Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika
Edit Trip

Atlas světa: Bangladéš

Atlas světa: Bangladéš. Na této stránce můžete vidět mapu, vlajku státu a mnoho detailních informací o lidech, historii a ekonomice země Bangladéš.

Domů - Asie - Bangladéš

Informace - Bangladéš

Zde naleznete vybrané informace o geografii, obyvatelstvu, vládě, ekonomice a historii země Bangladéš. Zahrnuty jsou vybrané statistiky, přehledová mapa a podrobná mapa země Bangladéš. (Některé texty na této stránce jsou automaticky přeloženy, takže překlad může být nepřesný. Právě nyní pracujeme na kvalitnějším překladu.) Ale pojďme začít mapou, kterou má Bangladéš:

Bangladéš - Přehled:

Co byste měli vědět o státě Bangladéš? Začněme tímto: Obrovská oblast delty, která se tvořila na soutoku řek Gange a Brahmaputra - nyní označovaná jako Bangladéš - byla volně založená základna různých říší, která se soustředila na Gangetickou pláň po mnoho prvních tisíciletí. Muslimské konverze a osídlení v regionu začaly v 10. století, především od arabských a perských obchodníků a kazatelů. Evropané založili obchodní místa v oblasti v 16. století. Nakonec oblast, známá jako Bengálsko, především hindská v západní části a většinou muslimská ve východní polovině, se stala součástí britské Indie. Rozdělení v roce 1947 vyústilo ve východní křídlo Pákistánu v oblasti muslimské většiny, která se stala východním Pákistánem. Požaduje větší autonomii a nepřátelství mezi východním a západním křídlem Pákistánu, které vedlo k bengálskému hnutí za nezávislost. Toto hnutí, Tato vláda v prosinci 2008 vrátila zemi k demokratickému vládnutí volbou AL a předsedy vlády Sheikh Hasina. V lednu 2014 oficiální AL vyhrála národní volby drtivou většinou poté, co se BNP bojkotovala, čímž Hasina vymezila funkci předsedy vlády. Díky pomoci mezinárodní rozvojové pomoci Bangladéš snížila míru chudoby z více než poloviny obyvatel na méně než třetinu, dosáhla rozvojových cílů tisíciletí pro zdraví matek a dětí a od získání nezávislosti dosáhla značného pokroku v oblasti zajišťování potravin. V posledních dvou desetiletích vzrostla ekonomika v průměru kolem 6% a země dosáhla v roce 2015 statusu zemí s nižšími příjmy. oficiální AL vyhrála národní volby převážnou většinou poté, co BNP bojkotovala, čímž se Hasinina předsedala jako předseda vlády. Díky pomoci mezinárodní rozvojové pomoci Bangladéš snížila míru chudoby z více než poloviny obyvatel na méně než třetinu, dosáhla rozvojových cílů tisíciletí pro zdraví matek a dětí a od získání nezávislosti dosáhla značného pokroku v oblasti zajišťování potravin. V posledních dvou desetiletích vzrostla ekonomika v průměru kolem 6% a země dosáhla v roce 2015 statusu zemí s nižšími příjmy. oficiální AL vyhrála národní volby převážnou většinou poté, co BNP bojkotovala, čímž se Hasinina předsedala jako předseda vlády. Díky pomoci mezinárodní rozvojové pomoci Bangladéš snížila míru chudoby z více než poloviny obyvatel na méně než třetinu, dosáhla rozvojových cílů tisíciletí pro zdraví matek a dětí a od získání nezávislosti dosáhla značného pokroku v oblasti zajišťování potravin. V posledních dvou desetiletích vzrostla ekonomika v průměru kolem 6% a země dosáhla v roce 2015 statusu zemí s nižšími příjmy. a dosáhl velkého pokroku v oblasti zajišťování potravin od okamžiku nezávislosti. V posledních dvou desetiletích vzrostla ekonomika v průměru kolem 6% a země dosáhla v roce 2015 statusu zemí s nižšími příjmy. a dosáhl velkého pokroku v oblasti zajišťování potravin od okamžiku nezávislosti. V posledních dvou desetiletích vzrostla ekonomika v průměru kolem 6% a země dosáhla v roce 2015 statusu zemí s nižšími příjmy.

Geografie - Bangladéš

Kde je na světě Bangladéš? Umístění této země je Jižní Asie, hraničící s Bengálským zálivem, mezi Barmou a Indií. Bangladéš má celkovou plochu 148,460 km2, z čehož 130,170 km2 je země. Takže to není nijak velká země. Jak bychom mohli popsat terén této země? Tímto způsobem: převážně plochá aluviální rovina; kopce na jihovýchodě. Nejnižší bod země Bangladéš je Indický oceán 0 m, nejvyšší bod Keokradong 1,230 m. A klima je tropických; mírná zima (říjen až březen); horké, vlhké léto (březen až červen); vlhký, teplý deštivý monzun (červen až říjen).


Obyvatelé - Bangladéš

Podívejme se, kolik lidí žije v zemi Bangladéš. Počet obyvatel je: 157,826,578 (7/2017 odhad). Takže tato země patří mezi nejlidnatější na světě. Kdo tady žije? Bengálština nejméně 98%, etnické skupiny 1,1%. Jaké jsou tu požívané jazyky? Bangladéš hovoří jazyky Bangla 98,8% (oficiální, také známý jako bengálština) jiný 1,2% (2011 est.). A náboženství: Muslim 89,1%, hinduistický 10%, jiný 0,9% (včetně buddhistů, křesťanů) (2013 est.). Kolik let je tady lidem? 26.7 roků. Musíme dodat, že toto číslo je medián - takže polovina lidí je starší, polovina je mladší. A jaká je jejich očekávaná délka života (při narození)? Tato: 73.4 roků. Kde tu lidé žijí? Zde: neznámo. Hlavní městské oblasti v zemi Bangladéš jsou: Dhaka (hlavní město) 17,598 milionů; Chittagong 4,539 milionu; Khulna 1,022 milionu; Rajshahi 844 000 (2015).

Vláda a ekonomika - Bangladéš

Hlavní město země Bangladéš je Dhaka a typ vlády parlamentní republiky. Podívejme se na administrativní členění - 8 divizí; Barisal, Chittagong, Dhaka, Khulna, Mymensingh, Rajshahi, Rangpur, Sylhet. Pokud jde o ekonomiku, Bangladéš má tyto důležité průmyslové produkty: juta, bavlna, oděvy, papír, kůže, hnojiva, železo a ocel, cement, ropné produkty, tabák, farmacie, keramika, čaj, sůl, cukr, jedlé oleje, mýdla a čisticí prostředek, hutních výrobků, elektřinu, zemní plyn. Důležité zemědělské produkty jsou Rýže, juty, , cukrová třtina, brambory, tabák, luštěniny, olejnatá semena, koření, ovoce; hovězí maso, mléko, drůbež. Nejdůležitějšími exportními komoditami jsou oděvy, pletené zboží, zemědělské výrobky, mražené potraviny (ryby a mořské plody), juty a zboží, úsně a nejvýznamnějšími exportními partnery jsou USA 13,1%, Německo 12,7%, Velká Británie 8,6%, Francie 5,1%, Španělsko 5% (2016),. Nejdůležitější importní komodity jsou bavlna, stroje a zařízení, chemikálie, železa a oceli, potraviny a nejdůležitější importní partneři jsou Čína 24,3%, Indie 13,4%, Singapur 5,1%, Japonsko 4,5% (2016). Jakým bohatstvím oplývá Bangladéš a jak bohatí jsou lidé v této zemi? Nejdůležitější je zde HDP na obyvatele (PPP): $4,200 (2017 odhad). Toto je velmi malé číslo. Dodejme, že se jedná o hrubý domácí produkt na osobu, který se přepočítává s ohledem na relativní náklady na místní zboží a služby. A ještě jedno důležité číslo - populace pod hranicí chudoby: 31.5% (2010 odhad).


Mapa BangladéšZdarma Atlas světa e-kniha: Chcete mít vždy s sebou informace o všech zemích světa? Stáhněte si bezplatnou e-knihu Atlas světa nyní - zde - v mobi, epub nebo pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu iWorldAtlas.com a ochrana soukromí