Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika
Edit Trip

Atlas sveta: Maurícius

Atlas sveta: Maurícius. Na tejto stránke môžete vidieť mapu, vlajku krajiny a mnoho podrobných informácií o ľuďoch, histórii a hospodárstve krajiny Maurícius.

Domov - Ázia - Maurícius

Informácie - Maurícius

Tu nájdete online vybrané informácie o geografii, obyvateľoch, vláde, ekonomike a histórii krajiny Maurícius. Zahrnuté sú vybrané štatistiky, prehľadná mapa a podrobná mapa Maurícius. (Niektoré texty na tejto stránke sú automaticky preložené, takže preklad môže byť nepresný. Práve teraz pracujeme na lepšom preklade.) Ale začneme s vlajkou Maurícius tu:

Maurícius - Prehľad:

Čo by ste mali vedieť o krajine Maurícius? Začnime týmto: Aj keď bol známy arabským a malajským námorníkom už v 10. storočí, Maurícius bol najprv prehliadnutý portugalčanmi v 16. storočí a následne sa usadil v 17. storočí holandský, ktorý ho pomenoval na počesť princa Mauritsa van Nassaua. Francúzsko prevzalo kontrolu v roku 1715, čím sa ostrov stal dôležitou námornou základňou, ktorá dohliadala na obchod v Indickom oceáne a založila pestovateľskú ekonomiku cukrovej trstiny. Británi zajali ostrov v roku 1810 počas napoleonských vojen. Maurícius zostal strategicky dôležitou britskou námornou základňou a neskôr leteckou stanicou, ktorá počas druhej svetovej vojny zohrávala dôležitú úlohu pri operáciách proti ponorom a konvojom, ako aj pri zhromažďovaní signálov inteligencie. Nezávislosť od Spojeného kráľovstva bola dosiahnutá v roku 1968. Stabilná demokracia s pravidelnými slobodnými voľbami a pozitívnym záznamom o ľudských právach,

Geografia - Maurícius

Kde na svete je Maurícius? Umiestnenie tejto krajiny je Južná Afrika, ostrov v Indickom oceáne, asi 800 km (500 mi) východne od Madagaska. Celková plocha krajiny Maurícius je 2,040 km2, z čoho 2,030 km2 je zem. Takže toto je pomerne malá krajina. Ako by sme mohli opísať terén krajiny? Týmto spôsobom: malá pobrežná rovina stúpajúca do nespojitých hôr obklopujúcich centrálnu plošinu. Maurícius má najnižší bod Indický oceán 0 m, najvyšší bod Mont Piton 828 m. Podnebie je tropických, modifikovaných juhovýchodným obchodným vetrom; teplá, suchá zima (máj až november); horúce, vlhké a vlhké leto (november až máj).


Obyvatelia - Maurícius

Poďme sa pozrieť, koľko ľudí žije v krajine Maurícius. To číslo je: 1,356,388 (7/2017 odhad). Takže nie toľko ľudí žije tu. Kto žije tu? Indo-Maurícijčania (tvoria približne dve tretiny celkovej populácie), kreolský, čínsko-maurícijský, francúzsko-maurícianský. Aké sú jazyky v krajine Maurícius? kreolský 86,5%, Bhojpuri 5,3%, francúzsky 4,1%, dva jazyky 1,4%, ďalšie 2,6% národného zhromaždenia, ktoré hovorí menej ako 1% obyvateľstva), nespecifikované 0,1% (2011 est.). A náboženstvá: hinduistický 48,5%, rímskokatolícky 26,3%, moslimský 17,3%, iní kresťania 6,4%, iní 0,6% %, nešpecifikované 0,1% (2011 est.). Koľko rokov je ľudom v priemere? 35.3 rok. Musíme dodať, že toto číslo je medián - takže polovica ľudí je staršia ako táto, polovica je mladšia. A aká je ich očakávana dĺžka života (pri narodení)? Toto: 75.8 rok. Kde ľudia žijú v krajine Maurícius? Tu: hustota obyvateľstva je jedna z najvyšších na svete; mestský klastr sa nachádzajú v hlavnom ostrove, s vyššou hustotou v prístave Luis a okolo neho; populácia na ostrove Rodrigues sa rozprestiera po celom ostrove, s mierne hustejším zhlukom na severnom pobreží. Hlavné mestské oblasti krajiny Maurícius sú: PORT Louis (hlavné mesto) 135 000 (2014).

Vláda a hospodárstvo - Maurícius

Hlavné mesto krajiny Maurícius je Port Louis a typ vlády parlamentnej republiky. Poďme sa pozrieť na správne rozdelenie - 9 okresov a 3 závislostí; Agalega Islands, Black River, Cargados Carajos Shoals, Flacq Grand Port, Moka, Pamplemousses, Plaines Wilhems, Port Louis, Riviere du Rempart, Rodrigues, Savanne. Pokiaľ ide o ekonomiku krajiny Maurícius, dôležité priemyselné produkty sú spracovanie potravín pre ryby (prevažne mletie cukru), textil, odevy, baníctvo, chemikálie, kovové výrobky, dopravné zariadenia, elektrotechnický priemysel, cestovný ruch. Dôležité poľnohospodárske produkty sú Cukrová trstina, čaj, kukurica, zemiaky, banány, strukoviny; dobytok, kozy;. Najdôležitejšie vývozné komodity sú odevy a textil, cukor, rezané kvety, melasa, ryby, primátov (pre výskum), a najdôležitejšími exportnými partnermi sú Francúzsko 14,8%, Veľká Británia 12%, v USA o 11,4%, Južná Afrika 8,2%, Madagaskar 7,3%, Taliansko 6,8%, Španielsko 4,5% (2016),. Najdôležitejšie dovozné komodity sú vyrobené tovar, kapitálové vybavenie, potraviny, ropné produkty, chemikálie a najdôležitejšími dovoznými partnermi sú Čína 17,7%, India 16,5%, Francúzsko 7,8%, Južná Afrika 7,5% (2016). Ako bohatá je krajina Maurícius a ako bohatí sú ľudia v tejto krajine? Najdôležitejšie je HDP na obyvateľa (PPP): $21,600 (2017 odhad). To znamená, že životná úroveň je tu dobrá. Pridajme, že to znamená hrubý domáci produkt na osobu, ktorý je prepočítaný vzhľadom na relatívne náklady na miestne tovary a služby. A ešte jedno dôležité číslo - populácia pod hranicou chudoby: 8% (2006 odhad).


Mapa - MauríciusE-kniha - Atlas sveta zdarma: Chcete mať vždy informácie o všetkých krajinách sveta? Stiahnite si bezplatnú e-knihu Atlas sveta teraz - tu - v mobi, epub alebo pdf.

©2018-2021 iWorldAtlas.com
Vydavateľ: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidlá webu iWorldAtlas.com a ochrany súkromia


Tweet