Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika
Edit Trip

Atlas světa: Salvador

Atlas světa: Salvador. Na této stránce můžete vidět mapu, vlajku státu a mnoho detailních informací o lidech, historii a ekonomice země Salvador.


Informace - Salvador

Zde naleznete vybrané informace o geografii, obyvatelstvu, vládě, ekonomice a historii země Salvador. Zahrnuty jsou vybrané statistiky, přehledová mapa a podrobná mapa země Salvador. (Některé texty na této stránce jsou automaticky přeloženy, takže překlad může být nepřesný. Právě nyní pracujeme na kvalitnějším překladu.) Ale pojďme začít mapou, kterou má Salvador:

Salvador - Přehled:

Co byste měli vědět o státě Salvador? Začněme tímto: El Salvador získal nezávislost od Španělska v roce 1821 a od Federace Střední Ameriky v roce 1839. 12letá občanská válka, která stála asi 75 000 životů, byla ukončena v roce 1992, kdy vláda a levicové povstalci podepsali smlouvu, a politických reforem. Salvador je zasažen jednou z nejvyšších úmrtí na světě a všudypřítomnými kriminálními gangy.

Geografie - Salvador

Kde je na světě Salvador? Umístění této země je Střední Ameriky, které hraničí severní části Tichého oceánu, mezi Guatemalou a Hondurasem. Salvador má celkovou plochu 21,041 km2, z čehož 20,721 km2 je země. Takže to není nijak velká země. Jak bychom mohli popsat terén této země? Tímto způsobem: většinou hory s úzkým pobřežním pásem a centrální plošinou. Nejnižší bod země Salvador je Tichý oceán 0 m, nejvyšší bod Cerro El Pital 2 730 m. A klima je tropických; období dešťů (květen až říjen); období sucha (listopad až duben); tropické na pobřeží; mírný v horách.


Obyvatelé - Salvador

Podívejme se, kolik lidí žije v zemi Salvador. Počet obyvatel je: 6,172,011 (7/2017 odhad). Takže toto není příliš lidnatá země. Kdo tady žije? mestizo 86,3%, bílá 12,7%, Amerindian 0,2% (Lenca, Kakawira, Nahua-Pipil). Jaké jsou tu požívané jazyky? Salvador hovoří jazyky Španělština (oficiální), Nawat (někteří Američané). A náboženství: římský katolík 50%, protestantský 36%, jiný 2%, žádný 12% (2014 est.). Kolik let je tady lidem? 27.1 roků. Musíme dodat, že toto číslo je medián - takže polovina lidí je starší, polovina je mladší. A jaká je jejich očekávaná délka života (při narození)? Tato: 74.9 roků. Kde tu lidé žijí? Zde: Přestože je nejmenší zemí ve Střední Americe má El Salvador populaci, která je 18krát větší než Belize; nejméně 20% obyvatel žije v zahraničí; vysoká hustota obyvatel v celém státě, se zvláštním zaměřením na hlavní město San Salvado. Hlavní městské oblasti v zemi Salvador jsou: SAN Salvador (kapitál) 1,098 milionů (2015).

Vláda a ekonomika - Salvador

Hlavní město země Salvador je San Salvado a typ vlády prezidentská republika. Podívejme se na administrativní členění - 14 oddělení (departamentos, singular - departamento); Ahuachapan, Cabanas, Chalatenango, Cuscatlan, La Libertad, La Paz, La Union, Morazan, San Miguel, San Salvador, San Vicente, Santa Ana, Sonsonate, Usulután. Pokud jde o ekonomiku, Salvador má tyto důležité průmyslové produkty: potravinářská výroba, nápoje, ropa, chemikálie, hnojiva, textil, nábytek, lehké kovy. Důležité zemědělské produkty jsou Káva, cukr, kukuřice, rýže, fazole, olejnatá semena, bavlna, čirok; hovězí maso, mléčné výrobky. Nejdůležitějšími exportními komoditami jsou vývoz na moři, káva, cukr, textil a oděvy, ethanol, chemikálie, a nejvýznamnějšími exportními partnery jsou (48,3%), Honduras 14,2%, Guatemala 13,5%, Nikaragua 6,5%, Kostarika 4,7% (2016). Nejdůležitější importní komodity jsou suroviny, spotřební zboží, investiční zboží, pohonné hmoty, ropa, elektřina a nejdůležitější importní partneři jsou USA 37,9%, Guatemala 10,2% , Mexiko 7,6%, Honduras 6,3% (2016). Jakým bohatstvím oplývá Salvador a jak bohatí jsou lidé v této zemi? Nejdůležitější je zde HDP na obyvatele (PPP): $8,900 (2017 odhad). To je poměrně nízké číslo. Dodejme, že se jedná o hrubý domácí produkt na osobu, který se přepočítává s ohledem na relativní náklady na místní zboží a služby. A ještě jedno důležité číslo - populace pod hranicí chudoby: 34.9% (2015 odhad).


Mapa SalvadorZdarma Atlas světa e-kniha: Chcete mít vždy s sebou informace o všech zemích světa? Stáhněte si bezplatnou e-knihu Atlas světa nyní - zde - v mobi, epub nebo pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu iWorldAtlas.com a ochrana soukromí