Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika
Edit Trip

Atlas světa: Jamajka

Atlas světa: Jamajka. Na této stránce můžete vidět mapu, vlajku státu a mnoho detailních informací o lidech, historii a ekonomice země Jamajka.


Informace - Jamajka

Zde naleznete vybrané informace o geografii, obyvatelstvu, vládě, ekonomice a historii země Jamajka. Zahrnuty jsou vybrané statistiky, přehledová mapa a podrobná mapa země Jamajka. (Některé texty na této stránce jsou automaticky přeloženy, takže překlad může být nepřesný. Právě nyní pracujeme na kvalitnějším překladu.) Ale pojďme začít mapou, kterou má Jamajka:

Jamajka - Přehled:

Co byste měli vědět o státě Jamajka? Začněme tímto: Ostrov - objevil Christopher Columbus v 1494 - byl urovnán španělskou časně v 16. století. Rodáci Taino, kteří po staletí obývali Jamajku, byli postupně vyhlazeni a nahrazováni africkými otroky. Anglie obsadila ostrov v roce 1655 a založila hospodářství založenou na cukru, kakaovém a kávovém. Zrušení otroctví v roce 1834 osvobodilo čtvrt milionu otroků, z nichž mnozí se stali malými zemědělci. Jamajka postupně zvyšovala svou nezávislost na Británii. V roce 1958 se připojila k ostatním kolumbijským kolumbijským kolonám při vytváření Federace západních Indie. Jamajka získala úplnou nezávislost, když se v roce 1962 stáhla z federace. Zhoršující se ekonomické podmínky během sedmdesátých let vedly k opakujícímu se násilí, jelikož soupeřící gangy spojené s hlavními politickými stranami se vyvinuly do silných sítí organizovaného zločinu zapojených do mezinárodního pašování drog a praní špinavých peněz. Násilná kriminalita, obchod s drogami a chudoba představují pro vládu dnešní významné výzvy. Nicméně mnohé venkovské a rekreační oblasti zůstávají relativně bezpečné a významně přispívají k hospodářství.

Geografie - Jamajka

Kde je na světě Jamajka? Umístění této země je Karibik, ostrov v Karibském moři, jižně od Kuby. Jamajka má celkovou plochu 10,991 km2, z čehož 10,831 km2 je země. Takže to je docela malá země. Jak bychom mohli popsat terén této země? Tímto způsobem: většinou hory, s úzkým, přerušovaným pobřežním pláním. Nejnižší bod země Jamajka je Karibské moře 0 m, nejvyšší bod Blue Mountain Peak 2 256 m. A klima je tropických; horké, vlhké; temperamentní interiér.


Obyvatelé - Jamajka

Podívejme se, kolik lidí žije v zemi Jamajka. Počet obyvatel je: 2,990,561 (7/2017 odhad). Takže toto není příliš lidnatá země. Kdo tady žije? černá 92,1%, smíšená 6,1%, východní indická 0,8%, ostatní 0,4%, nespecifikovaná 0,7% (2011 est.). Jaké jsou tu požívané jazyky? Jamajka hovoří jazyky Angličtina, angličtina patois. A náboženství: Protestant 64,8% (zahrnuje adventisté sedmého dne 12,0%, letniční 11,0%, jinou církev boží 9,2%, církev boží v novém zákoně 7,2%, baptista 6,7%, církev boží na Jamajce 4,8%, církev božství proroctví 4,5% Anglikánské 2,8%, sjednocené církve 2,1%, metodisté ​​1,6%, oživené 1,4%, bratry 0,9% a moravské 0,7%), římský katolík 2,2%, svědek Jehovových 1,9%, rastafarián 1,1%, ostatní 6,5%, ne 21,3% 2,3% (2011 est.). Kolik let je tady lidem? 26 roků. Musíme dodat, že toto číslo je medián - takže polovina lidí je starší, polovina je mladší. A jaká je jejich očekávaná délka života (při narození)? Tato: 73.7 roků. Kde tu lidé žijí? Zde: Hustota obyvatelstva je vysoká v celém, ale vzrůstá v Kingston, Montego Bay a Port Esquivel. Hlavní městské oblasti v zemi Jamajka jsou: Kingston (hlavní město) 588,000 (2015).

Vláda a ekonomika - Jamajka

Hlavní město země Jamajka je Kingston a typ vlády parlamentní demokracie (parlament) pod ústavní monarchií; oblast Commonwealthu. Podívejme se na administrativní členění - 14 farnosti; Clarendon, Hanover, Kingston, Manchester, Portland, Saint Andrew, Saint Ann, Saint Catherine, Saint Elizabeth, Saint James, Saint Mary, Saint Thomas, Trelawny, Westmoreland. Pokud jde o ekonomiku, Jamajka má tyto důležité průmyslové produkty: turistika, bauxit / oxid hlinitý, zemědělské zpracování, světlo vyrábí, rum, cement, kov, papír, chemické výrobky, telekomunikace. Důležité zemědělské produkty jsou cukrová třtina, banány, káva, citrusy, jamky, akkee, zelenina; drůbež, kozy, mléko; korýši. Nejdůležitějšími exportními komoditami jsou oxid hlinitý, bauxit, cukr, rum, káva, sladké brambory, nápoje, chemikálie, oděv , minerální paliva a nejvýznamnějšími exportními partnery jsou USA 40,8%, Kanada 11,9%, Nizozemsko 10,2%, Rusko 5,8%, Velká Británie 4,1% (2016),. Nejdůležitější importní komodity jsou potraviny a další spotřební zboží, průmyslových, paliva, díly a příslušenství kapitálových statků, strojů a dopravních prostředků, stavební materiály a nejdůležitější importní partneři jsou US o 39% , Trinidad a Tobago 7,2%, Čína 6,4%, Japonsko 6,2%, Mexiko 4,1% (2016). Jakým bohatstvím oplývá Jamajka a jak bohatí jsou lidé v této zemi? Nejdůležitější je zde HDP na obyvatele (PPP): $9,200 (2017 odhad). To je poměrně nízké číslo. Dodejme, že se jedná o hrubý domácí produkt na osobu, který se přepočítává s ohledem na relativní náklady na místní zboží a služby. A ještě jedno důležité číslo - populace pod hranicí chudoby: 16.5% (2009 odhad).


Mapa JamajkaZdarma Atlas světa e-kniha: Chcete mít vždy s sebou informace o všech zemích světa? Stáhněte si bezplatnou e-knihu Atlas světa nyní - zde - v mobi, epub nebo pdf.

©2018-2021 iWorldAtlas.com
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu iWorldAtlas.com a ochrana soukromí


Tweet