Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika
Edit Trip

Atlas sveta: Bermudy

Atlas sveta: Bermudy. Na tejto stránke môžete vidieť mapu, vlajku krajiny a mnoho podrobných informácií o ľuďoch, histórii a hospodárstve krajiny Bermudy.


Informácie - Bermudy

Tu nájdete online vybrané informácie o geografii, obyvateľoch, vláde, ekonomike a histórii krajiny Bermudy. Zahrnuté sú vybrané štatistiky, prehľadná mapa a podrobná mapa Bermudy. (Niektoré texty na tejto stránke sú automaticky preložené, takže preklad môže byť nepresný. Práve teraz pracujeme na lepšom preklade.) Ale začneme s vlajkou Bermudy tu:

Bermudy - Prehľad:

Čo by ste mali vedieť o krajine Bermudy? Začnime týmto: Bermudy sa prvýkrát usadili v roku 1609 stroskotanými anglickými kolonistami, ktorí smerovali do Virginie. Samosprávy od roku 1620 sú Bermudy najstaršou a najľudnatejšou z britských zámorských území. Dovolenka na ostrov, aby unikla severoamerickým zimám prvýkrát vyvinutý vo viktoriánskej dobe. Cestovný ruch je naďalej dôležitý pre hospodárstvo ostrova, hoci medzinárodné obchodné aktivity ho v posledných rokoch prekonali. Bermudy sa tiež vyvinulo ako veľmi úspešné offshore finančné centrum. Referendum o nezávislosti od Spojeného kráľovstva bolo v roku 1995 zdravo porazené.

Geografia - Bermudy

Kde na svete je Bermudy? Umiestnenie tejto krajiny je Severná Amerika, skupina ostrovov v severnom Atlantickom oceáne, východne od Južnej Karolíny (USA). Celková plocha krajiny Bermudy je 54 km2, z čoho 54 km2 je zem. Takže toto je pomerne malá krajina. Ako by sme mohli opísať terén krajiny? Týmto spôsobom: nízke kopce oddelené úrodnou priehlbinou. Bermudy má najnižší bod Atlantský oceán 0 m, najvyšší bod Mesto Hill 79 m. Podnebie je subtropických; mierne, vlhké; prudké vietory, silné vietor bežné vo vetre.


Obyvatelia - Bermudy

Poďme sa pozrieť, koľko ľudí žije v krajine Bermudy. To číslo je: 70,864 (7/2017 odhad). Takže nie toľko ľudí žije tu. Kto žije tu? čierna 53.8%, biela 31%, zmiešaná 7.5%, ostatná 7.1%, nešpecifikovaná 0.6 % (2010 est). Aké sú jazyky v krajine Bermudy? Angličtina (oficiálna), portugalská. A náboženstvá: protestantská 46,2% (anglická 15,8%, africká metodistická episkopálna 8,6%, adventistka siedmeho dňa 6,7, letničná 3,5%, metodická 2,7%, presbyteriánska 2,0% Baptista 1,2%, armáda spásy 1,1%, bratov 1,0%, ostatní protestanti 2,0%), rímsky katolík 14,5%, svedok Jehovov 1,3%, iní kresťania 9,1%, moslimskí 1%, iní 3,9%, žiaden 17,8%, nespecifikovaný 6,2% 2010 est.). Koľko rokov je ľudom v priemere? 43.4 rok. Musíme dodať, že toto číslo je medián - takže polovica ľudí je staršia ako táto, polovica je mladšia. A aká je ich očakávana dĺžka života (pri narodení)? Toto: 81.4 rok. Kde ľudia žijú v krajine Bermudy? Tu: relatívne rovnomerné rozdelenie obyvateľstva v celom. Hlavné mestské oblasti krajiny Bermudy sú: Hamiltene (hlavnom meste) 10 000 (2014).

Vláda a hospodárstvo - Bermudy

Hlavné mesto krajiny Bermudy je Hamilton a typ vlády parlamentnej demokracie (Parlament); samosprávne zámorské územie Spojeného kráľovstva. Poďme sa pozrieť na správne rozdelenie - 9 farnosti a 2 obce; Devonshire, Hamilton, Hamilton, Paget, Pembroke, Saint George, Saint George, Sandys, Smith, Southampton, Warwick. Pokiaľ ide o ekonomiku krajiny Bermudy, dôležité priemyselné produkty sú medzinárodný obchod, cestovný ruch, ľahká výroba. Dôležité poľnohospodárske produkty sú banány, zelenina, citrusy, kvety; mliečne výrobky, med. Najdôležitejšie vývozné komodity sú reexporty liekov a najdôležitejšími exportnými partnermi sú Lotyšsko 33,4%, Jamajka 16,6%, USA 13,7%, Nigéria 11,7%, Izrael 4,7% (2016). Najdôležitejšie dovozné komodity sú Oblečenie, palivá, stroje a dopravné zariadenia, stavebné materiály, chemikálie, potraviny a živé zvieratá a najdôležitejšími dovoznými partnermi sú USA 54,2%, Japonsko 17,9% 13,7%, Kanada 4,9% (2016). Ako bohatá je krajina Bermudy a ako bohatí sú ľudia v tejto krajine? Najdôležitejšie je HDP na obyvateľa (PPP): $85,700 (2013 odhad). To znamená, že ľudia sú v priemere bohatí. Pridajme, že to znamená hrubý domáci produkt na osobu, ktorý je prepočítaný vzhľadom na relatívne náklady na miestne tovary a služby. A ešte jedno dôležité číslo - populácia pod hranicou chudoby: 11% (2008 odhad).


Mapa - BermudyE-kniha - Atlas sveta zdarma: Chcete mať vždy informácie o všetkých krajinách sveta? Stiahnite si bezplatnú e-knihu Atlas sveta teraz - tu - v mobi, epub alebo pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Vydavateľ: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidlá webu iWorldAtlas.com a ochrany súkromia