Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika
Edit Trip

Atlas světa: Papua-Nová Guinea

Atlas světa: Papua-Nová Guinea. Na této stránce můžete vidět mapu, vlajku státu a mnoho detailních informací o lidech, historii a ekonomice země Papua-Nová Guinea.

Domů - Austrálie & Oceánie - Papua-Nová Guinea

Informace - Papua-Nová Guinea

Zde naleznete vybrané informace o geografii, obyvatelstvu, vládě, ekonomice a historii země Papua-Nová Guinea. Zahrnuty jsou vybrané statistiky, přehledová mapa a podrobná mapa země Papua-Nová Guinea. (Některé texty na této stránce jsou automaticky přeloženy, takže překlad může být nepřesný. Právě nyní pracujeme na kvalitnějším překladu.) Ale pojďme začít mapou, kterou má Papua-Nová Guinea:

Papua-Nová Guinea - Přehled:

Co byste měli vědět o státě Papua-Nová Guinea? Začněme tímto: Východní polovina ostrova Nové Guineje - druhá největší na světě - byla rozdělena mezi Německo (na severu) a Spojené království (jih) v roce 1885. Tato oblast byla přenesena do Austrálie v roce 1902, která obsadila severní část během světové války V roce 1975 jsem pokračovala ve správě spojených oblastí až do roku nezávislosti. Devětletá secesní vzpoura na ostrově Bougainville skončila v roce 1997 poté, co prohlásila 20 000 životů. Od roku 2001 má Bougainville autonomii. Za podmínek mírové dohody je rok 2015 rokem, kdy se otevře pětileté okno pro referendum o otázce nezávislosti.

Geografie - Papua-Nová Guinea

Kde je na světě Papua-Nová Guinea? Umístění této země je Oceánie, skupina ostrovů včetně východní poloviny ostrova Nová Guinea mezi korálovým mořem a jižním Tichým oceánem, východně od Indonésie. Papua-Nová Guinea má celkovou plochu 462,840 km2, z čehož 452,860 km2 je země. Takže to je docela velká země. Jak bychom mohli popsat terén této země? Tímto způsobem: převážně pohoří s pobřežními nížinami a podvaly. Nejnižší bod země Papua-Nová Guinea je Tichý oceán 0 m, nejvyšší bod Mount Wilhelm 4 509 m. A klima je tropických; severozápadní monzun (prosinec - březen), jihovýchodní monzun (od května do října); mírné sezónní teplotní rozdíly.


Obyvatelé - Papua-Nová Guinea

Podívejme se, kolik lidí žije v zemi Papua-Nová Guinea. Počet obyvatel je: 6,909,701 (7/2017 odhad). Takže toto není příliš lidnatá země. Kdo tady žije? Melanesian, Papuan, Negrito, Micronesian, Polynesian. Jaké jsou tu požívané jazyky? Papua-Nová Guinea hovoří jazyky Tok Pisin (oficiální), anglicky (oficiální), Hiri Motu (oficiální), asi 839 domorodých jazyků (asi 12% celosvětových); v mnoha jazycích má méně než 1 000 řečníků. A náboženství: římský katolík 27%, evangelický lutheran 19,5%, sjednocená církev 11,5%, adventista sedmého dne 10%, letniční 8,6%, evangelická aliance 5,2%, anglikánská 3,2%, baptista 2,5% další protestantské 8,9%), Bahá'í 0,3%, domorodá víra a další 3,3% (2000 sčítání lidu). Kolik let je tady lidem? 23.1 roků. Musíme dodat, že toto číslo je medián - takže polovina lidí je starší, polovina je mladší. A jaká je jejich očekávaná délka života (při narození)? Tato: 67.3 roků. Kde tu lidé žijí? Zde: populace se soustředila na vysočinách a východních pobřežních oblastech na ostrově Nové Guineje; převážně venkovská distribuce s přibližně jednou pětinou populace žijící v městských oblastech. Hlavní městské oblasti v zemi Papua-Nová Guinea jsou: PORT Moresby (hlavní město) 345 000 (2015).

Vláda a ekonomika - Papua-Nová Guinea

Hlavní město země Papua-Nová Guinea je Port Moresby a typ vlády parlamentní demokracie (národní parlament) pod ústavní monarchií; oblast říše Commonwealth. Podívejme se na administrativní členění - 20 provincií, 1 autonomní region a 1 okres; Bougainville, Central, Chimbu, Východní Vysočina, Východní Nová Británie, Západní Západ, Enga, Záliv, Hela, Jiwaka, Madang, Manus, Milne Bay, Morobe, Národní kapitál, Nové Irsko, Nová Británie, Západ Sepik. Pokud jde o ekonomiku, Papua-Nová Guinea má tyto důležité průmyslové produkty: kopra drcení, zpracování palmový olej, výroba překližka, štěpky výroba; těžba (zlato, stříbro, měď); ropa a ropné produkty; stavebnictví, cestovního ruchu. Důležité zemědělské produkty jsou káva, kakao, kopra, palmové jádra, čaj, cukr, pryž, sladké brambory, ovoce, zelenina, vanilka; drůbež, vepřové maso; korýši. Nejdůležitějšími exportními komoditami jsou ropa, zlato, měděná ruda, dřevo, palmový olej, káva, kakao, rak, krevety a nejvýznamnějšími exportními partnery jsou Singapore 23,7%, Austrálie 22,9%, Japonsko 13,2%, Čína 11,9% (2016),. Nejdůležitější importní komodity jsou stroje a dopravní potraviny, palivo, chemikálie a nejdůležitější importní partneři jsou Austrálie 36%, Čína 14,9%, Singapur 8,5%, Malajsie 7,5% (2016). Jakým bohatstvím oplývá Papua-Nová Guinea a jak bohatí jsou lidé v této zemi? Nejdůležitější je zde HDP na obyvatele (PPP): $3,800 (2017 odhad). Toto je velmi malé číslo. Dodejme, že se jedná o hrubý domácí produkt na osobu, který se přepočítává s ohledem na relativní náklady na místní zboží a služby. A ještě jedno důležité číslo - populace pod hranicí chudoby: 37% (2002 odhad).


Mapa Papua-Nová GuineaZdarma Atlas světa e-kniha: Chcete mít vždy s sebou informace o všech zemích světa? Stáhněte si bezplatnou e-knihu Atlas světa nyní - zde - v mobi, epub nebo pdf.

©2018-2021 iWorldAtlas.com
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu iWorldAtlas.com a ochrana soukromí


Tweet