Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika
Edit Trip

Atlas světa: Francouzská Polynésie

Atlas světa: Francouzská Polynésie. Na této stránce můžete vidět mapu, vlajku státu a mnoho detailních informací o lidech, historii a ekonomice země Francouzská Polynésie.

Domů - Austrálie & Oceánie - Francouzská Polynésie

Informace - Francouzská Polynésie

Zde naleznete vybrané informace o geografii, obyvatelstvu, vládě, ekonomice a historii země Francouzská Polynésie. Zahrnuty jsou vybrané statistiky, přehledová mapa a podrobná mapa země Francouzská Polynésie. (Některé texty na této stránce jsou automaticky přeloženy, takže překlad může být nepřesný. Právě nyní pracujeme na kvalitnějším překladu.) Ale pojďme začít mapou, kterou má Francouzská Polynésie:

Francouzská Polynésie - Přehled:

Co byste měli vědět o státě Francouzská Polynésie? Začněme tímto: Francouzové připevňovali různé polynéské ostrovní skupiny během 19. století. V září 1995 Francie vyvolala rozsáhlé protesty tím, že obnovila jaderné testování na atolu Mururoa po tříletém moratoriu. Testy byly zastaveny v lednu 1996. V posledních letech se autonomie francouzské Polynésie výrazně rozšířila.

Geografie - Francouzská Polynésie

Kde je na světě Francouzská Polynésie? Umístění této země je Oceánie, pět souostroví (Archipel des Tuamotu, Iles Gambier, Iles Markýz, Iles Tubuai, Společenské ostrovy) v jižní části Tichého oceánu asi v půli cesty mezi Jižní Amerikou a Austrálií. Francouzská Polynésie má celkovou plochu 4,167 km2 (118 islands and atolls; 67 are inhabited), z čehož 3,827 km2 je země. Takže to je docela malá země. Jak bychom mohli popsat terén této země? Tímto způsobem: směs drsných vysokých ostrovů a nízkých ostrovů s útesy. Nejnižší bod země Francouzská Polynésie je Tichý oceán 0 m, nejvyšší bod Mont Orohena 2 241 m. A klima je tropická, ale mírná.


Obyvatelé - Francouzská Polynésie

Podívejme se, kolik lidí žije v zemi Francouzská Polynésie. Počet obyvatel je: 287,881 (7/2017 odhad). Takže zde nežije příliš lidí. Kdo tady žije? Polynésie 78% Čínská 12%, místní francouzský 6%, metropolitní French 4%. Jaké jsou tu požívané jazyky? Francouzská Polynésie hovoří jazyky French (oficiální) 70%, Polynesian (oficiální) 28,2%, ostatní 1,8% (2012 est.). A náboženství: protestant 54%, římský katolík 30%, ostatní 10%, bez vyznání 6%. Kolik let je tady lidem? 31.9 roků. Musíme dodat, že toto číslo je medián - takže polovina lidí je starší, polovina je mladší. A jaká je jejich očekávaná délka života (při narození)? Tato: 77.4 roků. Kde tu lidé žijí? Zde: Většina obyvatelstva žije na společnostech ostrovů, jeden z pěti souostroví, který zahrnuje nejlidnatější ostrov - Tahiti - s přibližně 70% národnosti. Hlavní městské oblasti v zemi Francouzská Polynésie jsou: Papeete (hlavní město) 133 000 ).

Vláda a ekonomika - Francouzská Polynésie

Hlavní město země Francouzská Polynésie je Papeete (umístěné na Tahiti) a typ vlády Parlamentní demokracie (shromáždění Francouzské Polynésie); zámořské sdružení Francie. Podívejme se na administrativní členění - 5 správní útvary (správní útvary, jednotlivá správní správa): Iles Australes (ostrovy Austrálie), Iles du Vent (ostrovy větru), Iles Marquises Ostrovy), Iles Sous-le-Vent (ostrovy Leeward), Iles Tuamotu-Gambier; Pozor - Leeward ostrovy a Návětrné ostrovy tvoří dohromady Společenské ostrovy (Iles de la Société). Pokud jde o ekonomiku, Francouzská Polynésie má tyto důležité průmyslové produkty: turistika, perly, zemědělské zpracování, ruční práce, fosfáty. Důležité zemědělské produkty jsou kokosové ořechy, vanilka, zelenina, ovoce, káva; drůbež, hovězí maso, mléčné výrobky; Ryba. Nejdůležitějšími exportními komoditami jsou kultivované perly, kokosové výrobky, perleť, vanilka, žraločí maso a nejvýznamnějšími exportními partnery jsou Japonsko 22,2%, Hongkong 21,7%, Kyrgyzstán 16.8% USA 12,6% (2016). Nejdůležitější importní komodity jsou pohonné hmoty, potraviny, stroje a zařízení a nejdůležitější importní partneři jsou Francie 28,5%, Jižní Korea 10,7%, USA 9%, NZ 7,8%, Čína 7,2%, Singapur 5,9%. Jakým bohatstvím oplývá Francouzská Polynésie a jak bohatí jsou lidé v této zemi? Nejdůležitější je zde HDP na obyvatele (PPP): $17,000 (2015 odhad). To je docela dobré. Dodejme, že se jedná o hrubý domácí produkt na osobu, který se přepočítává s ohledem na relativní náklady na místní zboží a služby. A ještě jedno důležité číslo - populace pod hranicí chudoby: 19.7% (2009 odhad).


Mapa Francouzská PolynésieZdarma Atlas světa e-kniha: Chcete mít vždy s sebou informace o všech zemích světa? Stáhněte si bezplatnou e-knihu Atlas světa nyní - zde - v mobi, epub nebo pdf.

©2018-2021 iWorldAtlas.com
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu iWorldAtlas.com a ochrana soukromí


Tweet