Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Atlas sveta: Britské Panenské ostrovy

Atlas sveta: Britské Panenské ostrovy. Na tejto stránke môžete vidieť mapu, vlajku krajiny a mnoho podrobných informácií o ľuďoch, histórii a hospodárstve krajiny Britské Panenské ostrovy.

Domov - Stredná Amerika - Britské Panenské ostrovy

Informácie - Britské Panenské ostrovy

Tu nájdete online vybrané informácie o geografii, obyvateľoch, vláde, ekonomike a histórii krajiny Britské Panenské ostrovy. Zahrnuté sú vybrané štatistiky, prehľadná mapa a podrobná mapa Britské Panenské ostrovy. (Niektoré texty na tejto stránke sú automaticky preložené, takže preklad môže byť nepresný. Práve teraz pracujeme na lepšom preklade.) Ale začneme s vlajkou Britské Panenské ostrovy tu:

Britské Panenské ostrovy - Prehľad:

Čo by ste mali vedieť o krajine Britské Panenské ostrovy? Začnime týmto: Najprv obývali Arawak a neskôr indiáni Carib, Panenské ostrovy boli usadené holandským v roku 1648 a potom pripojené angličtina v roku 1672. Ostrovy boli súčasťou britskej kolónie Leeward ostrovov od 1872-1960; získali autonómiu v roku 1967. Ekonomika je úzko spojená s väčšími a hustoľnejšími americkými Panenskými ostrovmi na západe; americký dolár je zákonnou menou. Dňa 6. septembra 2017 hurikán Irma zničil ostrov Tortola. Odhaduje sa, že 80% bytových a obchodných stavieb bolo zničených alebo poškodených, komunikácia bola prerušená a miestne cesty boli neprístupné.

Geografia - Britské Panenské ostrovy

Kde na svete je Britské Panenské ostrovy? Umiestnenie tejto krajiny je Karibik, medzi karibským morom a severným Atlantickým oceánom, východne od Portoriku. Celková plocha krajiny Britské Panenské ostrovy je 151 km2, z čoho 151 km2 je zem. Takže toto je pomerne malá krajina. Ako by sme mohli opísať terén krajiny? Týmto spôsobom: koralových ostrovov relatívne ploché; vulkanické ostrovy strmé, kopcovité. Britské Panenské ostrovy má najnižší bod Karibské more 0 m, najvyšší bod Mount Sage 521 m. Podnebie je subtropické; vlhké; teploty spomaľované obchodnými vetrom.


Obyvatelia - Britské Panenské ostrovy

Poďme sa pozrieť, koľko ľudí žije v krajine Britské Panenské ostrovy. To číslo je: 35,015 (7/2017 odhad). Takže nie toľko ľudí žije tu. Kto žije tu? africký / čierny 76,3%, Latino 5,5 %, biela 5,4%, zmiešaná 5,3%, indická 2,1%, východná indická 1,6%, ostatné 3%, nespecifikované 0,8% (2010 est.). Aké sú jazyky v krajine Britské Panenské ostrovy? Angličtina (oficiálna). A náboženstvá: Evanjelický 70,2% (cirkev Božia 10,4%, anglikánska 9,5%, adventista siedmeho dňa 9,0%, letnička 8,2%, baptista 7,4%, kostol Boží z nového zákona 6,9%, iní protestanti 1,2%), rímsky katolík 8,9% , Jehovových svedkov 2,5%, hinduistov 1,9%, iných 6,2%, žiadnych 7,9%, neurčených 2,4% (v roku 2010). Koľko rokov je ľudom v priemere? 36.5 rok. Musíme dodať, že toto číslo je medián - takže polovica ľudí je staršia ako táto, polovica je mladšia. A aká je ich očakávana dĺžka života (pri narodení)? Toto: 78.8 rok. Kde ľudia žijú v krajine Britské Panenské ostrovy? Tu: pomerne rovnomerné rozloženie na všetkých obyvateľov ostrovov s najväčšími ostrovmi Tortola , Anegada, Virgin Gorda a Jost Van Dyke s najväčším počtom obyvateľov. Hlavné mestské oblasti krajiny Britské Panenské ostrovy sú: CESTOVNÝ MESTO (hlavné mesto) 13 000 (2014).

Vláda a hospodárstvo - Britské Panenské ostrovy

Hlavné mesto krajiny Britské Panenské ostrovy je Road Town a typ vlády Parlamentnej demokracie (Dom zhromaždenia); samosprávne zámorské územie Spojeného kráľovstva. Poďme sa pozrieť na správne rozdelenie - žiadne (zámorské územie Spojeného kráľovstva). Pokiaľ ide o ekonomiku krajiny Britské Panenské ostrovy, dôležité priemyselné produkty sú turizmus, ľahký priemysel, stavebníctvo, rum, betónový blok, pobrežné bankovníctvo cente. Dôležité poľnohospodárske produkty sú ovocia, zeleniny; hospodárske zvieratá, hydina; rybársky. Najdôležitejšie vývozné komodity sú rum, čerstvé ryby, ovocie, zvieratá; štrk, pieskové a najdôležitejšími exportnými partnermi sú nevedno. Najdôležitejšie dovozné komodity sú stavebné materiály, automobily, potraviny, stroje a najdôležitejšími dovoznými partnermi sú nevedno. Ako bohatá je krajina Britské Panenské ostrovy a ako bohatí sú ľudia v tejto krajine? Najdôležitejšie je HDP na obyvateľa (PPP): $42,300 (2010 odhad). To znamená, že ľudia sú v priemere bohatí. Pridajme, že to znamená hrubý domáci produkt na osobu, ktorý je prepočítaný vzhľadom na relatívne náklady na miestne tovary a služby. A ešte jedno dôležité číslo - populácia pod hranicou chudoby: neznáme%.


Mapa - Britské Panenské ostrovyE-kniha - Atlas sveta zdarma: Chcete mať vždy informácie o všetkých krajinách sveta? Stiahnite si bezplatnú e-knihu Atlas sveta teraz - tu - v mobi, epub alebo pdf.

©2018-2019 iWorldAtlas.com
Vydavateľ: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidlá webu iWorldAtlas.com a ochrany súkromia


Tweet