Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika
Edit Trip

Atlas světa: Alžírsko

Atlas světa: Alžírsko. Na této stránce můžete vidět mapu, vlajku státu a mnoho detailních informací o lidech, historii a ekonomice země Alžírsko.

Domů - Afrika - Alžírsko

Informace - Alžírsko

Zde naleznete vybrané informace o geografii, obyvatelstvu, vládě, ekonomice a historii země Alžírsko. Zahrnuty jsou vybrané statistiky, přehledová mapa a podrobná mapa země Alžírsko. (Některé texty na této stránce jsou automaticky přeloženy, takže překlad může být nepřesný. Právě nyní pracujeme na kvalitnějším překladu.) Ale pojďme začít mapou, kterou má Alžírsko:

Alžírsko - Přehled:

Co byste měli vědět o státě Alžírsko? Začněme tímto: Po více než stoletém vládnutí Francií bojovali Alžíři skrz hodně padesátých let k dosažení nezávislosti v roce 1962. Alžírská primární politická strana, národní osvobozenecká fronta (FLN), byla založena v roce 1954 jako součást boje za nezávislost a od té doby převážně vládnoucí politikou. Vláda Alžírska v roce 1988 zavedla multiparticipační systém v reakci na veřejné nepokoje, ale překvapující první úspěch islámského spásonosného frontu (FIS) v prosinci 1991 vedl alžírskou armádu k intervenci a odložení druhého kola voleb aby se zabránilo tomu, co se světská elita obávala, že by byla vládou vedenou extrémisty, aby převzala moc. Armáda začala tvrdě bojovat proti FIS, která podněcovala fanoušky FIS, aby začali útočit na vládní cíle. Boj se dostal do povstání, který zaznamenal intenzivní násilí od roku 1992-1998, což mělo za následek přes 100 000 úmrtí - mnoho z nich bylo připisováno extrémistickým masakrům vesničanů. Vláda získala vrcholnou roli v pozdních devadesátých letech a ozbrojené křídlo FIS, islámská spásonosná armáda, se v lednu 2000 rozpustila. Abdelaziz Bouteflika s podporou armády získal v roce 1999 prezidentství ve volbách, které byly široce považovány za podvodné vyhrála následující volby v roce 2004, 2009 a v roce 2014. Vláda v roce 2011 zavedla některé politické reformy v reakci na arabské jaro, včetně zrušení devatenáctiletého stavu nouzových omezení a zvýšení kvót pro ženy pro zvolená shromáždění a zároveň zvýšení dotací k obyvatelstvu. Od roku 2014,

Geografie - Alžírsko

Kde je na světě Alžírsko? Umístění této země je Severní Afrika, hraničící se Středozemním mořem, mezi Marokem a Tuniskem. Alžírsko má celkovou plochu 2,381,741 km2, z čehož 2,381,741 km2 je země. Takže to je velmi velká země. Jak bychom mohli popsat terén této země? Tímto způsobem: většinou vysoká náhorní plošina a poušť; některé hory; úzká, přerušovaná pobřežní rovina. Nejnižší bod země Alžírsko je Chott Melrhir - 40 m, nejvyšší bod Tahat 2 908 m. A klima je ; mírné, vlhké zimy s horkými, suchými léty podél pobřeží; sušička se studenými zimami a horkými léty na vysoké plošině; sirocco je horký, prach / písek-naložený vítr obzvláště obyčejný v sumách.


Obyvatelé - Alžírsko

Podívejme se, kolik lidí žije v zemi Alžírsko. Počet obyvatel je: 40,969,443 (7/2017 odhad). Tak tady žije spousta lidí. Kdo tady žije? Arab-Berber 99%, evropský méně než 1%. Jaké jsou tu požívané jazyky? Alžírsko hovoří jazyky Arabština (oficiální), francouzština (lingua franca), Berber nebo Tamazight (oficiální); dialekty zahrnují kabylština berberský (Taqbaylit), Shawiya berberský (Tacawit), Mzab berberský, Tuareg Berber (Tamahaq). A náboženství: muslima (oficiální, převážně sunnitské) 99%, ostatní (včetně křesťanské a židovské). Kolik let je tady lidem? 28.1 roků. Musíme dodat, že toto číslo je medián - takže polovina lidí je starší, polovina je mladší. A jaká je jejich očekávaná délka života (při narození)? Tato: 77 roků. Kde tu lidé žijí? Zde: převážná většina obyvatel se nachází v extrémní severní části země podél pobřeží Středozemního moře. Hlavní městské oblasti v zemi Alžírsko jsou: Alžír (hlavního města) 2,594 milionu; Oran 858 000 (2015).

Vláda a ekonomika - Alžírsko

Hlavní město země Alžírsko je Alžír a typ vlády prezidentská republika. Podívejme se na administrativní členění - 48 provincií (wilayas, singular - wilaya); Adrar Ain Defla Ain Temouchent Alger Annaba Batna Bechar Bejaia Biskra Blida Bordj Bou Arreridj Bouira Boumerdes Chlef Konstantin Dželfa El Bayadh El Oued El Tarf Ghardaia Guelma Illizi , Jijel, Khenchela, Laghouat, Mascara, Medea, Mila, Mostaganem, M'Sila, Naama, Oran, Ouargla, Oum el Bouaghi, Relizane, Saida, Setif, Sidi Bel Abbes, Skikda Souk Ahras Tamanrasset Tebessa Tiaret, Tindouf, Tipaza, Tissemsilt, Tizi Ouzou, Tlemcen. Pokud jde o ekonomiku, Alžírsko má tyto důležité průmyslové produkty: ropa, zemní plyn, lehký průmysl, těžba, elektro, petrochemie, zpracování potravin. Důležité zemědělské produkty jsou Pšenice, ječmene, ovesu, hroznů, oliv, ; ovce, dobytčí. Nejdůležitějšími exportními komoditami jsou ropa 2006) ropa, zemní plyn a ropné produkty 97% (v roce 2009) a nejvýznamnějšími exportními partnery jsou Itálie 17,4%, Španělsko 12,9%, USA 12,9%, Francie 11,4%, Brazílie 5,4%, Nizozemsko 4,9%, Turecko 4,5% Kanada 4,3% (2016). Nejdůležitější importní komodity jsou kapitálové zboží, potraviny, spotřební zboží, a nejdůležitější importní partneři jsou Čína 17,8%, Francie 10,1%, Itálie 9,8%, Španělsko 7,6%, v Německu o 6,4%, v USA 4,9% Turecko 4,1% (2016),. Jakým bohatstvím oplývá Alžírsko a jak bohatí jsou lidé v této zemi? Nejdůležitější je zde HDP na obyvatele (PPP): $15,100 (2017 odhad). To je docela dobré. Dodejme, že se jedná o hrubý domácí produkt na osobu, který se přepočítává s ohledem na relativní náklady na místní zboží a služby. A ještě jedno důležité číslo - populace pod hranicí chudoby: 23% (2006 odhad).


Mapa AlžírskoZdarma Atlas světa e-kniha: Chcete mít vždy s sebou informace o všech zemích světa? Stáhněte si bezplatnou e-knihu Atlas světa nyní - zde - v mobi, epub nebo pdf.

©2018-2021 iWorldAtlas.com
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu iWorldAtlas.com a ochrana soukromí


Tweet