Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika
Edit Trip

Atlas sveta: Burundi

Atlas sveta: Burundi. Na tejto stránke môžete vidieť mapu, vlajku krajiny a mnoho podrobných informácií o ľuďoch, histórii a hospodárstve krajiny Burundi.

Domov - Afrika - Burundi

Informácie - Burundi

Tu nájdete online vybrané informácie o geografii, obyvateľoch, vláde, ekonomike a histórii krajiny Burundi. Zahrnuté sú vybrané štatistiky, prehľadná mapa a podrobná mapa Burundi. (Niektoré texty na tejto stránke sú automaticky preložené, takže preklad môže byť nepresný. Práve teraz pracujeme na lepšom preklade.) Ale začneme s vlajkou Burundi tu:

Burundi - Prehľad:

Čo by ste mali vedieť o krajine Burundi? Začnime týmto: Burundi je malá krajina vo východnej Afrike ohraničená Tanzániou, Rwandou a jazerom Tanganyika. Burundi získal svoju nezávislosť od Belgicka v roku 1962. Veľa z jeho histórie je turbulentné a prvý demokraticky zvolený prezident Burundi bol zavraždený v októbri 1993 po iba 100 dňoch vo funkcii. Medzinárodná sprostredkovaná dohoda z Arusha ukončila občiansku vojnu v rokoch 1993-2005, pripravila pôdu pre novú ústavu a voľby v roku 2005. Pierre Nkurunziza bol zvolený za prezidenta v rokoch 2005 a 2010 a opäť v kontroverzných voľbách v roku 2015. Burundi naďalej čelí mnohým politickým a hospodárskym výzvam.

Geografia - Burundi

Kde na svete je Burundi? Umiestnenie tejto krajiny je Stredná Afrika, východne od Konžskej demokratickej republiky, západne od Tanzánie. Celková plocha krajiny Burundi je 27,830 km2, z čoho 25,680 km2 je zem. Takže to nie je veľká krajina. Ako by sme mohli opísať terén krajiny? Týmto spôsobom: kopcovité a hornaté, klesajúce na plošinu na východe, niektoré roviny. Burundi má najnižší bod jazero Tanganyika 772 m, najvyšší bod Heha 2,670 m. Podnebie je rovníkový; vysoká plošina so značnými výškami (772 až 2670 m nad morom); priemerná ročná teplota sa mení s nadmorskou výškou od 23 do 17 stupňov Celzia, ale je všeobecne stredná, keďže priemerná nadmorská výška je približne 1700 m; priemerné ročné zrážky sú približne 150 cm; dve vlhké obdobia (február až máj a september až november) a dve suché obdobia (jún až august a december až január).


Obyvatelia - Burundi

Poďme sa pozrieť, koľko ľudí žije v krajine Burundi. To číslo je: 11,466,756. Takže toto nie je krajina s príliš mnohýmy ľudmi. Kto žije tu? Hutu (Bantu) 85%, Tutsi (Hamitic) 14%, Twa (Pygmy) 1%, Európania 3000,. Aké sú jazyky v krajine Burundi? Južní Ázia 2.000 Kirundi 29.7% 9,1%, francúzsky (úradný) a francúzsky a iný jazyk 0,3%, svahilský a svahilský a iný jazyk 0,2% (pozdĺž jazera Tanganyika a oblasť Bujumbura), angličtina (úradná) a angličtina a iný jazyk 0,06% 3,7%, nespecifikované 56,9%. A náboženstvá: rímskokatolícke 62,1%, protestantské 23,9% (vrátane adventistov 2,3% a iných protestantov 21,6%), moslimských 2,5%, ostatných 3,6%, nešpecifikovaných 7,9% (rok 2008). Koľko rokov je ľudom v priemere? 17 rok. Musíme dodať, že toto číslo je medián - takže polovica ľudí je staršia ako táto, polovica je mladšia. A aká je ich očakávana dĺžka života (pri narodení)? Toto: 60.9 rok. Kde ľudia žijú v krajine Burundi? Tu: Jedna z najhustejšie obývaných krajín v Afrike; koncentrácie bývajú na severe a pozdĺž severného pobrežia jazera Tanganyika na západe; väčšina ľudí žije na farmách v blízkosti plôch so zemnou pôdou. Hlavné mestské oblasti krajiny Burundi sú: Bujumbura (hlavné mesto) 751.

Vláda a hospodárstvo - Burundi

Hlavné mesto krajiny Burundi je Bujumbura a typ vlády prezidentská republika. Poďme sa pozrieť na správne rozdelenie - 18 provincií; Bubanza, Bujumbura Mairie, Bujumbura vidieka, Burui, Canukzo, Cibitoke, Gitega, Karuzi, Kayanza, Kirundo, Makamba, Muramvya, Muyinga, Mwaro, Ngozi, Rumonge, Rutana, Ruyigi. Pokiaľ ide o ekonomiku krajiny Burundi, dôležité priemyselné produkty sú ľahké spotrebné tovary (cukor, obuv, mydlo, pivo); cement, montáž dovezených komponentov; stavba verejných prác; spracovanie potravín (ovocie),. Dôležité poľnohospodárske produkty sú káva, bavlna, čaj, kukurica, fazuľa, cirok, sladké zemiaky, banány, kasava (maniok, tapioka); hovädzie mäso, mlieko, koží. Najdôležitejšie vývozné komodity sú káva, čaj, cukor, bavlna, skrýva a najdôležitejšími exportnými partnermi sú Konžská demokratická republika 30,6%, UAE 15,7%, Kenya 14,5%, Rwanda 7,2% (2016),. Najdôležitejšie dovozné komodity sú kapitálové tovary, ropné produkty, potraviny a najdôležitejšími dovoznými partnermi sú Čína 13,3%, India 13%, Tanzánia 8,6%, Saudská Arábia 7,9%, Keňa 7,5%, Spojené arabské emiráty 5,2%, Uganda 5% (2016). Ako bohatá je krajina Burundi a ako bohatí sú ľudia v tejto krajine? Najdôležitejšie je HDP na obyvateľa (PPP): $800 (2017 odhad). Toto je veľmi nízke číslo. Pridajme, že to znamená hrubý domáci produkt na osobu, ktorý je prepočítaný vzhľadom na relatívne náklady na miestne tovary a služby. A ešte jedno dôležité číslo - populácia pod hranicou chudoby: 64.6% (2014 odhad).


Mapa - BurundiE-kniha - Atlas sveta zdarma: Chcete mať vždy informácie o všetkých krajinách sveta? Stiahnite si bezplatnú e-knihu Atlas sveta teraz - tu - v mobi, epub alebo pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Vydavateľ: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidlá webu iWorldAtlas.com a ochrany súkromia