Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika
Edit Trip

Atlas světa: Burundi

Atlas světa: Burundi. Na této stránce můžete vidět mapu, vlajku státu a mnoho detailních informací o lidech, historii a ekonomice země Burundi.

Domů - Afrika - Burundi

Informace - Burundi

Zde naleznete vybrané informace o geografii, obyvatelstvu, vládě, ekonomice a historii země Burundi. Zahrnuty jsou vybrané statistiky, přehledová mapa a podrobná mapa země Burundi. (Některé texty na této stránce jsou automaticky přeloženy, takže překlad může být nepřesný. Právě nyní pracujeme na kvalitnějším překladu.) Ale pojďme začít mapou, kterou má Burundi:

Burundi - Přehled:

Co byste měli vědět o státě Burundi? Začněme tímto: Burundi je malá země ve východní Africe, na které hraničí Tanzanie, Rwanda a jezero Tanganyika. Burundi získal svou nezávislost od Belgie v roce 1962. Hodně z jeho historie je turbulentní a Burundiho první demokraticky zvolený prezident byl zavražděn v říjnu 1993 po pouhých 100 dnech v úřadu. Mezinárodní smlouva uzavřená v Arushi ukončila občanskou válku v letech 1993-2005, připravila cestu pro novou ústavu a volby v roce 2005. Pierre Nkurunziza byl zvolen prezidentem v letech 2005 a 2010 a opět v kontroverzních volbách v roce 2015. Burundi nadále čelí mnoha politickým a ekonomickým výzvám.

Geografie - Burundi

Kde je na světě Burundi? Umístění této země je Střední Afrika, východně od Konžské demokratické republiky, západně od Tanzanie. Burundi má celkovou plochu 27,830 km2, z čehož 25,680 km2 je země. Takže to není nijak velká země. Jak bychom mohli popsat terén této země? Tímto způsobem: kopcovité a hornaté, klesající na náhorní plošinu na východě, některé roviny 1. Nejnižší bod země Burundi je jezero Tanganyika 772 m, nejvyšší bod Heha 2,670 m. A klima je rovníkový; vysoká plošina se značnou výškovou výškou (772 m až 2670 m nad mořem); průměrná roční teplota se mění s nadmořskou výškou od 23 do 17 stupňů Celsia, ale je obecně střední, průměrná nadmořská výška je asi 1700 m; průměrné roční srážky jsou asi 150 cm; dvě mokré sezóny (únor až květen a září až listopad) a dvě suchá období (červen až srpen a prosinec až leden).


Obyvatelé - Burundi

Podívejme se, kolik lidí žije v zemi Burundi. Počet obyvatel je: 11,466,756. Takže toto není příliš lidnatá země. Kdo tady žije? Hutu (Bantu) 85%, Tutsi (Hamitic) 14%, Twa (Pygmy) 1%, Evropané 3000, Jihoasijané 2,000. Jaké jsou tu požívané jazyky? Burundi hovoří jazyky Kirundi 29,7% (oficiální), Kirundi a jiný jazyk 9,6%, francouzský a jiný jazyk 0,3%, svahilský a svahilský a jiný jazyk 0,2% (podél jezera Tanganyika a oblast Bujumbura), anglicky (oficiální) a anglický a jiný jazyk 0,06%, více než 2 jazyky 3.7%, nespecifikováno 56.9%. A náboženství: římský katolík 62.1%, protestant 23.9% (včetně adventistů 2.3% a dalších protestantských 21.6%), muslimských 2.5%, ostatních 3.6%, nespecifikovaných 7.9% (rok 2008). Kolik let je tady lidem? 17 roků. Musíme dodat, že toto číslo je medián - takže polovina lidí je starší, polovina je mladší. A jaká je jejich očekávaná délka života (při narození)? Tato: 60.9 roků. Kde tu lidé žijí? Zde: Jedna z nejhustěji obydlených zemí Afriky; koncentrace bývají na severu a podél severního břehu jezera Tanganyika na západě; většina lidí žije na farmách poblíž oblastí plodné vulkanické půdy. Hlavní městské oblasti v zemi Burundi jsou: Bujumbura (hlavní město) 751,000 (2015).

Vláda a ekonomika - Burundi

Hlavní město země Burundi je Bujumbura a typ vlády prezidentská republika. Podívejme se na administrativní členění - 18 provincií; Bubanza, Bujumbura Mairie, Bujumbura Rural, Bururi, Cankuzo, Cibitoke, Gitega, Karuzi, Kayanza, Kirundo, Makamba, Muramvya, Muyinga, Mwaro, Ngozi, Rumonge, Rutana, Ruyigi. Pokud jde o ekonomiku, Burundi má tyto důležité průmyslové produkty: lehké spotřební zboží (cukr, obuv, mýdlo, pivo); cement, montáž dovezených komponent; stavba veřejných staveb; zpracování potravin (ovoce),. Důležité zemědělské produkty jsou káva, bavlna, čaj, kukuřice, fazole, čirok, sladké brambory, banány, maniok, tapioka; hovězí maso, mléko, skryje. Nejdůležitějšími exportními komoditami jsou káva, čaj, cukr, bavlna, skrývá a nejvýznamnějšími exportními partnery jsou Demokratická republika Kongo 30,6%, UAE 15,7%, Kenya 14,5%, Rwanda 7,2% (2016),. Nejdůležitější importní komodity jsou kapitálové zboží, ropné produkty, potraviny a nejdůležitější importní partneři jsou Čína 13,3%, Indie 13%, Tanzanie 8,6%, Saúdská Arábie 7,9%, Keňa 7,5%, Spojené arabské emiráty 5,2%, Uganda 5% (2016). Jakým bohatstvím oplývá Burundi a jak bohatí jsou lidé v této zemi? Nejdůležitější je zde HDP na obyvatele (PPP): $800 (2017 odhad). Toto je velmi malé číslo. Dodejme, že se jedná o hrubý domácí produkt na osobu, který se přepočítává s ohledem na relativní náklady na místní zboží a služby. A ještě jedno důležité číslo - populace pod hranicí chudoby: 64.6% (2014 odhad).


Mapa BurundiZdarma Atlas světa e-kniha: Chcete mít vždy s sebou informace o všech zemích světa? Stáhněte si bezplatnou e-knihu Atlas světa nyní - zde - v mobi, epub nebo pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu iWorldAtlas.com a ochrana soukromí