů; Balaka, Blantyre, Chikwawa, Chiraczulu, Chantipa, Dedza, Dowa, Karonga, Kasungu, Likoma, Lilongwe, Machinga, Mangochi, Mchinji, Mulanje, Mwanza, Mzimba, Mwanba, Nunha. , Salima, Thyolo, Zomba. Pokud jde o ekonomiku, Malawi má tyto důležité průmyslové produkty: tabák, čaj, cukr, pilařské výrobky, cement, spotřební zboží. Důležité zemědělské produkty jsou Tabák, cukrová třtina, čaj, kukuřice, brambory, sladké brambory, maniok , tapioka), čirok, luštěniny, bavlna, podzemnice olejná, makadamové ořechy, káva; kukuřice. Nejdůležitějšími exportními komoditami jsou tabák 55%, sušené luštěniny 8,8%, cukr 6,7%, čaj 5,7% ), arašídy, káva, sója (2015 est.) a nejvýznamnějšími exportními partnery jsou Zimbabwe 12,9%, Mosambik 11%, Belgie 8,2%, Jižní Afrika 7,2%, US 6%, Čína 4,6%, v Německu o 4,3%, Velká Británie 4,2% (2016). Nejdůležitější importní komodity jsou potraviny, ropné produkty, polotovary, spotřební zboží, dopravní prostředky a nejdůležitější importní partneři jsou South Afrika 20,2%, Čína 13,8%, Indie 10,8%, Spojené arabské emiráty 9,7%, Zambie 5,7% (2016). Jakým bohatstvím oplývá Malawi a jak bohatí jsou lidé v této zemi? Nejdůležitější je zde HDP na obyvatele (PPP): $1,200 (2017 odhad). Toto je velmi malé číslo. Dodejme, že se jedná o hrubý domácí produkt na osobu, který se přepočítává s ohledem na relativní náklady na místní zboží a služby. A ještě jedno důležité číslo - populace pod hranicí chudoby: 50.7% (2010 odhad).


Mapa MalawiZdarma Atlas světa e-kniha: Chcete mít vždy s sebou informace o všech zemích světa? Stáhněte si bezplatnou e-knihu Atlas světa nyní - zde - v mobi, epub nebo pdf.

©2018-2021 iWorldAtlas.com
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu iWorldAtlas.com a ochrana soukromí


Tweet