Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika
Edit Trip

Atlas světa: Britské Panenské ostrovy

Atlas světa: Britské Panenské ostrovy. Na této stránce můžete vidět mapu, vlajku státu a mnoho detailních informací o lidech, historii a ekonomice země Britské Panenské ostrovy.

Domů - Střední Amerika - Britské Panenské ostrovy

Informace - Britské Panenské ostrovy

Zde naleznete vybrané informace o geografii, obyvatelstvu, vládě, ekonomice a historii země Britské Panenské ostrovy. Zahrnuty jsou vybrané statistiky, přehledová mapa a podrobná mapa země Britské Panenské ostrovy. (Některé texty na této stránce jsou automaticky přeloženy, takže překlad může být nepřesný. Právě nyní pracujeme na kvalitnějším překladu.) Ale pojďme začít mapou, kterou má Britské Panenské ostrovy:

Britské Panenské ostrovy - Přehled:

Co byste měli vědět o státě Britské Panenské ostrovy? Začněme tímto: Nejprve obývali Arawak a později Carib indiánů, Panenské ostrovy byly usazeny holandským v 1648 a pak připojil angličtinou v 1672. Ostrovy byly část britské kolonie Leeward ostrovů od 1872-1960; byla jim udělena autonomie v roce 1967. Ekonomika je úzce svázána s většími a mnohem rozmanitějšími americkými Panenskými ostrovy na západě; dolar je legální měnou. Dne 6. září 2017 hurikán Irma zničil ostrov Tortola. Odhaduje se, že 80% bytových a obchodních objektů bylo zničeno nebo poškozeno, komunikace byla narušena a místní komunikace byla neprůchodná.

Geografie - Britské Panenské ostrovy

Kde je na světě Britské Panenské ostrovy? Umístění této země je Karibik, mezi Karibským mořem a severním Atlantickým oceánem, východně od Portoru. Britské Panenské ostrovy má celkovou plochu 151 km2, z čehož 151 km2 je země. Takže to je docela malá země. Jak bychom mohli popsat terén této země? Tímto způsobem: korálových ostrovů poměrně ploché; sopečný ostrov strmé, kopcovité. Nejnižší bod země Britské Panenské ostrovy je Karibské moře 0 m, nejvyšší bod Mount Sage 521 m. A klima je subtropický; vlhký; teploty zmírněné obchodními větry.


Obyvatelé - Britské Panenské ostrovy

Podívejme se, kolik lidí žije v zemi Britské Panenské ostrovy. Počet obyvatel je: 35,015 (7/2017 odhad). Takže zde nežije příliš lidí. Kdo tady žije? Afričana / černá 76,3%, Latino 5,5 %, bílé 5,4%, smíšené 5,3%, indické 2,1%, východní indián 1,6%, jiné 3%, nespecifikované 0,8% (2010 est.). Jaké jsou tu požívané jazyky? Britské Panenské ostrovy hovoří jazyky Angličtina (oficiální). A náboženství: Protestant 70,2% (církev boží 10,4%, anglikánská 9,5%, adventista sedmého dne 9,0%, letniční 8,2%, baptistická 7,4%, nová církev božská 6,9%, další protestant 1,2%), římský katolík 8,9% , Jehovův svědek 2,5%, hinduistický 1,9%, jiný 6,2%, žádný 7,9%, nespecifikovaný 2,4% (rok 2010). Kolik let je tady lidem? 36.5 roků. Musíme dodat, že toto číslo je medián - takže polovina lidí je starší, polovina je mladší. A jaká je jejich očekávaná délka života (při narození)? Tato: 78.8 roků. Kde tu lidé žijí? Zde: Poměrně rovnoměrná distribuce v celých obydlených ostrovech s největšími ostrovy Tortola , Anegada, Virgin Gorda a Jost Van Dyke, kteří mají největší počet obyvatel. Hlavní městské oblasti v zemi Britské Panenské ostrovy jsou: CESTOVNÍ MĚSTO (hlavní město) 13 000 (2014).

Vláda a ekonomika - Britské Panenské ostrovy

Hlavní město země Britské Panenské ostrovy je silničního města a typ vlády Parlamentní demokracie (Dům shromáždění); samosprávné zámořské území britského. Podívejme se na administrativní členění - žádné (zámořské území Spojeného království). Pokud jde o ekonomiku, Britské Panenské ostrovy má tyto důležité průmyslové produkty: turistika, lehký průmysl, výstavba, rum, betonový blok, offshore bankovnictví cente. Důležité zemědělské produkty jsou ovoce, zelenina; hospodářská zvířata, drůbež; rybářská. Nejdůležitějšími exportními komoditami jsou rum, čerstvé ryby, ovoce, zvířata; štěrk, pískové a nejvýznamnějšími exportními partnery jsou neznámo. Nejdůležitější importní komodity jsou stavební materiály, automobily, potraviny, stroje a nejdůležitější importní partneři jsou neznámo. Jakým bohatstvím oplývá Britské Panenské ostrovy a jak bohatí jsou lidé v této zemi? Nejdůležitější je zde HDP na obyvatele (PPP): $42,300 (2010 odhad). To znamená, že tady lidé jsou v průměru bohatí. Dodejme, že se jedná o hrubý domácí produkt na osobu, který se přepočítává s ohledem na relativní náklady na místní zboží a služby. A ještě jedno důležité číslo - populace pod hranicí chudoby: neznámo%.


Mapa Britské Panenské ostrovyZdarma Atlas světa e-kniha: Chcete mít vždy s sebou informace o všech zemích světa? Stáhněte si bezplatnou e-knihu Atlas světa nyní - zde - v mobi, epub nebo pdf.

©2018-2021 iWorldAtlas.com
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu iWorldAtlas.com a ochrana soukromí


Tweet