Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika
Edit Trip

Atlas světa: Bermudy

Atlas světa: Bermudy. Na této stránce můžete vidět mapu, vlajku státu a mnoho detailních informací o lidech, historii a ekonomice země Bermudy.


Informace - Bermudy

Zde naleznete vybrané informace o geografii, obyvatelstvu, vládě, ekonomice a historii země Bermudy. Zahrnuty jsou vybrané statistiky, přehledová mapa a podrobná mapa země Bermudy. (Některé texty na této stránce jsou automaticky přeloženy, takže překlad může být nepřesný. Právě nyní pracujeme na kvalitnějším překladu.) Ale pojďme začít mapou, kterou má Bermudy:

Bermudy - Přehled:

Co byste měli vědět o státě Bermudy? Začněme tímto: Bermudy se poprvé usadil v roce 1609 ztroskotanými anglickými kolonisty, kteří mířili do Virginie. Samospráva od roku 1620, Bermudy je nejstarší a nejlidnatější z britských zámořských území. Dovolená na ostrov, aby unikla severoamerickým zimám nejprve vyvinula ve viktoriánských dobách. Cestovní ruch je i nadále důležitý pro ekonomiku ostrova, ačkoli mezinárodní obchod ji předčil v posledních letech. Bermudy se také vyvinulo jako vysoce úspěšné offshore finanční centrum. Referendum o nezávislosti od Spojeného království bylo v roce 1995 řádně poraženo.

Geografie - Bermudy

Kde je na světě Bermudy? Umístění této země je Severní Amerika, skupina ostrovů v severním Atlantském oceánu, východně od Jižní Karolíny (USA). Bermudy má celkovou plochu 54 km2, z čehož 54 km2 je země. Takže to je docela malá země. Jak bychom mohli popsat terén této země? Tímto způsobem: nízké kopce odděleny úrodnými prohlubněmi. Nejnižší bod země Bermudy je Atlantský oceán 0 m, nejvyšší bod Město Hill 79 m. A klima je subtropický; mírné, vlhké; bouře, silné větry běžné ve winte.


Obyvatelé - Bermudy

Podívejme se, kolik lidí žije v zemi Bermudy. Počet obyvatel je: 70,864 (7/2017 odhad). Takže zde nežije příliš lidí. Kdo tady žije? černá 53,8%, bílá 31%, smíšená 7,5%, ostatní 7,1%, nespecifikovaná 0,6 % (2010 est). Jaké jsou tu požívané jazyky? Bermudy hovoří jazyky Angličtina (oficiální), portugalština. A náboženství: evangelická 46,2% (anglická 15,8%, africká metodistická biskupská 8,6%, adventista sedmého dne 6,7, letniční 3,5%, metodista 2,7%, presbyterián 2,0% Baptista 1,2%, armáda spásy 1,1%, bratří 1,0%, ostatní protestantští 2,0%), římský katolík 14,5%, svědek Jehovova 1,3%, ostatní křesťané 9,1%, muslimští 1%, ostatní 3,9%, žádný 17,8%, nespecifikováno 6,2% 2010 est.). Kolik let je tady lidem? 43.4 roků. Musíme dodat, že toto číslo je medián - takže polovina lidí je starší, polovina je mladší. A jaká je jejich očekávaná délka života (při narození)? Tato: 81.4 roků. Kde tu lidé žijí? Zde: poměrně rovnoměrné rozložení populace v celém. Hlavní městské oblasti v zemi Bermudy jsou: Hamiltonu (hlavním městě) 10 000 (2014).

Vláda a ekonomika - Bermudy

Hlavní město země Bermudy je Hamilton a typ vlády parlamentní demokracie (parlament); samosprávné zámořské území Spojeného království. Podívejme se na administrativní členění - 9 farnosti a 2 obce; Devonshire, Hamilton, Hamilton, Paget, Pembroke, Saint George, Saint George, Sandys, Smith, Southampton, Warwick. Pokud jde o ekonomiku, Bermudy má tyto důležité průmyslové produkty: mezinárodní obchod, cestovní ruch, lehká výroba. Důležité zemědělské produkty jsou banány, zelenina, citrusy, květiny; mléčné výrobky, med. Nejdůležitějšími exportními komoditami jsou reexporty léčivých přípravků a nejvýznamnějšími exportními partnery jsou Lotyšsko 33,4%, Jamajka 16,6%, USA 13,7%, Nigérie 11,7%, Izrael 4,7% (2016). Nejdůležitější importní komodity jsou oblečení, paliva, stroje a dopravní prostředky, stavební materiály, chemikálie, potraviny a živá zvířata a nejdůležitější importní partneři jsou US 54,2%, Japonsko 17,9% 13,7%, Kanada 4,9% (2016). Jakým bohatstvím oplývá Bermudy a jak bohatí jsou lidé v této zemi? Nejdůležitější je zde HDP na obyvatele (PPP): $85,700 (2013 odhad). To znamená, že tady lidé jsou v průměru bohatí. Dodejme, že se jedná o hrubý domácí produkt na osobu, který se přepočítává s ohledem na relativní náklady na místní zboží a služby. A ještě jedno důležité číslo - populace pod hranicí chudoby: 11% (2008 odhad).


Mapa BermudyZdarma Atlas světa e-kniha: Chcete mít vždy s sebou informace o všech zemích světa? Stáhněte si bezplatnou e-knihu Atlas světa nyní - zde - v mobi, epub nebo pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu iWorldAtlas.com a ochrana soukromí