Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika
Edit Trip

Atlas sveta: Francúzska Polynézia

Atlas sveta: Francúzska Polynézia. Na tejto stránke môžete vidieť mapu, vlajku krajiny a mnoho podrobných informácií o ľuďoch, histórii a hospodárstve krajiny Francúzska Polynézia.

Domov - Austrália & Oceánia - Francúzska Polynézia

Informácie - Francúzska Polynézia

Tu nájdete online vybrané informácie o geografii, obyvateľoch, vláde, ekonomike a histórii krajiny Francúzska Polynézia. Zahrnuté sú vybrané štatistiky, prehľadná mapa a podrobná mapa Francúzska Polynézia. (Niektoré texty na tejto stránke sú automaticky preložené, takže preklad môže byť nepresný. Práve teraz pracujeme na lepšom preklade.) Ale začneme s vlajkou Francúzska Polynézia tu:

Francúzska Polynézia - Prehľad:

Čo by ste mali vedieť o krajine Francúzska Polynézia? Začnime týmto: Počas 19. storočia Francúzsko priloľilo rôzne polynézske ostrovné skupiny. V septembri 1995 Francúzsko vyvolalo rozsiahle protesty obnovením jadrového testovania atolu Mururoa po trojročnom moratóriu. Testy boli zastavené v januári 1996. V posledných rokoch sa autonómia francúzskej Polynézie výrazne rozšírila.

Geografia - Francúzska Polynézia

Kde na svete je Francúzska Polynézia? Umiestnenie tejto krajiny je Oceánia, päť súostrovia (Archipel des Tuamotu, Iles Gambier, Iles Marquises, Iles Tubuai, Spoločenské ostrovy) v južnom Tichom oceáne asi na polceste medzi Južnou Amerikou a Austráliou. Celková plocha krajiny Francúzska Polynézia je 4,167 km2 (118 islands and atolls; 67 are inhabited), z čoho 3,827 km2 je zem. Takže toto je pomerne malá krajina. Ako by sme mohli opísať terén krajiny? Týmto spôsobom: zmes nerovných ostrovov a nízkych ostrovov s útesmi. Francúzska Polynézia má najnižší bod Tichý oceán 0 m, najvyšší bod Mont Orohena 2 241 m. Podnebie je tropická, ale mierna.


Obyvatelia - Francúzska Polynézia

Poďme sa pozrieť, koľko ľudí žije v krajine Francúzska Polynézia. To číslo je: 287,881 (7/2017 odhad). Takže nie toľko ľudí žije tu. Kto žije tu? Polynézia 78% Čínsky 12%, miestny francúzsky 6%, mestský francúzsky 4%. Aké sú jazyky v krajine Francúzska Polynézia? francúzsky (oficiálny) 70%, polynézsky (oficiálny) 28,2%, iný 1,8% (2012 est.). A náboženstvá: Protestant 54%, rímskokatolícky 30% 6%. Koľko rokov je ľudom v priemere? 31.9 rok. Musíme dodať, že toto číslo je medián - takže polovica ľudí je staršia ako táto, polovica je mladšia. A aká je ich očakávana dĺžka života (pri narodení)? Toto: 77.4 rok. Kde ľudia žijú v krajine Francúzska Polynézia? Tu: Väčšina obyvateľov žije na spoločenských ostrovoch, jeden z piatich súostrovie, ktorý zahŕňa najľudnatejší ostrov - Tahiti - s približne 70% národnej populácie. Hlavné mestské oblasti krajiny Francúzska Polynézia sú: Papeete (hlavné mesto) 133 000 ).

Vláda a hospodárstvo - Francúzska Polynézia

Hlavné mesto krajiny Francúzska Polynézia je Papeete (nachádzajúce sa na Tahiti) a typ vlády Parlamentnej demokracie (zhromaždenie Francúzskej Polynézie); zámorské spoločenstvo Francúzska. Poďme sa pozrieť na správne rozdelenie - 5 administratívne útvary (administratívne útvary, jednotné správne útvary) Iles Australes, Iles du Vent, Iques Marquises Ostrovy), Iles Sous-le-Vent (ostrovy Leeward), Iles Tuamotu-Gambier; poznámka - Leeward ostrovy a pobrežné ostrovy tvoria spoločné ostrovy (Iles de la Societe). Pokiaľ ide o ekonomiku krajiny Francúzska Polynézia, dôležité priemyselné produkty sú turistiky, perly, poľnohospodárske spracovanie, remeselné výrobky, fosfáty. Dôležité poľnohospodárske produkty sú kokosových orechov, vanilka, zelenina, ovocie, káva; hydina, hovädzie mäso, mliečne výrobky; ryby. Najdôležitejšie vývozné komodity sú Pestované perly, kokosové výrobky, perleť, vanilka, žraloky a najdôležitejšími exportnými partnermi sú Japonsko 22,2%, Hongkong 21,7%, Kirgizsko 16.8% USA 12,6% (2016). Najdôležitejšie dovozné komodity sú palivá, potraviny, stroje a zariadenia a najdôležitejšími dovoznými partnermi sú Francúzsko 28,5%, Južná Kórea 10,7%, USA 9%, NZ 7,8%, Čína 7,2%, Singapur 5,9%. Ako bohatá je krajina Francúzska Polynézia a ako bohatí sú ľudia v tejto krajine? Najdôležitejšie je HDP na obyvateľa (PPP): $17,000 (2015 odhad). To je celkom dobré. Pridajme, že to znamená hrubý domáci produkt na osobu, ktorý je prepočítaný vzhľadom na relatívne náklady na miestne tovary a služby. A ešte jedno dôležité číslo - populácia pod hranicou chudoby: 19.7% (2009 odhad).


Mapa - Francúzska PolynéziaE-kniha - Atlas sveta zdarma: Chcete mať vždy informácie o všetkých krajinách sveta? Stiahnite si bezplatnú e-knihu Atlas sveta teraz - tu - v mobi, epub alebo pdf.

©2018-2021 iWorldAtlas.com
Vydavateľ: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidlá webu iWorldAtlas.com a ochrany súkromia


Tweet