Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika
Edit Trip

Atlas světa: Mauricius

Atlas světa: Mauricius. Na této stránce můžete vidět mapu, vlajku státu a mnoho detailních informací o lidech, historii a ekonomice země Mauricius.

Domů - Asie - Mauricius

Informace - Mauricius

Zde naleznete vybrané informace o geografii, obyvatelstvu, vládě, ekonomice a historii země Mauricius. Zahrnuty jsou vybrané statistiky, přehledová mapa a podrobná mapa země Mauricius. (Některé texty na této stránce jsou automaticky přeloženy, takže překlad může být nepřesný. Právě nyní pracujeme na kvalitnějším překladu.) Ale pojďme začít mapou, kterou má Mauricius:

Mauricius - Přehled:

Co byste měli vědět o státě Mauricius? Začněme tímto: Ačkoli byl malý arabský a malajský námořník znám už v 10. století, Mauritius byl poprvé prozkoumán portugalštinou v 16. století a následně ji usadil holandský - který ho pojmenoval na počest prince Maurits van Nassau - v 17. století. Francouz převzal kontrolu v roce 1715, rozvíjel ostrov jako důležitou námořní základnu, která dohlížela na obchod s Indickým oceánem, a založila hospodářství cukrové třtiny. Britové zajali ostrov v roce 1810 během napoleonských válek. Mauricius zůstal strategicky významnou britskou námořní základnou a později leteckou stanicí, která hrála během 2. světové války důležitou roli při operacích proti podmořským a konvojním operacím, stejně jako při sběru signálových zpráv. Nezávislost od Spojeného království byla dosažena v roce 1968. Stabilní demokracie s pravidelnými svobodnými volbami a pozitivními záznamy o lidských právech,

Geografie - Mauricius

Kde je na světě Mauricius? Umístění této země je Jižní Afrika, ostrov v Indickém oceánu, asi 800 km (500 mi) východně od Madagaska. Mauricius má celkovou plochu 2,040 km2, z čehož 2,030 km2 je země. Takže to je docela malá země. Jak bychom mohli popsat terén této země? Tímto způsobem: malá pobřežní rovina stoupající k nespojitým horám obklopující centrální plošinu. Nejnižší bod země Mauricius je Indický oceán 0 m, nejvyšší bod Mont Piton 828 m. A klima je tropické, modifikované jihovýchodním větrem obchodu; teplá, suchá zima (květen až listopad); horké, vlhké, vlhké léto (listopad až květen).


Obyvatelé - Mauricius

Podívejme se, kolik lidí žije v zemi Mauricius. Počet obyvatel je: 1,356,388 (7/2017 odhad). Takže zde nežije příliš lidí. Kdo tady žije? Indo-mauricijština (tvoří přibližně dvě třetiny celkové populace), kreolský, čínský, maďarský. Jaké jsou tu požívané jazyky? Mauricius hovoří jazyky kreolský 86,5%, Bhojpuri 5,3%, francouzský 4,1%, dva jazyky 1,4%, další 2,6% Národní shromáždění, které mluví méně než 1% populace), nespecifikováno 0,1% (2011 est.). A náboženství: Hindu 48,5%, římský katolík 26,3%, muslimský 17,3%, jiný křesťan 6,4%, jiný 0,6% %, nespecifikováno 0,1% (2011 est.). Kolik let je tady lidem? 35.3 roků. Musíme dodat, že toto číslo je medián - takže polovina lidí je starší, polovina je mladší. A jaká je jejich očekávaná délka života (při narození)? Tato: 75.8 roků. Kde tu lidé žijí? Zde: hustota obyvatelstva je jedna z nejvyšších na světě; městský cluster se nachází přes hlavní ostrov, s větší hustotou v Port Luis a kolem něj; populace na ostrově Rodrigues je rozložena po celém ostrově s mírně hustším hustotou na severním pobřeží. Hlavní městské oblasti v zemi Mauricius jsou: PORT Louis (hlavní město) 135 000 (2014).

Vláda a ekonomika - Mauricius

Hlavní město země Mauricius je Port Louis a typ vlády parlamentní republiky. Podívejme se na administrativní členění - 9 okresů a 3 závislosti; Agalega Islands, Black River, Cargados Carajos Shoals, Flacq Grand Port, Moka, Pamplemousses, Plaines Wilhems, Port Louis, Riviere du Rempart, Rodrigues, Savanne. Pokud jde o ekonomiku, Mauricius má tyto důležité průmyslové produkty: zpracování potravin (do značné míry cukr frézování), textil, oděvy, hornictví, chemikálie, kovové výrobky, dopravní prostředky, neelektrických strojů, turistika. Důležité zemědělské produkty jsou Cukrová třtina, čaj, kukuřice, brambory, banány, luštěniny; dobytek, kozy; ryba. Nejdůležitějšími exportními komoditami jsou oděvy a textil, cukr, řezané květiny, melasa, ryby, primátů (pro výzkum), a nejvýznamnějšími exportními partnery jsou Francie 14,8%, Velká Británie 12%, v USA o 11,4%, Jižní Afrika 8,2%, Madagaskar 7,3%, Itálie 6,8%, Španělsko 4,5% (2016),. Nejdůležitější importní komodity jsou vyrobené zboží, kapitálové vybavení, potraviny, ropné produkty, chemikálie a nejdůležitější importní partneři jsou Čína 17,7%, Indie 16,5%, Francie 7,8%, Jihoafrická republika 7,5% (2016). Jakým bohatstvím oplývá Mauricius a jak bohatí jsou lidé v této zemi? Nejdůležitější je zde HDP na obyvatele (PPP): $21,600 (2017 odhad). To znamená, že životní úroveň je zde dobrá. Dodejme, že se jedná o hrubý domácí produkt na osobu, který se přepočítává s ohledem na relativní náklady na místní zboží a služby. A ještě jedno důležité číslo - populace pod hranicí chudoby: 8% (2006 odhad).


Mapa MauriciusZdarma Atlas světa e-kniha: Chcete mít vždy s sebou informace o všech zemích světa? Stáhněte si bezplatnou e-knihu Atlas světa nyní - zde - v mobi, epub nebo pdf.

©2018-2021 iWorldAtlas.com
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu iWorldAtlas.com a ochrana soukromí


Tweet