Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika
Edit Trip

Atlas sveta: Kuvajt

Atlas sveta: Kuvajt. Na tejto stránke môžete vidieť mapu, vlajku krajiny a mnoho podrobných informácií o ľuďoch, histórii a hospodárstve krajiny Kuvajt.

Domov - Ázia - Kuvajt

Informácie - Kuvajt

Tu nájdete online vybrané informácie o geografii, obyvateľoch, vláde, ekonomike a histórii krajiny Kuvajt. Zahrnuté sú vybrané štatistiky, prehľadná mapa a podrobná mapa Kuvajt. (Niektoré texty na tejto stránke sú automaticky preložené, takže preklad môže byť nepresný. Práve teraz pracujeme na lepšom preklade.) Ale začneme s vlajkou Kuvajt tu:

Kuvajt - Prehľad:

Čo by ste mali vedieť o krajine Kuvajt? Začnime týmto: Kuvajt bol ovládaný dynastiou AL-Sabah od 18. storočia. Hrozba osmanskej invázie v roku 1899 spôsobila, že Amir Mubarak AL-Sabah hľadať ochranu pred Britániou, odovzdáva zahraničnú a obrannú zodpovednosť Británii až do roku 1961, kedy krajina dosiahla svoju nezávislosť. Kuvajt bol napadnutý a prepustený Irakom 2. augusta 1990. Po niekoľkých týždňoch leteckého bombardovania začala americká koalícia OSN pozemný útok 23. februára 1991, ktorý oslobodil Kuvajt za štyri dni. Kuvajt vynaložil viac ako 5 miliárd dolárov na opravu poškodenej ropnej infraštruktúry v rokoch 1990-91. Rodina AL-Sabah sa vrátila k moci v roku 1991 a založila jednu z najzávažnejších zákonodarcov v arabskom svete. Táto krajina bola svedkom historických volieb v roku 2009 štyroch žien na národnom zhromaždení. V priebehu povstaní a protestov v rokoch 2010-11 v arabskom svete, štátni obyvatelia Arabov, známi ako bojovníci, začali malé protesty na začiatku roka 2011 vyžadovať občianstvo, pracovné miesta a iné výhody, ktoré majú kuvajtskí štátni príslušníci k dispozícii. Opakované zhromaždenia mládežníckych aktivistov v roku 2011 na odvolanie predsedu vlády, ktorý bol považovaný za skorumpovaného, ​​v konečnom dôsledku viedli k jeho rezignácii koncom roka 2011. Demonštrácie sa obnovili na konci roka 2012 v reakcii na dekrét Amiri, ktorým sa mení a dopĺňa volebný zákon. Opozícia vedená koalíciou sunnitských islamistov, tribalistov, niektorých liberálov a nespočetných mládežníckych skupín do značnej miery bojkotovala parlamentné voľby v rokoch 2012 a 2013, ktoré viedli k zákonodarnému zboru, ktorý je viac prístupný vládnemu programu. Avšak opozícia, ktorá vyjadrila silnú opozíciu voči vládnym fiškálnym reformám, sa zúčastnila na voľbách do Národného zhromaždenia v roku 2016 a získala takmer polovicu pozícií.

Geografia - Kuvajt

Kde na svete je Kuvajt? Umiestnenie tejto krajiny je Blízky východ, hraničiaci s Perzským zálivom, medzi Irakom a Saudskou Arábiou. Celková plocha krajiny Kuvajt je 17,818 km2, z čoho 17,818 km2 je zem. Takže toto je pomerne malá krajina. Ako by sme mohli opísať terén krajiny? Týmto spôsobom: ploché až mierne zvlnené púšť obyčajné. Kuvajt má najnižší bod Perský záliv 0 m, najvyšší bod 3,6 km W. Al-Salmi hraničnej post 300 m. Podnebie je suchá púšť; intenzívne horúce leto; krátke, chladné zimy.


Obyvatelia - Kuvajt

Poďme sa pozrieť, koľko ľudí žije v krajine Kuvajt. To číslo je: 2,875,422 (7/2017 odhad). Takže toto nie je krajina s príliš mnohýmy ľudmi. Kto žije tu? Kuvajtský 31,3%, ostatní arabská 27,9%, ázijské 37,8%, africký 1,9%, ostatní 1,1% (vrátane európskych, severoamerických, juhoamerická a austrálska) (2013 est.). Aké sú jazyky v krajine Kuvajt? Arabčina (úradný), angličtina široko hovorená. A náboženstvá: Muslim (oficiálne) 76,7%, kresťanské 17,3%, ostatné a nešpecifikované 5,9%. Koľko rokov je ľudom v priemere? 29.3 rok. Musíme dodať, že toto číslo je medián - takže polovica ľudí je staršia ako táto, polovica je mladšia. A aká je ich očakávana dĺžka života (pri narodení)? Toto: 78.2 rok. Kde ľudia žijú v krajine Kuvajt? Tu: Najhustejšie osídlenie je pozdĺž Perzského zálivu, najmä v meste Kuwait a na ostrove Bubiyan; významné populárne vlákna sa rozkladajú na juh a západ po diaľniciach, ktoré vychádzajú z hlavného mesta, najmä v južnej polovici krajiny. Hlavné mestské oblasti krajiny Kuvajt sú: Kuvajt (hlavné mesto) 2 779 miliónov (2015).

Vláda a hospodárstvo - Kuvajt

Hlavné mesto krajiny Kuvajt je Kuvajt a typ vlády ústavnej monarchie. Poďme sa pozrieť na správne rozdelenie - 6 guvernoráty (muhafazat, singular - muhafazah); Al Ahmadi, Al 'Asimah Al Farwaniyah, Al Jahra', Hawalli, Mubarak al Kabi. Pokiaľ ide o ekonomiku krajiny Kuvajt, dôležité priemyselné produkty sú ropa, petrochémia, cement, stavba lodí a oprava, odsolovanie vody, spracovanie potravín, stavebné materiály. Dôležité poľnohospodárske produkty sú Ryby. Najdôležitejšie vývozné komodity sú ropa a rafinované výrobky, hnojivá a najdôležitejšími exportnými partnermi sú Južná Kórea 16,8%, Čína 14,4%, Japonsko 9,6%, India 9,2%, USA 7,5%, Singapur 5,6% ). Najdôležitejšie dovozné komodity sú potraviny, stavebné materiály, vozidlá a ich diely, odevy a najdôležitejšími dovoznými partnermi sú Čína 14,1%, USA 11,9%, Spojené arabské emiráty 8,3%, Japonsko 6,5%, Nemecko 6,2%, India 5,4%, Taliansko 5%, Saudská Arábia 4,4%, Južná Kórea 4,4% ). Ako bohatá je krajina Kuvajt a ako bohatí sú ľudia v tejto krajine? Najdôležitejšie je HDP na obyvateľa (PPP): $69,700 (2017 odhad). To znamená, že ľudia sú v priemere bohatí. Pridajme, že to znamená hrubý domáci produkt na osobu, ktorý je prepočítaný vzhľadom na relatívne náklady na miestne tovary a služby. A ešte jedno dôležité číslo - populácia pod hranicou chudoby: neznáme%.


Mapa - KuvajtE-kniha - Atlas sveta zdarma: Chcete mať vždy informácie o všetkých krajinách sveta? Stiahnite si bezplatnú e-knihu Atlas sveta teraz - tu - v mobi, epub alebo pdf.

©2018-2021 iWorldAtlas.com
Vydavateľ: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidlá webu iWorldAtlas.com a ochrany súkromia


Tweet