Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika
Edit Trip

Atlas světa: Surinam

Atlas světa: Surinam. Na této stránce můžete vidět mapu, vlajku státu a mnoho detailních informací o lidech, historii a ekonomice země Surinam.


Informace - Surinam

Zde naleznete vybrané informace o geografii, obyvatelstvu, vládě, ekonomice a historii země Surinam. Zahrnuty jsou vybrané statistiky, přehledová mapa a podrobná mapa země Surinam. (Některé texty na této stránce jsou automaticky přeloženy, takže překlad může být nepřesný. Právě nyní pracujeme na kvalitnějším překladu.) Ale pojďme začít mapou, kterou má Surinam:

Surinam - Přehled:

Co byste měli vědět o státě Surinam? Začněme tímto: Nejprve prozkoumáni Španěly v 16. století a poté se usadil v polovině 17. století. Surinam se stal v roce 1667 holandskou kolonií. S zrušením afrického otroctví v roce 1863 byli pracovníci přivezeni z Indie a Javy. Nizozemsko získalo nezávislost kolonie v roce 1975. O pět let později byla civilní vláda nahrazena vojenským režimem, který brzy prohlásil Surinam za socialistickou republiku. Nadále vykonávala kontrolu prostřednictvím řady jmenovitě civilních úřadů až do roku 1987, kdy mezinárodní tlak nakonec donucoval demokratické volby. V roce 1990 armáda svrhla civilní vedení, ale v roce 1991 se k moci vrátila demokraticky zvolená vláda - čtyřčlenná koalice. Koalice se v roce 2005 rozšířila na osm stran a do srpna 2010 rozhodla, když voliči navrátili bývalého vojenského vůdce Desire Bouterse a jeho opoziční koalici k moci. President Bouterse byl znovu zvolen v roce 2015.

Geografie - Surinam

Kde je na světě Surinam? Umístění této země je Severní severní Amerika, hraničící s severním Atlantickým oceánem, mezi Francouzskou Guyanou a Guayanou. Surinam má celkovou plochu 163,820 km2, z čehož 156,000 km2 je země. Takže to není nijak velká země. Jak bychom mohli popsat terén této země? Tímto způsobem: většinou valily; úzký pobřežní roviny s bažiny. Nejnižší bod země Surinam je nejmenované umístění v pobřežním prostého -2 m, nejvyšší bod Juliana Top 1230m. A klima je tropických; zpomalil větry, které se.


Obyvatelé - Surinam

Podívejme se, kolik lidí žije v zemi Surinam. Počet obyvatel je: 591,919 (7/2017 odhad). Takže zde nežije příliš lidí. Kdo tady žije? Hindustani (také známí místně jako "východní indiáni", jejich předkové emigrovali ze severní Indie v druhé polovině 19. století), 27,4%, "Maroon" (jejich africkí předkové byli přineseni do země v 17. a 18. století jako otroci a útěk do interiéru) 21,7%, kreolský (smíšený bílý a černý) 15,7%, jávský 13,7%, smíšený 13,4%, jiný 7,6%, nespecifikovaný 0,6% (2012 est.). Jaké jsou tu požívané jazyky? Surinam hovoří jazyky Holandština (oficiální) Tongo (Surinamese, někdy nazvaný Taki-Taki, je rodným jazykem Creoles a hodně mladší populace a je mezi jinými lingua franca), karibský Hindustani (dialekt hindštiny), jávský. A náboženství: Protestant 23,6% (včetně evangelických 11,2%, moravských 11,2%, reformovaných .7%, luteránských .5%), hinduistických 22,3%, římských katolíků 21,6%, muslimských 13,8%, jiných křesťanů 3,2%, Winti 1,8%, svědků Jehovových 1,2% , ostatní 1,7%, žádné 7,5%, nespecifikováno 3,2% (v roce 2012). Kolik let je tady lidem? 29.8 roků. Musíme dodat, že toto číslo je medián - takže polovina lidí je starší, polovina je mladší. A jaká je jejich očekávaná délka života (při narození)? Tato: 72.5 roků. Kde tu lidé žijí? Zde: populace soustředěná podél nejméně pobřežního pásu; zbytek země je řídce osídlen. Hlavní městské oblasti v zemi Surinam jsou: Paramaribo (hlavní město) 234,000 (2014).

Vláda a ekonomika - Surinam

Hlavní město země Surinam je Paramaribo a typ vlády prezidentská republika. Podívejme se na administrativní členění - 10 okresů (distrikten, singular - distrikt); Brokopondo, Commewijne, Coronie, Marowijne, Nickerie, Para, Paramaribo, Saramacca, Sipaliwini, Wanica. Pokud jde o ekonomiku, Surinam má tyto důležité průmyslové produkty: bauxit a těžba zlata, výroba oxidu hlinitého; Olej, krátit, potravinářství, rybolov. Důležité zemědělské produkty jsou Rýže, banány, palmové jádra, kokosové ořechy, plantejny, arašídy; hovězí maso, kuřata; krevety; lesní produkty. Nejdůležitějšími exportními komoditami jsou hlinitý, zlato, ropa, dřevo, krevety a ryby, rýže, banány, a nejvýznamnějšími exportními partnery jsou Švýcarsko 28,3%, UAE 27,1%, Belgie 9,1%, Guyana 9%, v USA 4,7% , Trinidad a Tobago 4,5% (2016). Nejdůležitější importní komodity jsou kapitálové vybavení, ropa, potraviny, bavlna, spotřební zboží a nejdůležitější importní partneři jsou US 21,2%, Nizozemsko 10,9%, Čína 10,5%, Trinidad a Tobago 10,1%, Svatá Lucie 7%. Jakým bohatstvím oplývá Surinam a jak bohatí jsou lidé v této zemi? Nejdůležitější je zde HDP na obyvatele (PPP): $13,900 (2017 odhad). To je docela dobré. Dodejme, že se jedná o hrubý domácí produkt na osobu, který se přepočítává s ohledem na relativní náklady na místní zboží a služby. A ještě jedno důležité číslo - populace pod hranicí chudoby: 70% (2002 odhad).


Mapa SurinamZdarma Atlas světa e-kniha: Chcete mít vždy s sebou informace o všech zemích světa? Stáhněte si bezplatnou e-knihu Atlas světa nyní - zde - v mobi, epub nebo pdf.

©2018-2021 iWorldAtlas.com
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu iWorldAtlas.com a ochrana soukromí


Tweet