Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika
Edit Trip

Atlas světa: Kuvajt

Atlas světa: Kuvajt. Na této stránce můžete vidět mapu, vlajku státu a mnoho detailních informací o lidech, historii a ekonomice země Kuvajt.

Domů - Asie - Kuvajt

Informace - Kuvajt

Zde naleznete vybrané informace o geografii, obyvatelstvu, vládě, ekonomice a historii země Kuvajt. Zahrnuty jsou vybrané statistiky, přehledová mapa a podrobná mapa země Kuvajt. (Některé texty na této stránce jsou automaticky přeloženy, takže překlad může být nepřesný. Právě nyní pracujeme na kvalitnějším překladu.) Ale pojďme začít mapou, kterou má Kuvajt:

Kuvajt - Přehled:

Co byste měli vědět o státě Kuvajt? Začněme tímto: Kuvajt byl řízen dynastií AL-Sabah od 18. století. Hrozba osmanské invaze v roce 1899 způsobila, že Amir Mubarak AL-Sabah požádal o ochranu před Velkou Británií a odvysílala zahraniční a obrannou odpovědnost do Británie až do roku 1961, kdy země získala svou nezávislost. Kuvajt byl napaden a přepaden Irákem dne 2. srpna 1990. Po několika týdnech vzdušného bombardování zahájila americká koalice OSN teroristický útok dne 23. února 1991, který za čtyři dny osvobodil Kuvajt. Kuvajt vynaložil více než 5 miliard dolarů na opravu poškozené ropné infrastruktury v letech 1990-91. Rodina AL-Sabah se vrátila k moci v roce 1991 a založila jednu z nejvíce nezávislých zákonodárných sborů v arabském světě. Tato země byla svědkem historických voleb v roce 2009, které prohlásily čtyři ženy národnímu shromáždění. Uprostřed povstání a protestů v arabském světě v letech 2010-11, bezstátní obyvatelé Arabů, známí jako drahocenci, představovali malé protesty na počátku roku 2011, požadující občanství, pracovní místa a další výhody, které mají kuvajtští občané k dispozici. Opakované shromáždění aktivistů mládeže v roce 2011 za odmítnutí předsedy vlády, které bylo považováno za zkorumpované, nakonec vedlo k jeho rezignaci na konci roku 2011. Demonstrace se obnovily na konci roku 2012 v reakci na nařízení Amiri, kterým se mění volební zákon. Opozice, vedená koalicí sunnitských islamistů, tribalistů, některých liberálů a nesčetných mládežnických skupin, do značné míry bojkotovala parlamentní volby v letech 2012 a 2013, které vedly k zákonodárce, který je více vhodný pro vládní agendu. Opozice, která se silně oponovala vládním daňovým reformám, se však zúčastnila volby do Národního shromáždění v listopadu roku 2016 a získala téměř polovinu pozic.

Geografie - Kuvajt

Kde je na světě Kuvajt? Umístění této země je Blízký východ, hraničící s Perským zálivem, mezi Irákem a Saúdskou Arábií. Kuvajt má celkovou plochu 17,818 km2, z čehož 17,818 km2 je země. Takže to je docela malá země. Jak bychom mohli popsat terén této země? Tímto způsobem: ploché až mírně zvlněné pouště prostý. Nejnižší bod země Kuvajt je Perský záliv 0 m, nejvyšší bod 3,6 km W. Al-Salmi hraniční post 300 m. A klima je suchá poušť; intenzivně horké léto; krátké, chladné zimy.


Obyvatelé - Kuvajt

Podívejme se, kolik lidí žije v zemi Kuvajt. Počet obyvatel je: 2,875,422 (7/2017 odhad). Takže toto není příliš lidnatá země. Kdo tady žije? Kuvajtský 31,3%, ostatní arabská 27,9%, asijské 37,8%, africký 1,9%, ostatní 1,1% (včetně evropských, severoamerických, jihoamerická a australská) (2013 est.). Jaké jsou tu požívané jazyky? Kuvajt hovoří jazyky Arabština (úřední), angličtina široce mluvená. A náboženství: Muslim (oficiální) 76,7%, křesťanský 17,3%, jiní a neurčeni 5,9%. Kolik let je tady lidem? 29.3 roků. Musíme dodat, že toto číslo je medián - takže polovina lidí je starší, polovina je mladší. A jaká je jejich očekávaná délka života (při narození)? Tato: 78.2 roků. Kde tu lidé žijí? Zde: Nejsilnější osídlení je podél Perského zálivu, zejména v Kuvajtském městě a na ostrově Bubiyan; Významné populační záležitosti se rozkládají na jih a západ po dálnicích, které vyzařují z hlavního města, zejména v jižní polovině země. Hlavní městské oblasti v zemi Kuvajt jsou: Kuvajt (hlavní město) 2 779 milionů (2015).

Vláda a ekonomika - Kuvajt

Hlavní město země Kuvajt je Kuvajt a typ vlády ústavní monarchie. Podívejme se na administrativní členění - 6 governorates (muhafazat, singular - muhafazah); Al Ahmadi, Al 'Asimah Al Farwaniyah, Al Jahra', Hawalli, Mubarak al Kabi. Pokud jde o ekonomiku, Kuvajt má tyto důležité průmyslové produkty: ropa, petrochemie, cement, stavba lodí a opravy, odsolování vody, zpracování potravin, stavební materiály. Důležité zemědělské produkty jsou Ryby. Nejdůležitějšími exportními komoditami jsou ropa a rafinované výrobky, hnojiva a nejvýznamnějšími exportními partnery jsou Jižní Korea 16,8%, Čína 14,4%, Japonsko 9,6%, Indie 9,2%, USA 7,5%, Singapur 5,6% ). Nejdůležitější importní komodity jsou potraviny, stavební materiály, vozidla a části, oblečení a nejdůležitější importní partneři jsou Čína 14,1%, USA 11,9%, Spojené arabské emiráty 8,3%, Japonsko 6,5%, Německo 6,2%, Indie 5,4%, Itálie 5%, Saúdská Arábie 4,4%, Jižní Korea 4,4% ).. Jakým bohatstvím oplývá Kuvajt a jak bohatí jsou lidé v této zemi? Nejdůležitější je zde HDP na obyvatele (PPP): $69,700 (2017 odhad). To znamená, že tady lidé jsou v průměru bohatí. Dodejme, že se jedná o hrubý domácí produkt na osobu, který se přepočítává s ohledem na relativní náklady na místní zboží a služby. A ještě jedno důležité číslo - populace pod hranicí chudoby: neznámo%.


Mapa KuvajtZdarma Atlas světa e-kniha: Chcete mít vždy s sebou informace o všech zemích světa? Stáhněte si bezplatnou e-knihu Atlas světa nyní - zde - v mobi, epub nebo pdf.

©2018-2021 iWorldAtlas.com
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu iWorldAtlas.com a ochrana soukromí


Tweet