Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika
Edit Trip

Atlas světa: Guam

Atlas světa: Guam. Na této stránce můžete vidět mapu, vlajku státu a mnoho detailních informací o lidech, historii a ekonomice země Guam.


Informace - Guam

Zde naleznete vybrané informace o geografii, obyvatelstvu, vládě, ekonomice a historii země Guam. Zahrnuty jsou vybrané statistiky, přehledová mapa a podrobná mapa země Guam. (Některé texty na této stránce jsou automaticky přeloženy, takže překlad může být nepřesný. Právě nyní pracujeme na kvalitnějším překladu.) Ale pojďme začít mapou, kterou má Guam:

Guam - Přehled:

Co byste měli vědět o státě Guam? Začněme tímto: Španělsko postoupilo Guam do USA v roce 1898. Zachyceno Japonci v roce 1941, to bylo znovu o tři roky později. Vojenské instalace na ostrově jsou některé z strategicky nejdůležitějších amerických základen v Pacifiku.

Geografie - Guam

Kde je na světě Guam? Umístění této země je Oceánie, ostrov v severním Tichém oceánu, asi tři čtvrtiny cesty z Havaje na Filipíny. Guam má celkovou plochu 544 km2, z čehož 544 km2 je země. Takže to je docela malá země. Jak bychom mohli popsat terén této země? Tímto způsobem: vulkanický původ, obklopený korálovými útesy; relativně plochá korálová vápencová plošina (zdroj nejvíce sladké vody), se strmými pobřežními útesy a úzkými pobřežními pláněmi na severu, nízkými kopci v centru, pohořím v jižním. Nejnižší bod země Guam je Tichém oceánu 0 m, nejvyšší bod Mount Lamlam 406 m. A klima je tropických mořských; obecně teplé a vlhké, moderované severovýchodními větry obchodu; období sucha (od ledna do června), období dešťů (červenec až prosinec); malé sezónní změny teploty.


Obyvatelé - Guam

Podívejme se, kolik lidí žije v zemi Guam. Počet obyvatel je: 167,358 (7/2017 odhad). Takže zde nežije příliš lidí. Kdo tady žije? Chamorro 37,3%, Filipínský 26,3%, bílý 7,1%, Chuukese 7%, korejský 2,2%, ostatní Pacifik ostrovan 2%, jiní 2% Asie, %, Japonština 1,5%, Pohanská 1,4%, smíšená 9,4%, ostatní 0,6% (v roce 2010). Jaké jsou tu požívané jazyky? Guam hovoří jazyky Angličtina 43,6%, filipínština 21,2%, Chamorro 17,8%, ostatní tichomořské ostrovní jazyky 10%, asijské jazyky 6,3%, ostatní 1,1% (2010 est.). A náboženství: Římskokatolická 85%, ostatní 15% (rok 1999). Kolik let je tady lidem? 29 roků. Musíme dodat, že toto číslo je medián - takže polovina lidí je starší, polovina je mladší. A jaká je jejich očekávaná délka života (při narození)? Tato: 76 roků. Kde tu lidé žijí? Zde: Na ostrově neexistují velká města, ačkoli velká vesnice (obce) přitahují hodně obyvatelstva; největší z nich je Dededo. Hlavní městské oblasti v zemi Guam jsou: Hagatna (hlavní město) 143,000 (2014).

Vláda a ekonomika - Guam

Hlavní město země Guam je Hagåtña (Agana) a typ vlády prezidentské demokracie; samosprávným unincorporated území Spojených států. Podívejme se na administrativní členění - žádný (území USA). Pokud jde o ekonomiku, Guam má tyto důležité průmyslové produkty: národní obrany, cestovního ruchu, stavebnictví, překladiště služby, betonové výrobky, tisk a publikování, zpracování potravin, textilu. Důležité zemědělské produkty jsou ovoce, kopra, zelenina; vejce, vepřové maso, drůbež, hovězí maso. Nejdůležitějšími exportními komoditami jsou překládka rafinovaných ropných produktů, stavebních materiálů, ryb, potravin a nápojů a nejvýznamnějšími exportními partnery jsou Palau 20,3%, Japonsko 5,1% (2016). Nejdůležitější importní komodity jsou ropa a ropné produkty, potraviny, vyrobené zboží a nejdůležitější importní partneři jsou Singapur 32,1%, Japonsko 30,6%, Jižní Korea 8,4%, Hongkong 8,1%. Jakým bohatstvím oplývá Guam a jak bohatí jsou lidé v této zemi? Nejdůležitější je zde HDP na obyvatele (PPP): $30,500 (2013 odhad). To znamená, že životní úroveň je zde dobrá. Dodejme, že se jedná o hrubý domácí produkt na osobu, který se přepočítává s ohledem na relativní náklady na místní zboží a služby. A ještě jedno důležité číslo - populace pod hranicí chudoby: 23% (2001 odhad).


Mapa GuamZdarma Atlas světa e-kniha: Chcete mít vždy s sebou informace o všech zemích světa? Stáhněte si bezplatnou e-knihu Atlas světa nyní - zde - v mobi, epub nebo pdf.

©2018-2021 iWorldAtlas.com
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu iWorldAtlas.com a ochrana soukromí


Tweet