Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika
Edit Trip

Atlas světa: Samoa

Atlas světa: Samoa. Na této stránce můžete vidět mapu, vlajku státu a mnoho detailních informací o lidech, historii a ekonomice země Samoa.


Informace - Samoa

Zde naleznete vybrané informace o geografii, obyvatelstvu, vládě, ekonomice a historii země Samoa. Zahrnuty jsou vybrané statistiky, přehledová mapa a podrobná mapa země Samoa. (Některé texty na této stránce jsou automaticky přeloženy, takže překlad může být nepřesný. Právě nyní pracujeme na kvalitnějším překladu.) Ale pojďme začít mapou, kterou má Samoa:

Samoa - Přehled:

Co byste měli vědět o státě Samoa? Začněme tímto: Nový Zéland obsadil německý protektorát západní Samoa při vypuknutí první světové války v roce 1914. Pokračovala ve správě ostrovů jako mandát a poté jako důvěryhodné území až do roku 1962, kdy se ostrovy staly prvním polynézským státem, který obnovil nezávislost v 20. století. V roce 1997 země odešla ze svého názvu "západní".

Geografie - Samoa

Kde je na světě Samoa? Umístění této země je Oceánie, skupina ostrovů v jižním Tichém oceánu, asi na půli cesty mezi Havajem a Novým Zélandem. Samoa má celkovou plochu 2,831 km2, z čehož 2,821 km2 je země. Takže to je docela malá země. Jak bychom mohli popsat terén této země? Tímto způsobem: dva hlavní ostrovy (Savaii, Upolu) a několik menších ostrovů a neobývaných ostrůvků; úzká pobřežní rovina s vulkanickými, drsnými horami v. Nejnižší bod země Samoa je Tichém oceánu 0 m, nejvyšší bod Mount Silisili 1 857 m. A klima je tropický; období dubna až dubna, období sucha (květen až říjen),.


Obyvatelé - Samoa

Podívejme se, kolik lidí žije v zemi Samoa. Počet obyvatel je: 200,108 (7/2017 odhad). Takže zde nežije příliš lidí. Kdo tady žije? Samoan 92,6%, Euronesians osoby evropské a polynézské krve) 7%, Evropané 0,4% (2001 sčítání lidu). Jaké jsou tu požívané jazyky? Samoa hovoří jazyky Samoan (Polynésie) (oficiální), Angličtina. A náboženství: Protestant 57,4% (kongregacionista 31,8%, metodista 13,7%, shromáždění boha 8%, adventisté sedmého dne 3,9%), římský katolík 19,4%, mormon 15,2%, centrum uctívání 1,7%, ostatní křesťané 5,5%, jiní 0,7% %, nespecifikováno 0,1% (2011 est.). Kolik let je tady lidem? 24.4 roků. Musíme dodat, že toto číslo je medián - takže polovina lidí je starší, polovina je mladší. A jaká je jejich očekávaná délka života (při narození)? Tato: 74 roků. Kde tu lidé žijí? Zde: asi tři čtvrtiny obyvatel žije na ostrově Upolu. Hlavní městské oblasti v zemi Samoa jsou: APIA (kapitál) 37,000 (2014).

Vláda a ekonomika - Samoa

Hlavní město země Samoa je Apia a typ vlády parlamentní republika. Podívejme se na administrativní členění - 11 okresů; A'ana, Aiga-i-le-Tai, Atua, Fa'asaleleaga, Gaga'emauga, Gagaifomauga, Palauli, Satupa'itea, Tuamasaga, Va'a-o-Fonoti, Vaisigano. Pokud jde o ekonomiku, Samoa má tyto důležité průmyslové produkty: zpracování potravin, stavební materiály, auto díly. Důležité zemědělské produkty jsou tis .) Kokosové ořechy, nonu, banány, taro, sladké kakao, káva, kakaové. Nejdůležitějšími exportními komoditami jsou ryby, kokosový olej a smetana, díly, oděvy, včelí a nejvýznamnějšími exportními partnery jsou Australia 30,2%, Americká Samoa 21,7%, Afghánistán 11,2%, NZ 10,1%, USA 5,6% (2016),. Nejdůležitější importní komodity jsou stroje a zařízení, průmyslové dodávky, potraviny a nejdůležitější importní partneři jsou NZ 23%, Singapore 14%, Čína 13,5%, USA 10,2 %, Austrálie 9,9%, Fidži 6,3%, Japonsko 5% (2016). Jakým bohatstvím oplývá Samoa a jak bohatí jsou lidé v této zemi? Nejdůležitější je zde HDP na obyvatele (PPP): $5,700 (2017 odhad). To je poměrně nízké číslo. Dodejme, že se jedná o hrubý domácí produkt na osobu, který se přepočítává s ohledem na relativní náklady na místní zboží a služby. A ještě jedno důležité číslo - populace pod hranicí chudoby: neznámo%.


Mapa SamoaZdarma Atlas světa e-kniha: Chcete mít vždy s sebou informace o všech zemích světa? Stáhněte si bezplatnou e-knihu Atlas světa nyní - zde - v mobi, epub nebo pdf.

©2018-2021 iWorldAtlas.com
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu iWorldAtlas.com a ochrana soukromí


Tweet