Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika
Edit Trip

Atlas světa: Venezuela

Atlas světa: Venezuela. Na této stránce můžete vidět mapu, vlajku státu a mnoho detailních informací o lidech, historii a ekonomice země Venezuela.

Domů - Jižní Amerika - Venezuela

Informace - Venezuela

Zde naleznete vybrané informace o geografii, obyvatelstvu, vládě, ekonomice a historii země Venezuela. Zahrnuty jsou vybrané statistiky, přehledová mapa a podrobná mapa země Venezuela. (Některé texty na této stránce jsou automaticky přeloženy, takže překlad může být nepřesný. Právě nyní pracujeme na kvalitnějším překladu.) Ale pojďme začít mapou, kterou má Venezuela:

Venezuela - Přehled:

Co byste měli vědět o státě Venezuela? Začněme tímto: Venezuela byla jednou ze tří zemí, které se vynořily z kolapsu Gran Colombie v roce 1830 (jiné byly Ekvádorem a Novou Granadou, což se stalo Kolumbií). Většinu první poloviny 20. století ovládla Venezuela obecně dobrotiví vojáci, kteří podporovali ropný průmysl a umožnili některé sociální reformy. Demokraticky zvolené vlády se držely od roku 1959. Pod vedením prezidenta Huga Cháveze v letech 1999 až 2013 a jeho zvoleným nástupcem prezidentem Nicolasem Maduroem vykonávala výkonná rada stále více autoritářskou kontrolu nad ostatními vládními úřady. Současně se zhoršily demokratické instituce, omezily se svobody projevu a tisk a politická polarizace narostla. Hospodářská politika vládnoucí strany rozšířila státní politiku, jeho role v ekonomice prostřednictvím vyvlastnění velkých podniků, přísná výměna měn a cenové kontroly, které odrazují od investic a výroby soukromého sektoru a mimořádnou závislost na ropném průmyslu. Současné obavy zahrnují: porušování lidských práv, nekontrolované násilné zločiny, vysokou inflaci a rozsáhlý nedostatek základního spotřebního zboží, medicíny a zdravotnického materiálu.

Geografie - Venezuela

Kde je na světě Venezuela? Umístění této země je Severní severní Amerika, hraničící s Karibským mořem a severním Atlantickým oceánem, mezi Kolumbií a Guayanem. Venezuela má celkovou plochu 912,050 km2, z čehož 882,050 km2 je země. Takže to je docela velká země. Jak bychom mohli popsat terén této země? Tímto způsobem: Andách a Maracaibo nížinách na severozápadě; centrální pláně (llanos); Guyana Vysočiny na jihovýchodě. Nejnižší bod země Venezuela je Karibské moře 0 m, nejvyšší bod Pico Bolivar 4 978 m. A klima je tropických; horké, vlhké; mírnější v horských.


Obyvatelé - Venezuela

Podívejme se, kolik lidí žije v zemi Venezuela. Počet obyvatel je: 31,304,016 (7/2017 odhad). Tak tady žije spousta lidí. Kdo tady žije? Španělsky, italsky, portugalsky, Arab, Němec, Afričan, domorodí lidé. Jaké jsou tu požívané jazyky? Venezuela hovoří jazyky španělština (úřední), četné domorodé dialekty. A náboženství: nominálně římský katolík 96%, protestanti 2%, ostatní 2%. Kolik let je tady lidem? 28.3 roků. Musíme dodat, že toto číslo je medián - takže polovina lidí je starší, polovina je mladší. A jaká je jejich očekávaná délka života (při narození)? Tato: 76 roků. Kde tu lidé žijí? Zde: Většina obyvatel je soustředěna v severní a západní vysočině podél východního podzemí na severním konci Andů, oblast, která zahrnuje hlavní město Caracas. Hlavní městské oblasti v zemi Venezuela jsou: Caracas (kapitál) 2,916 milionu; Maracaibo 2,196 milionu; Valencie 1,734 milionu; Maracay 1,166 milionu; Barquisimeto 1.039 milionů (2015).

Vláda a ekonomika - Venezuela

Hlavní město země Venezuela je Caracas a typ vlády federální prezidentské republiky. Podívejme se na administrativní členění - 23 států (estados, singular - estado), 1 hlavní čtvrť (distrito capital) a 1 federální závislost (federální dependencia); Amazonas, Anzoategui, Apuri, Aragua, Barinas, Bolivar, Carabobo, Cojedes, Delta Amacuro, Dependencias Federales, Distrito Capital, Falcon, Guarico, Lara, Merida, Sucre, Tachira, Trujillo, Vargas, Yaracuy, Zulia. Pokud jde o ekonomiku, Venezuela má tyto důležité průmyslové produkty: zemědělské produkty, hospodářská zvířata, suroviny, stroje a zařízení, dopravní prostředky, stavební materiály, zdravotnické prostředky, léčiva, chemikálie, výrobky ze železa a oceli, ropa a ropné produkty. Důležité zemědělské produkty jsou Kukuřice, káva; hovězí, vepřové, mléčné, vejce; Ryba. Nejdůležitějšími exportními komoditami jsou ropa a ropné produkty, bauxit a hliník , minerály, chemické látky, zemědělské produkty a nejvýznamnějšími exportními partnery jsou US 35,1%, Indie 17,2%, Čína 14,1%, Nizozemské Antily 8%, Singapur 5,3%, Kuba 4,1% (2016). Nejdůležitější importní komodity jsou zemědělské produkty, hospodářská zvířata, suroviny, stroje a zařízení, chemikálie, výrobky ze železa a oceli a nejdůležitější importní partneři jsou US 22,1%, Čína 14,3%, Brazílie 7,4%, Kolumbie 4,2% (2016). Jakým bohatstvím oplývá Venezuela a jak bohatí jsou lidé v této zemi? Nejdůležitější je zde HDP na obyvatele (PPP): $12,400 (2017 odhad). To je docela dobré. Dodejme, že se jedná o hrubý domácí produkt na osobu, který se přepočítává s ohledem na relativní náklady na místní zboží a služby. A ještě jedno důležité číslo - populace pod hranicí chudoby: 19.7% (2015 odhad).


Mapa VenezuelaZdarma Atlas světa e-kniha: Chcete mít vždy s sebou informace o všech zemích světa? Stáhněte si bezplatnou e-knihu Atlas světa nyní - zde - v mobi, epub nebo pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu iWorldAtlas.com a ochrana soukromí