Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika
Edit Trip

Atlas sveta: Venezuela

Atlas sveta: Venezuela. Na tejto stránke môžete vidieť mapu, vlajku krajiny a mnoho podrobných informácií o ľuďoch, histórii a hospodárstve krajiny Venezuela.

Domov - Južná Amerika - Venezuela

Informácie - Venezuela

Tu nájdete online vybrané informácie o geografii, obyvateľoch, vláde, ekonomike a histórii krajiny Venezuela. Zahrnuté sú vybrané štatistiky, prehľadná mapa a podrobná mapa Venezuela. (Niektoré texty na tejto stránke sú automaticky preložené, takže preklad môže byť nepresný. Práve teraz pracujeme na lepšom preklade.) Ale začneme s vlajkou Venezuela tu:

Venezuela - Prehľad:

Čo by ste mali vedieť o krajine Venezuela? Začnime týmto: Venezuela bola jednou z troch krajín, ktoré sa objavili v dôsledku kolapsu Gran Colombia v roku 1830 (iné boli Ekvádor a Nová Granada, ktoré sa stali Kolumbijskou). Väčšinu prvej polovice 20. storočia ovládali Venezuela všeobecne benevolentní vojenskí silní ľudia, ktorí podporovali ropný priemysel a umožnili niektoré sociálne reformy. Demokraticky zvolené vlády sa zdržiavali od roku 1959. Pod prezidentom Hugom Chávezom z rokov 1999 až 2013 a jeho zvoleným nástupcom prezidentom Nicolasom Maduroom výkonná moc vykonávala čoraz viac autoritatívnu kontrolu nad ostatnými vládnymi zložkami. Zároveň sa zhoršili demokratické inštitúcie, obmedzili sa sloboda prejavu a tlač a politická polarizácia narástla. Hospodárska politika vládnucej strany rozšírila štátnu politiku, vďaka vyvlastňovaniu veľkých podnikov, prísnej mene a cenovej kontrole, ktorá odrádza od investícií a produkcie súkromného sektora a nadmernej závislosti od ropného priemyslu na príjmoch, okrem iného. Súčasné obavy zahŕňajú: porušovanie ľudských práv, nekontrolovateľnú násilnú kriminalitu, vysokú infláciu a rozsiahly nedostatok základných spotrebných tovarov, medicíny a zdravotnícke potreby.

Geografia - Venezuela

Kde na svete je Venezuela? Umiestnenie tejto krajiny je Severná Južná Amerika, hraničiaca s Karibským morom a severným Atlantickým oceánom, medzi Kolumbiou a Guyanou. Celková plocha krajiny Venezuela je 912,050 km2, z čoho 882,050 km2 je zem. Takže to je pomerne veľká krajina. Ako by sme mohli opísať terén krajiny? Týmto spôsobom: Andských hôr a na severozápadnom pobreží Maracaibo; centrálne pláne (llanos); Guyana Highlands na juhovýchode. Venezuela má najnižší bod Karibské more 0 m, najvyšší bod Pico Bolivar 4 978 m. Podnebie je tropických; horúce, vlhké; miernejšia v horách.


Obyvatelia - Venezuela

Poďme sa pozrieť, koľko ľudí žije v krajine Venezuela. To číslo je: 31,304,016 (7/2017 odhad). Takže tu žije veľa ľudí. Kto žije tu? Španielsky, taliansky, portugalsky, Arab, Nemec, Afričan, domorodí ľudia. Aké sú jazyky v krajine Venezuela? španielčina (úradný), početné domorodé dialekty. A náboženstvá: nominálne rímsky katolík 96%, protestanti 2%, ostatní 2%. Koľko rokov je ľudom v priemere? 28.3 rok. Musíme dodať, že toto číslo je medián - takže polovica ľudí je staršia ako táto, polovica je mladšia. A aká je ich očakávana dĺžka života (pri narodení)? Toto: 76 rok. Kde ľudia žijú v krajine Venezuela? Tu: Väčšina obyvateľov je sústredená v severnej a západnej vysočine pozdĺž východnej koryta na severnom konci Andov, oblasť, ktorá zahŕňa hlavné mesto Caracas. Hlavné mestské oblasti krajiny Venezuela sú: Caracas (kapitál) 2,916 miliónov; Maracaibo 2,196 milióna; Valencia 1,734 milióna; Maracay 1,166 milióna; Barquisimeto 1,039 milióna (2015).

Vláda a hospodárstvo - Venezuela

Hlavné mesto krajiny Venezuela je Caracas a typ vlády federálnej prezidentskej republiky. Poďme sa pozrieť na správne rozdelenie - 23 štátov (estados, singular - estado), 1 hlavný okres (distrito capital) a 1 federálna závislosť (federálna závislosť); Amazonas, Anzoategui, Apure, Aragua, Barinas, Bolivar, Carabobo, Cojedes, Delta Amacuro, Dependencias Federales, Distrito Capital, Falcon Guarico Lara Merida Miranda Monagas Nueva Esparta Portuguesa, Sucre, Tachira, Trujillo, Vargas, Yaracuy, Zulia. Pokiaľ ide o ekonomiku krajiny Venezuela, dôležité priemyselné produkty sú poľnohospodárske výrobky, živočíšne produkty, suroviny, stroje a zariadenia, dopravné zariadenia, stavebné materiály, lekárske zariadenia, liečivá, chemikálie, výrobky zo železa a ocele, ropa a ropné produkty. Dôležité poľnohospodárske produkty sú , káva; hovädzie, bravčové, mliečne, vajce; ryby. Najdôležitejšie vývozné komodity sú ropa a ropné produkty, bauxit a hliník , minerálne látky, chemické látky, poľnohospodárske výrobky, poľnohospodárstvo a najdôležitejšími exportnými partnermi sú 35,1%, India 17,2%, Čína 14,1%, Holandské Antily 8%, Singapur 5,3%, Kuba 4,1% (2016). Najdôležitejšie dovozné komodity sú poľnohospodárske výrobky, hospodárske zvieratá, suroviny, stroje a zariadenia, materiály, lekárske zariadenia, ropné produkty, liečivá, chemikálie, výrobky zo železa a ocele a najdôležitejšími dovoznými partnermi sú USA 22,1%, Čína 14,3%, Brazília 7,4%, Kolumbia 4,2% (2016). Ako bohatá je krajina Venezuela a ako bohatí sú ľudia v tejto krajine? Najdôležitejšie je HDP na obyvateľa (PPP): $12,400 (2017 odhad). To je celkom dobré. Pridajme, že to znamená hrubý domáci produkt na osobu, ktorý je prepočítaný vzhľadom na relatívne náklady na miestne tovary a služby. A ešte jedno dôležité číslo - populácia pod hranicou chudoby: 19.7% (2015 odhad).


Mapa - VenezuelaE-kniha - Atlas sveta zdarma: Chcete mať vždy informácie o všetkých krajinách sveta? Stiahnite si bezplatnú e-knihu Atlas sveta teraz - tu - v mobi, epub alebo pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Vydavateľ: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidlá webu iWorldAtlas.com a ochrany súkromia